استقلال تنها تیم لیگ با 4 بازیکن خارجی

آبی‌پوشان پایتخت تنها تیم لیگ برتری هستند که از 4 بازیکن خارجی در لیست بازیکنان خود بهره می برند....

استقلال تنها تیم لیگ برتری محسوب می‌شود که در لیست بازیکنان خود از حداکثر سهمیه مجاز بازیکنان خارجی بهره برده است.
به گزارش خبرنگار مدال، طبق قوانین سازمان لیگ، هر تیم لیگ برتر مجاز به استفاده از 4 بازیکن خارجی در لیست بازیکنان خود است با این حال مشکلات مالی و نوسانات ارزی از یک سو و سخت‌گیری‌های سازمان لیگ از سوی دیگر سبب شده تا تنها یک تیم لیگ برتری از حداکثر ظرفیت بازیکنان خارجی بهره ببرد.
استقلال تنها تیم لیگ برتری است که 4 بازیکن خارجی در لیست خود قرار داده و گادوین منشا، اسماعیل گونکالوس و آیاندا پاتوسی در کنار طارق همام (سهمیه آسیایی) بازیکنان خارجی این تیم هستند. البته تراکتورسازی نیز نام 4 بازیکن خارجی را در لیست خود قرار داده (آنتونی استوکس، کوین کنستانت، لی اروین و یوکیا سوگیتا (سهمیه آسیایی)) با این حال اروین مدت‌ها است که در تمرینات تراکتورسازی حضور نیافته تا تراکتورسازی 3 بازیکن خارجی در اختیار داشته باشد.
پرسپولیس و صنعت نفت هر کدام 3 بازیکن خارجی در لیست خود قرارداده‌اند، ذوب‌آهن، فولاد، پیکان، سپاهان، سپیدرود و نساجی هر کدام دو بازیکن خارجی در اختیار دارند و سایپا، ماشین‌سازی و نفت مسجدسلیمان نیز تنها یک بازیکن خارجی در لیست خود قرار داده‌اند. پارس جنوبی جم، استقلال خوزستان، پدیده نیز بازیکن خارجی در لیست خود ندارند که در این میان پدیده در تلاش برای جذب بازیکن خارجی با سهمیه آزاد است.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال