استقلال – تراکتور؛ تاوان دو اشتباه مرگ‌بار

استقلال – تراکتور یکی از بازی های با کیفیت هفته بیست و ششم لیگ برتر بود به این خاطر که هر دو تیم در جریان بازی ارایه گر فوتبال تهاجمی بودند...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مسابقه ای که در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود استقلال خاتمه یافت. نکته جالب اینکه استقلال در این بازی روی اشتباهات خط دفاعی تراکتور به خصوص دروازه بان این تیم صاحب موقعیت شد نه یک موقعیت بلکه ۳ – ۴ موقعیت که دو تا از آنها توسط مهدی قایدی فرصت طلب به گل تبدیل شد. اینکه استقلال در این بازی توانست از اشتباهات خط  دفاعی حریف سود بجوید خود یک هنر است و اصلا در فوتبال قراری وجود ندارد همه گل های باید روی کار ترکیبی و با شروع بازی از منطقه یک سوم دفاعی به ثمر برسد. نمونه اش شب گذشته و در بازی ایتالیا – اسپانیا که منجر به صعود تیم ملی ایتالیا به بازی نهایی شد گل ایتالیا در جریان بازی روی ضد حمله و سه پاس به ثمر رسید. 

به اتفاق دو صحنه گل استقلال در بازی با تراکتور را مرور می کنیم: 

یکی از زرنگی های مهدی قایدی این است که هیچ گاه برای تصاحب توپ با مدافع حریف درگیر نمی شود به این خاطر که می داند به خاطر شرایط فیزیکی خاص نمی تواند در دوئل ها موفق باشد. از اینرو همیشه در فضا جایگیری می کند تا صاحب توپ شود. بازیکن استقلال در این صحنه نیت داشته توپ را به پشت خط دفاعی تراکتور ارسال کند تا مهدی قایدی با استفاده از سرعت خود در موقعیت تک به تک با دروازه با حریف قرار بگیرد. زمانی که این توپ ارسال می شود بازیکن ارسال کننده به این رخداداد خوشبین بوده چرا که خط دفاعی تراکتور جلو کشیده بودند. مهدی قایدی هم کمی عقب تر از خط دفاعی تراکتور قرار دارد تا از بیرون به فضا بزند و موجب بالا بردن پرچم کمک داور نشود. کمتر کسی خوش بین بود روی این ارسال مهدی قایدی صاحب توپ شود به این خاطر که مدافعان تراکتور نزدیک تر نسبت به مهدی قایدی به دروازه هستند و به راحتی می توانستند توپ را دفع کنند. اما مهدی قایدی هوشنمندانه توپ را دنبال می کند و زمانی که میلاد فخرالدینی با سینه توپ را به محمد رضا اخباری پاس می دهد به سرعت به سمت توپ حرکت می کند و زودتر از محمد رضا اخباری به توپ می رسد و ضربه او منجر به گل می شود. در آخرین لحظات تلاش مدافع شماره ۴ تیم تراکتور هم ره به جایی نمی برد و تنها توپ با ضربه او وارد دروازه شد که اگر این ضربه را هم نمی زد توپ به گل تبدیل می شد. بدون شک اگر میلاد دراین صحنه و قبل از ارسال توپ اطراف خود را می دید تصمیم بهتری می گرفت. 

و این صحنه گل دوم استقلال است. ضربه محمد رضا اخباری روی سر مسعود ریگی فرود می آید و این بازیکن هم دفع توپ هدفداری انجام می دهد. او حتما قبل از ضربه به خوبی دیده که یکی از مهاجمان استقلال در موقعیت آفساید قرار دارد؛ از اینرو توپ را به مهدی قایدی پاس می دهد که رو به توپ و باز شده بود و در بین دو مدافع میانی تراکتور جایگیری کرده بود. او به محض دریافت توپ با یک چرخش رو به سمت دروازه تراکتور شد چرا که به خوبی می دانست مدافعان تراکتور برای شروع بازیسازی باز شده اند؛ هر چند که محمد رضا اخباری تصمیم گرفته بود توپ را بلند بزند. حرکت به سمت دروازه و یک گل دیگر برای استقلال. تلاش مدافعان تراکتور در این صحنه هم بی نتیجه بود به این خاطر که فاصله آنها از هم زیاد بود و تا به مهدی قایدی برسند و روی توپ اثر گذار باشند این بازیکن استقلال ضربه اش را زده بود.

بیشتر بخوانید:

بازگشت میلیچ به لیست بازیکنان استقلال

مجیدی: استقلال را ده سال عقب انداختند

 

 

تگ ها


تراکتور استقلال تهران فوتبال ایران استقلال Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال