استقلال اسیر یک عادت غلط؛ اینبار برابر الدحیل

استقلال در روزی که خوب نبود شکستی سنگین را تجربه کرد....

استقلال در روزی که خوب نبود شکستی سنگین را تجربه کرد.

به گزارش مدال، دیدار الدحیل و استقلال را مورد برررسی فنی قرار داده ایم.

1_الدحیل قطر 3 استقلال ایران0.با این نتیجه  شفر و شاگردانش دست ها را بالا بردند، آنها با تیمی که در هفته های اخیر دیده بودیم فاصله بسیار داشتند آن هم در حالی که معز علی و دو ستاره تاثیر گذار الدحیل غایب بودند هر چند که استقلال هم بدون چشمی و صیادمنش در فاز دفاع و حمله کم توان ظاهر شد . از نگاه ما  شفر برای اینکه یک مربی درخشان برای استقلال باشد باید که جلوی  فراز و نشیب های تیمش در نتیجه گیری  را بگیرد و اینگونه نباشد که تیمش بعد از هر اوج گرفتن با یک باخت بد و یا تساوی ها از مدار اقتدار خارج شود .

2_ شاید حالا ارزش حذف الدحیل از سوی پرسپولیس و ذوب آهن در سالیان اخیر  آن هم در  شرایطی که این دو  تیم ایرانی با کمبود بازیکن و مصدوم هایی دست و پنجه نرم می کردند بیشتر مشخص شود و شاید که بعد از قهرمانی تیم ملی قطر در جام ملتها شاهد دور خیز قطری ها برای قهرمانی در لیگ قهرمانان با درخشش الدحیل و السدی باشیم که در فصول گذشته  هم می توانستند فاتح لیگ قهرمانان باشند. الدحیل و السد روزهای باشکوهی را برای فوتبال قطر رقم خواهند زد یا سرخابی های ایران که بطور طبیعی شرایطی بسیار بهتر از ذوب آهن دارند؟

3_استقلال می تواند این شروع بد را با برد در بازی بعدی لیگ قهرمانان  به فراموشی بسپارد اما باید علل فنی و حتی غیر فنی  این باخت را هم آسیب شناسی کند.بدون تردید برخی حاشیه های اخیر هم در ایجاد اتمسفری از جنجال و حاشیه  در فضای حاکم بر استقلال بی تاثیر نبود. آنها به جای مانور روی بردهای اخیرشان در لیگ در حال جمع کردن تنش های ناشی از حاشیه ها و جنجال هایی بودند که بعضا خود ساخته بود و بعضا گریز ناپذیر و برخی شان هم غیر ضرور و ماجراجویانه. 

4_نکته مهم دیگری که  می تواند مورد توجه باشد  این است که استقلال باید همان تیمی باشد که  در جستجوی ستاره سوم است نه اینکه شیرازه آن خیلی  زود از هم پاشیده شده و تن به شکست های پر گل مقابل العین و حالا الدحیل بدهد. تیم شفر باید این زود ناامید شدن ها و دست ها را به علامت تسلیم بالا  بردن ها را از خود دور کند و تا آخرین لحظه جنگیدن و دفاع از اعتبار استقلال را یاد بگیرد. آنها باید بدانند که می شود کامبک زد و حماسه ساخت و یا  اینکه بدانند باختن ولو با اختلاف گل حداقلی با پذیرش شکست شش گله و سه گله تفاوت بسیار دارد. چنین باخت هایی اصطلاحا به شخصیت و اعتبار فنی و فوتبالی و روح برتری جویی و اقتدار یک  تیم آسیب بسیار می زند و حریفان را به کسب امتیاز و پیروزی امیدوار نگه می دارد و  برای استقلالی ها و علاقه مندان به این تیم  خوشایند نیست.
حالا شفر ماموریت دارد که تیمش را خیلی زود احیا کند و برای بازگشت به همان شرایط قبلی  فرصت چندانی هم ندارد چرا که در سایه برنامه ریزی عجیب سازمان لیگ نمایندگان ایران با چشم بهم زدنی باید آماده تقابل با حریفان در لیگ برتر شوند .