پیشکسوت فوتبال ایران: استقلال به خودش باخت

پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به دلایل باخت تیم استقلال مقابل فولاد خوزستان، گفت: اشتباهات بازیکنان استقلال و تسلط نداشتن بر اعصابشان عامل اصلی باخت آنها بود....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، رسول غنی زادهدر خصوص شکست تیم فوتبال استقلال برابر فولاد خوزستان در دیدار معوقه هفته هفدهم لیگ برتر فتبال ایران گفت: استقلالی ها باید بپذیرند که مقصر اصلی شکست، خودشان بودند نه دیگران. اگر چه داوری بی حرف و حدیث نبود اما اشتباهات بازیکنان استقلال و تسلط نداشتن بر اعصابشان باعث شد تا دو بازیکن و سرمربی تیم اخراج شده، شیرازه آبی پوشان از هم بپاشد و این تیم نتواند ۹ نفره برابر فولاد دوام بیاورد.

وی خاطرنشان کرد: از فرهاد مجیدی تعجب کردم. او که تجربه بالایی دارد چطور وارد حاشیه شد؟ سرمربی باید خودش به بازیکنانش آرامش بدهد نه اینکه با اشتباهات او بازیکنان هم بیشتر تحریک شده و دست به کارهایی بزنند که باعث اخراجشان شود. در هر صورت معتقدم استقلال به خودش باخت و نباید دنبال بهانه جویی باشد.

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص اینکه گفته می‌شود شاید استقلال به خاطر مشکلات داوری از لیگ کنار بکشد، افزود: این غیرحرفه ای ترین کاری است که یک مجموعه تیمی می تواند انجام بدهد. بهتر است به جای این حرف ها، کلاس های روانشناسی و توجیهی گذاشته شود تا بازیکنان و کادر فنی در شرایط سخت آرامش خود را حفظ کنند.

وی در مورد دیدار روز یکشنبه استقلال برابر سایپا از هفته بیست ودوم گفت: با توجه به اینکه سایپا در این ۴ ماه گذشته که لیگ تعطیل بوده بازی رسمی ای نداشته و شرایط تیم از لحاظ آمادگی جسمانی و تاکتیکی مشخص نیست حریفی ناشناخته برای استقلال خواهد بود. بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم سایپا که یک بازی از استقلال دیده با چه ترکیبی برابر استقلال قرار خواهد گرفت.

غنی زاده در پایان و در مورد شرایط استقلال بعد از شکست برابر فولاد گفت: آبی پوشان در این دیدار، سرمربی و دو بازیکن خود را در اختیار ندارند. کار برای آنها سخت می‌شود. درست است که میزبان هستند ولی چون تماشاگری در ورزشگاه نیست که از آنها حمایت کند باید با آرامشی کامل به مصاف حریف بروند.  مجیدی باید با بازیکنانش صحبت کرده، آنها را آماده این دیدار کند. ضمن اینکه باید دوبازیکن هم جانشین علی کریمی و عارف غلامی کند که محروم هستند و همچنین یک نفر جانشین مطهری که ۴ هفته غایب خواهد بود.

بیشتر بخوانید:
درخشان: پرسپولیس بازی به بازی پیش برود
احضار مدافع تیم ملی ایران به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ترکیه
پوزخند علی کریمی به قرمزترین فصل زندگی+ عکس 

تگ ها


تیم فوتبال فولاد خوزستان تیم فوتبال استقلال تهران فوتبال ایران استقلال فولاد ارسلان مطهری فولاد خوزستان استقلال فولاد خوزستان-استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال