استقلال بزرگ است و مربی بزرگ می‌خواهد

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با اشاره به توقف این تیم مقابل سایپا و تداوم روند ناکامی آبی‌پوشان، گفت: با احترام به فرهاد مجیدی می‌گویم استقلال تیم بزرگی است و به مربی بزرگی نیاز دارد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال در ادامه نتایج نه چندان امیدوار کننده‌اش در هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر مقابل سایپا در دیداری خانگی تن به تساوی داد تا انتقادات زیادی متوجه این تیم شود.

گودرز حبیبی پیشکسوت آبی پوشان که حدودا یک دهه پیراهن این تیم را بر تن داشت در همین رابطه به خبرنگار مهر گفت: بدنسازی تیم کامل نیست و البته این فقط به بدنساز تیم ما باز نمی‌گردد. این مشکلی است که همه تیم ها کم و بیش با آن مواجه هستند و استقلال هم مثل سایر تیمها با مشکل بدنسازی روبرو است.

وی اضافه کرد: وقتی فدراسیون اصرار به ادامه لیگ دارد و بعد از ۴ ماه تعطیلی فقط ۳ هفته برای آماده سازی زمان می‌دهد، نتیجه این می‌شود که اغلب تیم‌ها به مشکل برخورد می‌کنند. 

پیشکسوت آبی پوشان در خصوص دیدار این تیم مقابل سایپا گفت: بعد از گلی که زدیم تیم افت کرد و من برنامه‌ای برای حملات منظم و رسیدن به گلهای بیشتر و ایجاد حاشیه امن ندیدم. این در حالی بود که سایپا توان زیادی برای مقابل با استقلال نداشت. بعد از گل سایپا هم با این که در دقایق ابتدایی نیمه دوم استقلال سراپا حمله بود و سایپا کاملا دفاع می‌کرد، اما نه در حمله تیم ما نظم و برنامه دیده می‌شد و نه در سیستم دفاعی سایپا.

حبیبی گفت: در نیمه دوم یک بازی ضعیف از سوی دو تیم دیدم که بیشتر احساسات بر منطق فوتبال غلبه می‌کرد. شاید بتوان گفت بدترین نیمه‌ای که در این فصل دیدم، همین نیمه دوم بازی استقلال و سایپا بود که هیچ یک از دو تیم نتوانستند فوتبالی زیبا و منطقی ارائه دهند.

کارشناس فوتبال گفت: در اغلب دقایق بازی اصرار به نفوذ وریا از راست و ارسال‌های او داشتیم و وقتی سایپایی‌ها کانال چپ دفاعی خود را بستند،  ندیدم برنامه‌ای جایگزین این تاکتیک قبلی شود. در بسیاری از دقایق بازی بچه‌های ما تا پشت محوطه جریمه می‌رفتند اما بعد از آن برنامه‌ای برای خاتمه دادن به حمله خود نداشتند و برای همین حملات بی نتیجه می ماند.

وی در خصوص مقایسه مجیدی و استراماچونی که اخیرا زیاد صورت می گیرد بیان داشت: استراماچونی مربی بزرگی بود که به جز مسائل فنی قابلیت مدیریت داشت و بازیکنان را به خوبی در زمین و خارج از زمین مدیریت می‌کرد. او با همین بازیکنان تیمی غیر قابل مهار ساخته بود. تیمی که بعید است مربی دیگری بتواند مشابه آن را بسازد. مجیدی را نمی‌توان و نباید با استراماچونی مقایسه کرد چون استرا بسیار باتجربه تر بود. 

حبیبی در ادامه خاطرنشان ساخت: با احترام زیادی که برای فرهاد مجیدی قائل هستم و با یقین می‌گویم او آینده مربیگری ایران است، اما این را اذعان می دارم که حضور روی نیمکت استقلال برای مجیدی زود بود. از روز اول هم خیلی از کارشناسان تذکراتی را می دادند که این سرمایه استقلال نسوزد. با احترام به آقای مجیدی می گویم استقلال تیم بزرگی است و نیمکت آن هم مربیان بزرگ و با تجربه می‌خواهد. عمده مربیان ما باید برای نشستن روی این نیمکت از تجربه بیشتری بهره مند شوند. 

پیشکسوت آبی‌ها تصریح کرد: قهرمانی لیگ برتر که کاملا از دست رفت و حالا دو جام دیگر که جام حذفی و لیگ آسیا باشد پیش روی ما می‌باشد. باید واقع بینانه گفت که با این روند نمی‌توان به دو جام دیگر هم امید چندانی داشت. ما دلسوز این تیم هستیم و بر خود واجب می‌دانیم تذکرات لازم را بدهیم. در مقام تصمیم گیری قرار نداریم اما می‌توانیم دلسوزانه انتقاد کنیم و مواردی که می‌تواند به آینده تیم کمک کند را گوشزد نماییم.

بیشتر بخوانید:

هیات مدیره پرسپولیس و استقلال در آستانه تغییر اساسی

علی کریمی: دلم برای فرهاد مجیدی سوخت

 

 

تگ ها


گودرز حبیبی تیم فوتبال استقلال تهران لیگ برتر فوتبال ایران فرهاد مجیدی فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال