استقلال به روزهای پر تساوی رسید

تیم فوتبال استقلال در حالی باید در هفته دوازدهم لیگ برتر به میدان برود که در ادوار گذشته لیگ، اغلب در این هفته ها به تساوی رسیده است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال تهران در چارچوب هفته دوازدهم رقابتهای لیگ برتر امروز میزبان سایپا است. آبی پوشان در ۱۹ دوره گذشته لیگ برتر با اینکه با ۹ پیروزی تعداد پیروزی‌های آنها در اکثریت قرار دارد، اما ۷ بار مساوی شده‌اند که این هم نسبتاً زیاد است. آنها در این هفته‌ها تنها ۲ بار شکست خورده‌اند که هر دو بار هم خارج از خانه بوده و تاکنون در هفته‌های دوازدهم طعم شکست را در شرایط میزبانی نچشیده‌اند.

آبی پوشان در هفته‌های دوازدهم ۱۹ بار به میدان رفته‌اند ۷ بار میزبان و ۱۲ بار میهمان بوده‌اند. آنها در بازی‌های خانگی ۸، خارج از خانه ۱۴ و در مجموع ۲۲ گل زده‌اند. در مقابل در بازی‌های خانگی تنها ۳ بار دروازه شان باز شده است؛ و خارج از خانه نیز ۱۰ بار گل دریافت داشته‌اند تا جمعاً در این هفته‌ها ۱۳ گل دریافت کرده باشند.

استقلال و سایپا تاکنون در هفته دوازدهم با یکدیگر دیدار نداشته‌اند و این نخستین دیدار دو تیم در چنین هفته‌ای است. اما بیشترین باری که استقلال در هفته‌های دوازدهم با یک تیم بازی کرده، ۳ بار است. آبی پوشان در این هفته‌ها ۳ بار با پیکان و ۳ بار هم با استقلال اهواز دیدار داشته‌اند که این دو تیم تکراری‌ترین حریفان هفته‌های دوازدهم آبی پوشان هستند.

پدیده، ملوان و تراکتور هم هر کدام ۲ بار در این هفته‌ها با آبی پوشان دیدار داشته‌اند و سپاهان، سیاه جامگان، صبا، فولاد و مس سرچشمه نیز هر کدام یکبار در این هفته‌ها به مصاف آبی پوشان رفته‌اند.

بهترین پیروزی آبی پوشان در هفته‌های دوازدهم، به فصل اول لیگ برتر و دیدار این تیم با پیکان باز می‌گردد که آبی پوشان با گلزنی سیروس دین محمدی، فراز فاطمی و مجاهد خذیراوی در ورزشگاه آزادی به برتری ۳ بر یک رسیدند. این بازی در تاریخ ۸۰/۱۱/۲۹ برگزار شد.

پرگل‌ترین بازی این تیم در فصل‌های هفتم و هشتم رقم خورد که در دو بازی متوالی نتیجه مشابه ۳-۲ به دست آمد. ابتدا در فصل هفتم آبی پوشان با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل پیکان شکست خوردند که این بازی در تاریخ ۸۶/۸/۹ برگزار شد و محمد نوازی به همراه آرش برهانی برای آبی پوشان گلزنی کردند. سپس در فصل هشتم و در دیداری که در تاریخ ۸۷/۸/۶ برگزار شد، آبی پوشان با هت تریک آرش برهانی میهمان خود را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دادند.

آرش برهانی یکی از مربیان امروز آبی پوشان است، با زدن ۴ گل در هفته‌های دوازدهم ادوار گذشته لیگ برتر، بهترین گلزن آنها در این هفته‌ها بوده است.

استقلال در هفته دوازدهم بیستمین دوره رقابتهای لیگ برتر، میزبان سایپا است که این دیدار از ساعت ۱۶:۴۵ امروز در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

آبیها با یک تغییر احتمالی در هفته دوازدهم/ فکری و حفظ ترکیب برنده

استقلال همچنان با ۳ مهاجم/ خط آتش آبی‌ها با همه قوا مقابل سایپا

 

 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال سایپا تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال