استقبال از الکلاسیکو و دردسرهای بارسا در برنابئو

نوبت به ال کلاسیکو رسیده و هیجان زیاد شده. رئال مادرید می تواند با کسب 3 ا ......

نوبت به ال کلاسیکو رسیده و هیجان زیاد شده. رئال مادرید می تواند با کسب 3 امتیاز قدم بزرگی در مسیر قهرمانی بردارد، اما بارسلونا چیزی برای از دست دادن ندارد و فقط برد می خواهد. تیم انریکه 3 امتیاز از رئال مادرید کمتر و یک بازی بیشتر دارد. پس پیروزی در برنابئو مطمئنا می تواند شرایط را تغییر دهد. در واقع در صورت پیروزی بارسلونا این تیم به خاطر نتیجه رو در رو بهتر به صدر جدول رده بندی خواهد رفت و این اتفاق می تواند رئال مادرید را به خاطر بازی عقب افتاده مقابل سلتاویگو شدیدا زیر فشار قرار دهد.

برای رسیدن به این هدف بارسلونا اول از همه باید رکوردش در بازی های خارج از خانه را توسعه دهداین تیم در اتحاد 3 بر یک مغلوب منچسترسیتی شد و شکست های سنگین در بازی با پی اس جی و یوونتوس هنوز در خاطر همه مانده است. در لالیگا هم بعد از این که مادرید امتیاز از دست داد بارسلونا در بازی با مالاگا 2 بر صفر شکست خورد. به عبارتی دیگر بارسلونا هر زمان که لازم بوده به اندازه کافی جنگجو نبوده است. این تیم نشانه هایی از تیمی دارد که باید تغییراتی در خود ایجاد کنددر طرف دیگر رئال مادرید عادت دارد در بازی با تیم های بزرگ بهترین بازی اش را ارائه می دهد. رونالدو هم در این بازی ها بیشتر شبیه خود واقعی اش می شود. او در 37 بازی در این فصل برای تیمش 288 گل زده است. گل های زیادی زده که سرضرب بوده اند، بسیاری از گل هایش هم از داخل محوطه جریمه بوده، انقدر صبور است که منتظر بماند تا بهترین موقعیت را به دست آورد.

 رونالدو بازیکنی است که عقب تر از یک پشت مهاجم بازی می کند و گاهی برای حمله به دروازه حریف از پستش خارج می شود و کار یک مهاجم کاذب را انجام می دهد. اخیرا او قهرمان تیمش در بازی مقابل بایرن در آلیانتس آرنا بود و در برد 2 بر یک تیمش هر دو گل را به ثمر رساند. قبل تر در ماه نوامبر وقتی مادرید به ویسنته کالدرون سفر کرده بود تا با اتلتیکومادرید بازی کند، او هت تریک کرد و باعث برد 3 بر صفر تیمش شد. یک بازی بزرگ دیگر و یک عملکرد عالی دیگر از او. در کلاسیکو قبل هرچند او نتوانست تفاوت ها را رقم بزند و این سرخیو راموس بود که در دقایق پایانی گل مساوی را زد. با این حال هیچ کس نمی تواند ادعا کند که او دوباره در بازی برگشت هم بی تاثیر خواهد بود.

برای این بازی مادرید با شرایطی به مراتب بهتر از رقیبش پا به میدان خواهد گذاشت. شاگردان زیدان در آخرین دیدار خانگی مقابل اتلتیکومادرید با تساوی بدون گل متوقف شده است، اما این تیم از 10 بازی اخیر در تمام رقابت ها 8 بازی را برده است و دو بازی دیگر را مساوی کرده است.

بارسلونا اما در سخت ترین دوران فصل به سر می برد. در واقع این تیم در 5 هفته اخیر به اندازه کل باخت های رئال مادرید در این فصل باخته استاین تیم مثل  همیشه به مسی متکی است. ستاره آرژانتینی هم به خاطر سبک بازی اش در بازی های بزرگ در این فصل مورد انتقاد قرار گرفته است. البته که تیم و تاکتیک هایش هم نتوانسته اند کمکی به او کنند. مقابل یوونتوس بارسلونا خیلی عقب نشسته بود، اصلا با هیجان بازی نمی کرد و در خط دفاع هم اشتباهات تعیین کننده ای داشت. اما باز هم مسی بهترین بازیکن آن ها بود.

ا دو گل و یک پاس گل در بازی مقابل سوسیداد مسی حالا در 44 بازی در این فصل 45 گل زده و 14 پاس گل داده است. اگر بتواند این آمار را در برنابئو بهبود بخشد مطمئنا بارسلونا هم شانس خوبی برای قهرمانی خواهد داشت. اما همان طور که همه می دانیم این بازی به طور کامل مربوط به مسی و رونالدو نیست. این دو تیم بازیکنان با استعداد و در سطح جهانی دارند، اما وقتی صحبت از گزینه های روی نیمکت باشد، باز هم رئال مادرید برتری دارد. برای بهتر متوجه شدن به بازی دو تیم در لیگ قهرمانان مقابل بایرن مونیخ و یوونتوس دقت کنیدگزینه های رئال روی نیمکت ایسکو، موراتا، آسنسیو و خامس هستند. بازیکنانی که همه توانایی رقم زدن  تفاوت ها را دارند.

بارسلونا اما می تواند فقط روی آندره گومز، پاکو آلکاسر و دنیس سوارس حساب کند. همه این ها بازیکنان خوبی هستند، اما به اندازه نیمکت نشینان رئال موفق نبوده اند. انریکه هم این موضوع را به خوبی می داند. او در بازی با یوونتوس تنها یک تعویض داشت و معمولا از 14 بازیکن بیشتر از بقیه استفاده می کند.

بازیکنانی مانند موراتا و ایسکو در این فصل چندین بار رئال را نجات داده اند، اما برای بارسلونا ترکیب و نیمکت نشینان یکی از مشکلات هستند. این که نیمار هم محروم است و این بازی را از دست می دهد کار را برای این تیم سخت تر هم می کند. برای موفقیت در این بازی دیگر ستاره های تیم انریکه باید بیشتر از قبل بدرخشند و این کار در خانه رئال کار آسانی نیست. هر اتفاقی که بیفتد مطمئنا این بازی بازی جذابی خواهد بود.

تگ ها


بارسلونا لالیگا فوتبال