استقلال در آستانه حذف از آسیا؛ نمایندگان AFC در راه تهران

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از مشکوک شدن به مدارک دو باشگاه استقلال و تراکتور، با اعزام نمایندگانی به تهران به بررسی آنها می‌پردازد...

به گزارش مدال، استقلال، نماینده ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا و تراکتور، باشگاهی که موفق به گرفتن مجوز حرفه‌ای شده زیر ذره‌بین مسئولین ای‌اف‌سی قرار گرفته‌اند و این کنفدراسیون به مدارک ارسالی آن‌ها مشکوک شده است.
کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرده است که نماینده‌های خود را هرچه سریع‌تر به تهران می‌فرستد تا مدارکی را که این دو باشگاه‌ برای آن‌ها فرستاده‌اند را بررسی کنند. درصورت رد شدن این مدارک این امکان وجود دارد که جدا از باطل شدن مجوز حرفه‌ای تراکتور و حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، فدراسیون فوتبال هم با جریمه سنگینی مواجه شود چراکه این نهاد مدارک این دو باشگاه را تایید کرده است. البته اگر مدیران استقلال و تراکتور بتوانند نمایندگان ای‌اف‌سی را قانع کنند که مدارک درست و صحیح را به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاده‌اند، دیگری مشکلی استقلال، تراکتور و فدراسیون فوتبال را تهدید نخواهد کرد.
چند سالی است که باشگاه‌های ایرانی به شیوه‌های مختلف سعی دارند مجوز حرفه‌ای خود برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا و رقابت‌های دیگر کسب کنند، اما به‌نظر می‌رسد ای‌اف‌سی بیش از هر زمان دیگری روش‌های مختلف شناسایی کرده است و قصد برخورد با باشگاه‌هایی را دارد که قوانین این کنفدراسیون را رعایت نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید:

شایعه جذاب برای استقلالی‌ها؛ فرهاد مجیدی راهی استادیوم می‌شود؟+ عکس

تگ ها


استقلال تراکتور امیر حسین فتحی غلامرضا صادقیان کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال ایران لیگ قهرمانان آسیا لیگ برتر فوتبال ایران دریافت مجوز حرفه ای استقلال Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال