استقلال با استراماچونی قهرمان آسیا می‌شد/ نمی‌گذارند تیم نفس بکشد

پیشکسوت آبی پوشان گفت: جریانی در ورزش کشور حاکم است که نمی‌خواهد موفقیت استقلال را حتی به صورت کوتاه مدت ببیند و همواره مانع حرکت آن می‌شود....

سهراب بختیاری زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نمی‌خواهم مثل خیلی‌ها احساسی صحبت کنم و حرف هایی را تکرار کنم که مدتهای زیادی است شنیده می‌شود. اما واقعیت این است جریانی در ورزش و فوتبال کشور حاکم است که نمی‌خواهد موفقیت استقلال را ببیند و این موضوع برای من به اثبات رسیده است.

وی اضافه کرد: این جریان که بسیار قوی است طوری برنامه ریزی می کند که همیشه در مقاطع مختلف زمانی بحران هایی پیرامون این تیم را بگیرد و برای آن ایجاد حاشیه کند. مثل همین بدهی‌هایی که مربوط به بویان و شفر است.

پیشکسوت آبی پوشان گفت: واضح ترین مثال به زمان رفتن استراماچونی باز می‌گردد. درست وقتی تیم با این سرمربی به صدر جدول رسید آن جریان دست به کار شد تا استرا از ایران برود. من یقین داشتم اگر این مربی ایتالیایی را فراری نمی دادند، با استقلال قهرمان آسیا می شد. اما متاسفانه نگذاشتند. 

بختیاری زاده در خصوص از سرگیری دوباره لیگ برتر گفت: این اتفاق دیر یا زود باید رخ می‌داد. فوتبال هم مثل همه مشاغل دیگر باید به بودن کنار کرونا را یاد بگیرد و بتواند با این ویروس کنار بیاید. اما باید این را هم در نظر داشت که تمهیدات لازم را هم برای سلامتی بازیکنان و سایر اعضای تیم‌ها در نظر بگیرند.

مدافع پیشین آبی‌ها در خصوص کری خوانی بعضی از بازیکنان و مربیان دیگر تیم‌ها قبل از شروع دوباره مسابقات گفت: این کار حرفه‌ای نیست و زیبایی فوتبال هم به همین غیر قابل پیش بینی بودن آن است. آنهایی که به فاصله ۱۰ هفته مانده به پایان مسابقات کُری می‌خوانند و خودشان را قهرمان می‌دانند مشخص است خیلی از فوتبال سر در نمی آورند. 

وی در ادامه بیان داشت: بازیکنان و اعضای کادر فنی استقلال تا جایی که روی کاغذ شانس قهرمانی دارند باید برای دست یافتن به آن تلاش کنند. ۴ ماه تعطیلی باعث شده تا خیلی تیم ها شرایط قبل از تعطیلات شان را نداشته باشند و این می‌تواند شانس همه تیم‌های بالای جدول را برای قهرمانی افزایش دهد. 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران سهراب بختیاری زاده لیگ برتر فوتبال ایران