استقلال به این دلیل سقوط کرد؛ روزی که کت و شلواری‌ها تیم بستند!

دلایل مختلفی برای سقوط استقلال می‌توان برشمرد، از کودتا تا دخالت در تخصص‌های هم و تجمیع غریبه‌ها!...

دلایل مختلفی برای سقوط استقلال می‌توان برشمرد، از کودتا تا دخالت در تخصص‌های هم و تجمیع غریبه‌ها!

محمد سررشته داری 
به گزارش مدال، این روزها دلایل مختلف و زیادی برای سقوط استقلال به رده 15 جدول اعلام می شود و هستند نفرات زیادی در باشگاه استقلال که در مسابقه روزنامه نگاری یکدیگر را در این سقوط متهم می کنند. 
واقعیت اما چیست؟ آیا علی کریمی مقصر اول و آخر رده 15 بودن استقلال است؟ آیا فرشید اسماعیلی بیجا اخراج شد؟ آیا کمیته داوران مقصر است؟ آیا ....

خرید بازیکن پوپولیستی نیست!
اول: برای بررسی صحیح اشتباهات استقلال باید اندکی به عقب برگشت، استقلال در نقل وانتقالات بازی را باخت، آن روزها البته بسیاری از هواداران استقلال از اینکه بازیکنان مورد علاقه اشان خریداری شده اند، لذت می بردند و جشن گرفته بودند اما خرید های استقلال نه فنی که روی بال احساسات و پوپولیسم بود. خرید بازیکنانی که به خود استقلال و پرسپولیس گل زده بودند برای هواداران جذاب بود، اما واقعیت اینست که خوب بودن و فنی بودن حتی در صورت نبودن مربی برای انتخاب بازیکن ( اتفاقی که برای استقلال رخ داد) هم معیار هایی غیر از گلزنی به استقلال و پرسپولیس یا بازی با خاطره های قدیمی دارد. سال قبل هم استقلال جباری و منتظری را خرید اما سودی از آنها نبرد و فقط تیمش خراب تر شد. 
اینبار استقلال اما اول شفر را وسط مسابقات کنار زد، بعد مجیدی را سرنگون کرد، آن وسط ها کمیته فنی هم هوا شد تا فتحی و خطیر خودشان اقدام به جذب بازیکنانی کنند که کم هم نبودند! 

غریبه هایی زیر چتر آبی!
استقلال با بی تدبیری و با بدترین مسیر ممکن 16 بازیکن را کنار زد و مجبور به خرید 16 بازیکن جدید شد و در نهایت همین شد که امروز هست . 
یعنی تیمی ناهماهنگ، گیج، جدید، عجیب و سرگردان که هم مربیانش بازیکنان را نمی شناسند، هم مدیرانش مربی را نمی شناسند ، هم بازیکنان یک دیگر را نمی شناسند و ...
استقلال از روزی که شفر مربی اش بود اما با استراماچونی تماس گرفت دچار بحران شد، همان روز بود که همه چیز به هم ریخت و این باشگاه به لایه های درونی خودش شک کرد، به شفر به مجیدی، مظلومی، فریبا، نامجو مطلق و ... شک کرد و کت شلواری ها برایش تیم بستند!

کت شلواری ها به جای آفتاب سوخته ها!
همانجا بود که کار استقلال ساخته شد، در موج دوم هم استرا به دلیل عدم شناخت قدرت فوتبال ایران و عدم شناخت قول های مدیرانی که به او جذب امثال حاج صفی ملی پوش را اعلام کرده بودند سهرابیان دو پسته و روح الله باقری جوان و ... را کنار زد تا پازل کامل شود و استقلال روز به روز پایین تر بیاید و در رده 15 جدول جا خوش کند!
استقلال در واقع همینجا را باخت، آنجا که به جای مربی و به جای کمیته فنی و آفتاب سوخته هایی که شورت ورزشی داشته اند، کت شلواری ها مامور مذاکره با بازیکنان شدند و به این ترتیب همه چیز خراب شد!
حالا استقلال نه اینکه نتواند از این خاکستر برخیزد، می تواند اما باید شناخت اعضایش از هم دوباره شکل بگیرد و دوباره همه در این باشگاه زبان هم را بفهمند نه اینکه بر سر مترجم و خرید بازیکن و ... شب و روز با هم درگیر باشند!

بیشتر بخوانید:

هیئت مدیره استقلال بازیکنان را تهدید کرد!

 

تگ ها


استقلال آندره آ استراماچونی شفر یادداشت اختصاصی محمد سررشته‌داری لیگ برتر خلیج فارس فوتبال