استقلال درون زمین رهبر ندارد/ورمزیار: هواداران تاآخرین لحظه حمایت کنند

پیشکسوت استقلال معتقد است که جابجایی های غیر متعارف و رفتن 14، 15 بازیکن از استقلال از دلایل اصلی عدم نتیجه گیری این تیم است....

پیشکسوت استقلال معتقد است که جابجایی های غیر متعارف و رفتن 14، 15 بازیکن از استقلال از دلایل اصلی عدم نتیجه گیری این تیم است.

جابجایی های غیرمتعارف بر روی هارمونی تیم تاثیرگذار است
صادق ورمزیار، پیشکسوت استقلال در گفت و گوی اختصاصی با مدال، درباره از دست دادن امتیازات توسط استقلال در سه هفته ابتدایی لیگ و دریافت گل در نیمه دوم بازی ها اظهار داشت: تغییرات و جابجایی های غیر متعارفی که در استقلال صورت گرفت تاثیر مستقیمی داشته است بر روی هارمونی تیم. بالاخره، 14، 15 بازیکن از این تیم در نقل و انتقالات جدا شدند، این حجم از تغییرات برای تیمی مثل استقلال که می خواهد در کورس قهرمانی باشد بسیار زیاد است.


استقلال درون زمین رهبر ندارد
بازیکن اسبق استقلال در ادامه گفت: استقلال بازیکنانی را از دست داد که لیدر و رهبر تیم بودند. رفتن سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، خسرو حیدری و بازیکنان بزرگ دیگری که در زمین رهبر بودند، برای استقلال مشکل ساز شده است و استقلال در حال حاضر چوب همین مساله را می خورد چرا که بازیکنی در اختیار ندارد که بتواند در زمین بزرگی کند، به تیم نظم بدهد و در زمان هایی که لازم است به تیم سرعت بدهد و یا بازی را آرام کند. همه این اتفاقات توسط یک لیدر و بزرگتر در زمین رخ می دهد که در حال حاضر استقلال فاقد چنین بازیکنی است.

تغییرات در خط دفاعی یکی از دلایل ناکامی استقلال
ورمزیار درباره جابجایی های صورت گرفته در خط دفاعی استقلال اذعان داشت: در همین سه هفته ای که از لیگ گذشته است ما هر هفته در خط دفاعی جابجایی نفرات داشتیم. حتی در خط هافبک هم تغییرات داشتیم که همه این ها باعث شد استقلال نتوانست به هماهنگی و هارمونی لازم دست پیدا کند. به نظر من این تغییرات و جابجایی ها و نداشتن لیدر در زمین می تواند از دلایل عدم نتیجه گیری استقلال در سه هفته ابتدایی لیگ باشد.

دربی یک بازی خاص است
پیشکسوت استقلال درباره دربی پیش رو با تاکید بر این که شرایط تیم ها تاثیر چندانی بر نتیجه دربی ها ندارد، گفت: من به عنوان کسی که حداقل 16، 17 دربی را تجربه کردم و 3 گل هم به پرسپولیس زدم و تجربه کافی در این زمینه دارم، به همه هواداران عزیز استقلال این اطمینان را می دهم که شرایط تیم ها در این بازی خاص چندان تاثیرگذار نیست. بازی استقلال و پرسپولیس یک بازی مجزا است و شرایط خاص خودش را دارد. 

نقش بزرگ مدیرعامل و هواداران پیش از دربی
وی ادامه داد: بازیکنان و هواداران هرگز نبایند ناامید باشند. در دربی حتی اگر یک تیم با امیدهایش هم وارد مسابقه شود مطمئن باشید که خیلی در نتیجه تاثیرگذار نیست.
ورمزیار در ادامه گفت: تنها مساله ای که در دربی تاثیرگذار است، مساله روحی و روانی است و اگر استرس از روی بازیکنان و کادرفنی برداشته شود قطعا می توانند برنده این دیدار باشند.
ورمزیار تاکید کرد: پیش از این نیز تجربه چنین موضوعی را داشته ایم. در بازی که موفق شدیم با نتیجه 3 بر یک پرسپولیس را شکست دهیم با تیمی کاملا جوان و متفاوت با سال های قبل از آن، وارد مسابقه شدیم و در نیمه اول همان بازی حتی 3 بر صفر از حریف جلو افتادیم. با توجه به همین تجربیات باید گفت شرایط به هیچ وجه برای دربی نگران کننده نیست. فقط در حال حاضر شخص مدیرعامل و هواداران استقلال می توانند کمک بزرگی برای تیم و تزریق آرامش برای این مسابقه باشند.

به نظر من شرایط برای دربی خیلی نگران کننده نیست، البته منظور نظر من منحصرا همین بازی خاص است و بعد از آن باید به فکر چاره برای مشکلات استقلال بود.

مشکل اصلی استقلال در تصمیم گیری های کلان است
مدافع پیشین استقلال در خصوص ریشه یابی مشکلات استقلال اظهار کرد: به نظر من استقلال باید در تصمیم گیری های کلانش تجدید نظر اساسی داشته باشد چرا که مشکل اصلی استقلال نه فقط فنی که اساسا در این حوزه است. جابجایی های زیاد از حد، هم در سطح مدیریت و هم کادرفنی و بازیکنان و نداشتن ثبات، در عدم موفقیت استقلال طی سال های گذشته تاثیر مستقیمی داشته است که باید به آن رسیدگی شود.

هواداران تا آخرین لحظه حمایت کنند
ورمزیار در پایان تاکید کرد: از هواداران استقلال می خواهم که کمک کنند و تا آخرین لحظه از تیم حمایت کنند تا به امید خدا استقلال بتواند با نتیجه ای خوب دربی را به پایان برساند. الان فقط وقت حمایت است و برای اعتراض و پرداختن به مشکلات فرصت زیاد است که بعد از این بازی می توان درخصوص آن صحبت کرد.

 

بیشتر بخوانید:

خرید بلیت بازی استقلال - پرسپولیس آغاز شد

تگ ها


باشگاه استقلال پیشکسوت استقلال دربی 90 صادق ورمزیار هواداران استقلال فوتبال