استقلال از تهدید فرصت می سازد؟ نمیر تا زنده بمانی!

قرار گرفتن استقلال در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا اتفاق بدی برای استقلال محسوب نمی شود ......

قرار گرفتن استقلال در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا اتفاق بدی برای استقلال محسوب نمی شود. در واقع شاید نوعی توفیق اجباری هم برای این تیم محسوب شود. استقلالی که با دو ستاره جزو پر افتخار ترین تیم های آسیا است.
البته که به سادگی می توان فهمید که احتمال صعود استقلال از این گروه عجیب شاید کمتر از احتمال صعود همین تیم در گروه های دیگر باشد اما نکته مهم اینجاست که این گروه مرگ موجب دو اتفاق برای استقلال خواهد شد.
اول: استقلالی که این روزها به نظر می رسد بازیکنانش تمرکز کافی برای جنگ ندارند و از جام حذفی حذف شده و در لیگ هم شرایط خوبی ندارند با این گروه سخت تمرکز بالاتر و انگیزه بالاتری پیدا می کنند و ترس از شکست در رگ هایشان جاری شده و اندکی به خود می آیند و از بی انگیزگی خارج می شوند.
دوم: نکته دوم اینجاست که استقلال با این گروه سخت و شمردن بازیکنان فوق ستاره الدحیل و الهلال و العین نقل و انتقالات زمستانی را جدی تر می گیرند و دقیق تر برنامه ریزی می کنند تا در کنار محسن کریمی و داریوش شجاعیان که به تیم اضافه می شوند خرید های بهتری هم داشته باشند و شرایط را برای تیم عوض کنند.
شاید بازگشت نورافکن و جباروف به این تیم کمک کند شاید هم با خرید بازیکنانی در خط دفاعی بتوانند مشکلات دفاع را برطرف کنند که در این صورت می توان روزهای بهتری را برای این تیم در نظر گرفت و نیم فصل دوم بهتری را انتظار داشت.
استقلال با این گروه بندی حالا می داند که از تک تک روزهای آینده اش برای بدنسازی و هماهنگی و رسیدن به ترکیب ثابت باید استفاده کند و جایی برای تردید ندارد که اگر تردید کند ممکن است شکست های سنگینی در کارنامه اش ثبت شود.
در واقع گروه مرگ نوعی موتور حرکت دهنده استقلال به سمت هماهنگی است که می تواند برای این تیم برای نیم فصل دوم شرایط بهتری ایجاد کند.
باید دید مدیران و مربیان استقلال در روزهای آینده چه برنامه ای برای آماده سازی بهتر تیم خواهند داشت و چگونه از این تهدید ، فرصت خواهند ساخت برای لغو ناکامی های ماه های اخیر و خروج کامل از بحران.
حالا دیگر فرصتی برای خرید های معمولی و ادامه دادن با بازیکنان ضعیف وجود ندارد و اگر طرح و برنامه خوبی برای استقلال اجرا نشود ممکن است همه بخش های استقلال در خطر جابه جایی قرار بگیرند و هواداران و حتی مسئولان وزارت ورزش درب خروج را به آنها نشان بدهند.

تگ ها


استقلال AFC Champions League فوتبال