استقلال باید تقویت شود/مراغه چیان: تیم ملی به خانه تکانی نیاز دارد

سعید مراغه چیان معتقد است که استقلال برای حضور موفق در لیگ قهرمانان آسیا قطعا به یک هافبک بازیساز نیاز دارد....

سازماندهی دفاعی تیم کی روش فوق العاده بود

به گزارش خبرنگار مدال، سعید مراغه چیان، پیشکسوت استقلال و فوتبال ایران در گفت و گوی اختصاصی با مدال در خصوص تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال صحبت هایی را مطرح کرد.

مراغه چیان درباره شرایط حال حاضر تیم ملی و سقوط در رنکینگ فیفا اظهار داشت: کی روش در زمان حضورش در تیم ملی اسکلت اصلی تیمش را بر پایه بازیکنان لژیونری بنا کرد که در فوتبال دنیا پا به توپ بودند و سطح فوتبالشان فراتر از ایران بود. سازماندهی دفاعی تیم کی روش فوق العاده بود و تیم ملی در آن زمان با یک دفاع خوب و به دنبال آن ضد حمله ها می توانست در اکثر بازی ها موفق ظاهر شود.


تیم های پایه در فوتبال ایران ضعیفند

وی در ادامه گفت: اما امروز آن بازیکنان تقریبا پا به سن گذاشته اند و ویلموتس باید که به فکر تدارک تیم جدیدی برای ایران باشد و با توجه به این که به نظر من تیم های پایه در فوتبال ایران ضعیف هستند و جوانان در جایگاه واقعی خود قرار ندارند، این موضوع کار را برای ویلموتس سخت کرده است.

مراغه چیان تاکید کرد: زمانی جمعیت ایران 30 میلیون نفر بود، با این وجود ما 18 تیم در لیگ داشتیم و اسکلت اصلی آن تیم ها اکثرا بازیکنان ایرانی بودند، اما الان 80 میلیون جمعیت داریم با 16 تیم که هر تیم هم چند بازیکن خارجی در ترکیبش دارد. همین موضوع نشان می دهد که سطح فوتبال ایران افت کرده است.

تیم ملی از لحاظ نفرات به یک خانه تکانی نیاز دارد

پیشکسوت فوتبال ایران درخصوص صحبت هایی که درباره جدایی ویلموتس از تیم ملی مطرح شده بود گفت: ویلموتس مربی بدی نیست فقط همانطور که پیش از این نیز گفتم، ابزار مورد نیاز در اختیارش قرار ندارد. تیم ملی ما از لحاظ نفرات به یک خانه تکانی نیاز دارد و به نظر من بازیکنان جدیدی باید به این تیم تزریق شوند و این هم مستلزم تقویت تیم های پایه ای فوتبال ما است.

بهترین گزینه برای جانشینی ویلموتس، برانکو است

وی ادامه داد: اگر هم فدراسیون در جمع بندی نهایی اش به این نتیجه برسد که باید ویلموتس از فوتبال ایران جدا شود، با تمام احترامی که برای مربیان جوان ایرانی همچون یحیی گل محمدی و ... قائل هستم به نظر من بهترین گزینه برای جانشینی ویلموتس، برانکو است. برانکو شناخت کافی از فوتبال ایران و بازیکنان ایرانی دارد، پیش از این نیز سرمربی تیم ملی بوده است و می تواند به تیم ملی کمک کند.

بهتر است به ویلموتس فرصت داده شود

مراغه چیان تاکید کرد: با همه این حرف ها در نهایت به نظر من بهترین کار همان است که به ویلموتس فرصت داده شود. الان حدود 4 ماه زمان داریم تا بازی بعدی تیم ملی و این مربی می تواند با خانه تکانی که در ترکیب تیم ایجاد می کند، تیم ملی را به سمت موفقیت هدایت کند. همان اتفاقی که در استقلال افتاد، می تواند در تیم ملی هم رخ بدهد.

استراماچونی توانست استقلال را سر و سامان بدهد

پیشکسوت استقلال درباره شرایط این روزهای آبی های پایتخت اظهار داشت: استراماچونی وقتی به استقلال آمد با یک تیم متحول شده روبرو شد. 16، 17 بازیکن این تیم تغییر کرده بودند و همین موضوع تاثیرگذاری مستقیمی در نتایج ابتدای فصل داشت اما خوشبختانه می بینیم که این مربی توانسته است استقلال را سر و سامان بدهد و امروز شاهد آن هستیم که این تیم یک بازی روان و زیبا ارائه می دهد.

تعطیلات بازیکنان را از شرایط مسابقه خارج می کند

مراغه چیان درباره تعطیلی لیگ و تاثیر آن بر روی بازی ها اظهار داشت: همیشه تعطیل شدن بازی ها در کوران مسابقات بر روی تیم ها تاثیرگذار است چرا که بازیکنان را از شرایط مسابقه خارج می کند. من امیدوارم که این تاثیرگذاری بر روی بازیکنان استقلال در پایین ترین حد امکان باشد و این تیم بتواند در مقابل نساجی هم روند بازی های قبلی اش را حفظ کند.

استقلال نیاز به تقویت دارد

پیشکسوت استقلال درباره نیاز استقلال به جذب بازیکن جدید تاکید کرد: به نظر من استقلال اگر بتواند یک مهاجم نوک، یک هافبک بازیساز و یک مدافع وسط دیگر جذب کند شرایط بسیار خوبی برای لیگ قهرمانان پیدا خواهد کرد. به خصوص در پست هافبک بازیساز این تیم نیاز به تقویت دارد و اگر مسئولان باشگاه بتواند در این نقاط تیم را تقویت کنند، استقلال می تواند در لیگ قهرمانان هم حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد، چرا که با وجود بازیکنان مصدومی که استقلال دارد با شرایط موجود و با توجه به ترافیک بازی های این تیم در لیگ برتر، حذفی و لیگ قهرمانان آسیا کمبود بازیکن برای استقلال مشکل ساز خواهد شد.

مراغه چیان در پایان اظهار داشت: امیدوارم که استقلال در لیگ برتر به آنچه شایسته اش است و به جایگاه واقعی اش دست پیدا کند و تمامی نمایندگان ایران نیز در لیگ قهرمانان آسیا موفق ظاهر شوند.

 

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت استراماچونی در استقلال/سرمربی ایتالیایی متعجب از شرایط!

تگ ها


باشگاه استقلال پیشکسوت استقلال سعید مراغه چیان شرایط استقلال تیم ملی فوتبال ایران برکناری ویلموتس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال