استقلال برای بازیکنان جدید شمشیر دولبه است

پیشکسوت فوتبال ایران و استقلال مدعی شد فضای این باشگاه برای بازیکنان مانند شمشیر دو لبه است....

پیشکسوت فوتبال ایران مدعی شد بعضی از افراد به عنوان مدیر وارد فوتبال می‌شوند تا هم شهرت به دست آورند و هم حین کار آموزش ببینند!

به گزارش مدال، جمال ندافی اظهار داشت: نا مشخص بودن زمان آغاز لیگ بزرگ ترین معضل کنونی فوتبال است. بازیکن، باشگاه و مربی سرگردان و بلاتکلیف هستند. چه چیزی در فوتبال از این بدتر که تیم‌ها بدنسازی خود را انجام داده‌اند و نمی‌دانند چه زمانی و کجا باید به میدان بروند.

وی اضافه کرد: این بی برنامگی و بلاتکلیفی باعث می‌شود تا بازیکنان هم از نظر روحی و روانی به هم بریزند و همین موضع شرایط را برای آسیب دیدگی آماده می‌کند.

پیشکسوت آبی پوشان در خصوص نقل و انتقالات این تیم بیان داشت: تا بازیکنان جدید در مسابقات رسمی دیده نشوند نمی توان قضاوتشان کرد. استقلال برای بازیکن جدید یک شمشیر دو لبه است. ممکن است یک بازیکن را عرش ببرد و ممکن است یک بازیکن را زمین بزند. این بسته به ظرفیت های روحی و شخصیتی بازیکنان دارد که چطور از این شمشیر دو لبه استفاده کنند.

ندافی با اشاره به حل شدن مشکل پرو پئیچ گفت: اولا خوشحالم که این پرونده بسته شد تا خطر محرومیت از استقلال دور شود. اما ایجاد و بزرگ شدن مشکل این بازیکن را در بی تدبیری مدیران سالهای اخیر باشگاه می‌دانم. اصلا نباید چنین مشکلی به ایجاد می‌شد که حالا اینطوری حل شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه فیلترهای خوبی برای استخدام بازیکن خارجی در استقلال و دیگر باشگاه‌ها نیست. در همین  استقلال به جز تعدادی معدودی بازیکن مثل جانواریو، ساموئل، جباروف، تیام و پاتوسی بازیکن خارجی خوب دیگری که بالاتر از بازیکنان ایرانی باشد در این سالها نیامده. به جز این نفرات دیگر خارجی‌ها یک جورهایی حیف و میل بودجه بوده. بازیکن خارجی بی کیفیت می‌آورند و بدون توجه به این که آنها یک پشتوانه‌ای مثل فیفا دارند، رهایشان می‌کنند تا بروند و این مشکلات برای باشگاه ایجاد شود.

هافبک سابق آبی پوشان گفت: متاسفانه فوتبال و به خصوص استقلال و پرسپولیس بهترین ویترین برای مطرح شدن، چهره شدن و شهرت است و خیلی از مدیران برای رسیدن به این شهرت از روابط خود استفاده می‌کنند تا بر کرسی‌های مدیریتی این باشگاه‌ها بنشینند.

ندافی در ادامه تاکید کرد: این موضوع متاسفانه باعث می‌شود این افراد به فوتبال بیایند و در حین مدیریت کار کردن را هم یاد بگیرند و طبیعی است که فوتبال ایران باید تاوان این اتفاقات را بدهد.

اخبار مرتبط:
دلیل دور شدن هافبک برزیلی از استقلال چه بود؟

فریبا: استقلال یک بازیکن بزرگ می‌خواهد/ استراماچونی مربی با شخصیتی است

تگ ها


استقلال بازیکنان جدید استقلال تاریخ شروع لیگ لیگ برتر فوتبال ایران پیشکسوت استقلال پیشکسوتان استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال