استقلال-الهلال، با قضاوت داور خوش یمن چینی

فو مینگ داور چینی که پیش از این سابقه قضاوت چندین بازی از نمایندگان ایران در آسیا را در کارنامه دارد، داور دیدار استقلال و الهلال شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم های استقلال و الهلال ۲ روز دیگر در دیداری حساس از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم می روند. برنده این دیدار می تواند راهی مرحله یک چهارم نهایی شده و روز جمعه در انتظار قرعه کشی این مرحله و مشخص شدن حریف خود بماند. دیداری که قرار است در استادیوم زعبیل دبی پایتخت امارات برگزار شود.

اما کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا، برای این دیدار از تیم داوری چینی استفاده خواهد کرد. فو مینگ داور ۳۸ ساله چینی قرار است قضاوت این دیدار حساس و مهم را برعهده بگیرد. او پیش از این سابقه قضاوت چندین بازی نمایندگان ایران در آسیا را در کارنامه دارد.

نخستین دیداری که او برای تیم های ایرانی قضاوت کرد، به لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ باز میگردد. جایی که او بازی پرسپولیس و الریان در دیداری از مرحله گروهی این بازی ها در استادیوم جاسم بن حمد را قضاوت کرد که البته با برتری ۳ بر یک تیم قطری به پایان رسید. مهدی طارمی زننده تک گل سرخپوشان در آن دیدار بود.

او سپس در همان سال بازی پرسپولیس و الوحده را قضاوت کرد که با پیروزی ۴ بر ۲ شاگردان برانکو ایوانکوویچ به پایان رسید. مهدی طارمی در آن بازی موفق به ثبت هت تریک شد و سروش رفیعی دیگر گل سرخپوشان را به ثمر رساند.

در همان سال، او دیدار رفت از مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا میان استقلال و العین را قضاوت کرد. او ابتدا با کارت قرمزی بسیار سختگیرانه، فرشید اسماعیلی را از زمین مسابقه اخراج و سپس یک ضربه پنالتی در دقایق پایانی به سود شاگردان منصوریان اعلام کرد که کاوه رضایی آن را به گل تبدیل کرد و آبی پوشان برنده از زمین خارج شدند.

این داور چینی در سال ۲۰۱۸ قضاوت دیدار ذوب آهن و لوکوموتیو تاشکند را برعهده داشت که با برتری ۲ بر صفر اصفهانی ها به پایان رسید. او سپس بازی تراکتور و الجزیره را نیز داوری کرد که با تساوی یک – یک به پایان رسید. فو مینگ در سال ۲۰۱۹ نیز قضاوت بازی ذوب آهن و الزوراء عراق را برعهده گرفت که با تساوی یک – یک خاتمه یافت.

آخرین دیداری که این داور چینی برای تیم های ایرانی قضاوت کرده به همین چند ماه پیش و دیدار حساس ایران و بحرین از مرحله مقدماتی جام جهانی بازمیگردد جایی که شاگردان اسکوچیچ با نتیجه ۳ بر صفر و با گل های آزمون و طارمی از سد میزبان خود گذشته و راهی مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی شدند.

به طور کلی فو مینگ ۷ بار قضاوت تیم های ایرانی در آسیا را برعهده گرفته که تیم های ایرانی ۴ بار برنده از زمین خارج شده اند، ۲ بار نیز به نتیجه تساوی دست یافته اند و تنها یک بار بازنده بوده اند. حالا نیز شاگردان فرهاد مجیدی امیدوارند که این داور چینی برای آنها نیز خوش یمن بوده و استقلال با برتری برابر الهلال، راهی مرحله بعد رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شود.

تگ ها


الهلال عربستان استقلال تهران لیگ قهرمانان آسیا فوتبال ایران استقلال AFC Champions League فوتبال