استفاده بی‌نقص از VAR زمان‌بر است

بدنه قانونگذاری فوتبال انگلیس مدعی شده است که برای استفاده بدون مشکل از VAR در لیگ برتر انگلیس، به یک دهه زمان و فرصت نیاز است....

به گزارش مدال؛ از سیستم VAR یا همان «کمک داور ویدیویی» در جام‌جهانی 2018 روسیه و سال گذشته در سایر لیگ‌ها استفاده شد و لیگ برتر انگلیس هم از این فصل تصمیم به استفاده از این تکنولوژی گرفت اما با گذشت تنها دو هفته بحث‌هایی درباره استفاده از آن به راه افتاده است.

در تساوی منچسترسیتی و تاتنهام؛ «گابریل ژسوس» سرمست از زدن گل پیروزی تیمش در ثانیه‌های پایانی بود که VAR به صحنه ورود کرد و پس از بازبینی صحنه‌ها داوران رای به خطای هند «لاپورته» پیش از گل دادند. در هفته نخست بازی‌ها هم در دیدار ولورهمپتون و لسترسیتی ضربه «لیاندر دندانکر» به تور دروازه رسید اما VAR گل را مردود کرد زیرا توپ به بازو هم‌تیمی او «ویلی بولی» خورده بود.

«لوکاس برود» از انجمن قانونگذاران فوتبال همه باشگاه‌ها را به شکیبایی دعوت و اعلام کرده استفاده کامل و بدون نقص از این سیستم در لیگ برتر انگلیس زمان خواهد برد. او در این خصوص گفت: «VAR در اول راه است. ما با ارکان دیگر ورزش‌ها صحبت کردیم و به ما گفتند که فهم طرز کار این سیستم و پروسه برای مردم ده سال زمان می‌خواهد. داوران به ما گفتند که این سیستم چیزی‌ست که برای دلایل گوناگون مدت‌ها خواهانش بودند. داوران به ما تک‌تک گفتند این سیستم برایشان عالی است. حالا آنها یک بازوی کمکی بزرگ در اختیار دارند.»

بیشتر بخوانید:

برنامه ویژه کلوپ برای فتح سه‌گانه

تگ ها


کمک داور ویدیویی وی ای آر VAR لیگ برتر فوتبال