استقلال خوزستان -الهلال عربستان; در انتظار سه شنبه ای آتشین

پیش بازی استقلال خوزستان -الهلال عربستان به گزارش مدال به نقل از وب سایت ......

پیش بازی استقلال خوزستان -الهلال عربستان

به گزارش مدال به نقل از وب سایت ...

پیش بازی استقلال خوزستان -الهلال عربستان

به گزارش مدال به نقل از  وب سایت برنامه نود، استقلال خوزستان در اولین فصل حضورش در لیگ قهرمان آسیا به خوبی ماموریت خود را انجام داد و از گروهش صعود کرد.

آبی های اهواز در شرایطی حالا بازی بزرگ فصل خود مقابل الهلال عربستان را پیش روی خود می بینند که یک هفته پرماجرا را پشت سر گذاشتند. استقلال خوزستان از همان شروع فصل مشکلات مالی داشت و چند باری اعتصاب کرد اما این بار قبل از بازی مهم مقابل الهلال این اعتصاب جدی تر هم شد. بازیکنان استقلال خوزستان پس از چند روز تمرین نکردن تصمیم گرفتند به عمان سفر نکنند که این موضوع با اعتراض رسانه ها و مدیران فوتبال همراه شد. در نهایت بازیکنان با دریافت چک راهی مسقط شدند و فردا در مسقط میزبان الهلال عربستان اند.

به دلیل مشکلات بین ایران و عربستان این بازی در زمین بی طرف برگزار می شود که شاید برای استقلال خوزستان خیلی هم بد نباشد.

میدان دشوار

حریف استقلال خوزستان در این فصل فوتبال عربستان عالی کار کرد. الهلال که با ۱۴ قهرمانی پرافتخارترین تیم عربستان است، این فصل در لیگ عربستان با اقتدار و با ۱۱ امتیاز اختلاف نسبت به الاهلی قهرمان شدند. آنها چند روز پیش در فینال جام حذفی هم الاهلی را بردند و دوگانه خود را تکمیل کردند. استقلال خوزستان که در لیگ ایران هفتم شده با چنین حریف قدرتمندی روبرو است. الهلال در آسیا با پرسپولیس هم گروه بود و اول شد. در کارنامه الهلال دو قهرمانی در آسیا هم دیده می شود. این تیم البته هنوز در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان نشده است. این تیم در سال ۲۰۱۴ در فینال شکست خورد.

الهلال در این فصل از یک سرمربی آرژانتینی به نام رامون دیاز بهره می برد. الهلال چند بازیکن با کیفیت خارجی هم دارد. لئو بوناتینی مهاجم جوان برزیلی الهلال یکی از خطرناک ترین بازیکنان این تیم است. بازیکنی که در این فصل ۱۲ گل زده است. کارلوس ادواردوی برزیلی و نیکولاس ملیسی اروگوئه ای دیگر بازیکنان مطرح الهلال اند که در خط هافبک توپ می زنند. این تیم چندین ملی پوش عربستانی هم دارد. یاسر القحطانی و محمد الشلهوب از جمله بازیکنان نام اشنای الهلال محسوب می شوند.

در دو بازی پرسپولیس و الهلال مشخص شد که الهلال تیمی است که می توان مقابلش برنده شد، استقلال خوزستان باید با خودباوری مقابل الهلال قرار بگیرد. بازی نکردن در ریاض شاید در آخر به سود استقلال خوزستان تمام شود. این تیم باید هوشیارانه بازی کند و از فرصتهایش خوب استفاده کند. سیروس پورموسوی، سرمربی استقلال خوزستان باید یک دفاع مستحکم را روانه میدان کند و بعد به فکر استفاده از فرصت ها باشد.

 نحوه صعود به مرحله حذفی:

استقلال خوزستاندر گروه B با ۹ امتیاز دوم شد.

الهلالدر گروه D با ۱۲ امتیاز اول شد.

نحوه حضور در لیگ قهرمانان آسیا:

استقلال خوزستان قهرمان فصل قبل لیگ ایران/ صعود مستقیم

الهلال عربستان نایب قهرمان فصل قبل لیگ عربستان/ صعود مستقیم

آخرین بازی:

استقلال خوزستان یک- الجزیره یک

الاهلی ۲- استقلال خوزستان ۳

جایگاه در لیگ داخلی:

استقلال خوزستان با ۴۱ امتیاز از ۳۰ بازی در رده هفتم لیگ برتر ایران

الهلال با ۶۰ امتیاز از ۲۴ بازی قهرمان لیگ برتر عربستان

پنج بازی آخر در تمامی رقابتها:

استقلال خوزستانمساوی، برد، مساوی، مساوی، برد

الهلالبرد، برد، برد، برد، برد

بهترین گلزن در لیگ:

استقلال خوزستانحسن بیت سعید با ۱۰ گل

الهلاللئو بوناتینی با ۱۲ گل

بهترین گلزن آسیایی:

استقلال خوزستانآلوس نانگ با ۲ گل

الهلالعمر خربین و کارلوس ادواردو با سه گل

آمار ویژه:

الهلال در لیگ قهرمانان آسیا ۲۱ بار با تیم های ایرانی بازی کرده که حاصلش ۸ برد، ۸ باخت و ۵ تساوی بوده است. الهلال در مرحله قبل در هر دو بازی خود با پرسپولیس مساوی کرد.

این اولین حضور استقلال خوزستان در لیگ قهرمانان آسیا و مرحله یک هشتم نهایی این رقابتهاست.

استقلال خوزستان برای اولین بار بازی با الهلال را تجربه می کند. این تیم در مرحله گروهی با الفتح عربستان هم گروه بود که حاصل کارش یک برد و یک تساوی شد.

داور: علی السماهیجی( بحرین)