استقلال بابت گابریله پین، ضمانت نامه بانکی داد

باشگاه استقلال برای اینکه بتواند از سوی فدراسیون فوتبال ایران مجوز نشستن گابریله پین روی نیمکت را کسب کند، ضمانت نامه بانکی داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، چندی پیش بود که بالاخره طلسم حضور گابریله پین مربی ایتالیایی در تمرینات استقلال شکسته شد و این مربی کهنه کار راهی دبی شد تا به تمرینات آبی پوشان اضافه شود. اما نکته ای که در این میان وجود داشت، مشکل حضور او روی نیمکت استقلال بود.

طبق قانون جدید فدراسیون فوتبال درخصوص جذب مربی و بازیکن خارجی، تیم های که رأی قطعی و محکومیت نهایی بابت پرونده هایشان در فیفا دارند، قادر به استفاده از خارجی ها در تیمشان نیستند. علاوه بر این، چنانچه تیمی پرونده نهایی شده ای نداشته باشد، باید ضمانت نامه بانکی را در اختیار فدراسیون فوتبال قرار دهد تا مجوز حضور مربی یا بازیکن خارجی در تیم جدیدش صادر شود.

در همین راستا و با توجه به اینکه استقلال پرونده قطعی در فیفا ندارد، آنها به دنبال تأمین ضمانت نامه بانکی بودند تا با پرداخت آن به فدراسیون فوتبال، مجوز حضور گابریله پین روی نیمکت تیمشان را دریافت کنند که در نهایت این اتفاق امروز رخ داد و با پرداخت ضمانت نامه ای معادل ۱۰ درصد کل قرارداد، این مربی مشکلی بابت حضور روی نیمکت آبی ها در دیدار برابر الهلال و لیگ جدید نخواهد داشت.

علاوه بر این، گابریله پین همان روز نخست حضور در دبی، ۳۰ درصد از قرارداد ۲۰۰ هزار دلاری اش را به صورت نقد از بهرام امیری سرپرست آبی ها دریافت کرد تا بدین صورت پیش پرداخت این مربی به او داده شود. ضمن اینکه باشگاه استقلال هزینه بلیط ۲۵۰۰ دلاری این مربی از ایتالیا به امارات را تقبل کرده است.

تگ ها


فرهاد مجیدی استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال