استقلال برای بار دوازدهم به فینال جام حذفی رسید

تیم فوتبال استقلال پر افتخار ترین تیم جام حذفی کشور، برای دوازدهمین بار در تاریخ این مسابقات به فینال رسید....

به گزارش خبرنگار مهر، سی و سومین دوره از رقابتهای جام حذفی کشور به دیدار نهایی رسید و آبی پوشان تهران پر افتخارترین تیم این مسابقات نیز در مرحله نیمه نهایی با عبور از سد پرسپولیس به دیدار پایانی این مسابقات رسیدند.

استقلال که با ۷ عنوان قهرمانی در جام حذفی بالاتر از پرسپولیس، ذوب آهن، سپاهان، ملوان و سایر تیم‌های قرار دارد، برای دوازدهمین بار در تاریخ برگزاری این مسابقات به فینال رسید تا از این نظر هم دارای رکوردی باشد که رسیدن به آن برای دیگر تیم‌ها دشوار است.

بعد از استقلال، پرسپولیس با ۸ بار حضور در فینال و ۶ عنوان قهرمانی دومین تیم پر افتخار جام حذفی هست و ذوب آهن با ۵ بار حضور در فینال و ۴ قهرمانی در جای بعدی قرار دارد.

سپاهان تیمی است که با ۴ بار حضور در فینال و ۴ قهرمانی، آمار صد در صد پیروزی در دیدارهای نهایی این مسابقات را دارد و چهارمین تیم پر افتخار جام حذفی است. تیم قدیمی و ریشه دار ملوان انزلی هم با ۷ بار حضور در فینال و ۳ قهرمانی پنجمین تیم پر افتخار در جام حذفی به حساب می‌آید.

به جز این ۵ تیم، هیچ تیمی بیشتر از یک بار موفق به فتح جام حذفی نشده است. تراکتور، بهمن کرج، فجر سپاسی، برق شیراز، صبا باتری تهران، نفت تهران، شاهین اهواز و سایپا دیگر تیم‌هایی هستند که هر کدام یک بار موفق به قهرمانی در جام حذفی شده اند.

در بین تیم‌هایی که نام شأن در فهرست قهرمانان جام حذفی آمده است، بهمن کرج، برق شیراز، صباباتری تهران، نفت تهران و شاهین اهواز تیم‌هایی هستند که منحل شدند و دیگر فعالیتی در فوتبال ندارند.

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران دربی کانتی