استقلال در صورت صعود با چه تیمی روبرو می شود؟

با انصراف الوحده امارات از حضور در ادامه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، کار صعود استقلال از گروهش راحت تر شد....

به گزارش "ورزش سه"، دقایقی پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی اعلام کرد که تیم الوحده امارات از حضور در ادامه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، انصراف داده است. این باشگاه اماراتی اعلام کرده که به دلیل مشکلات ناشی از کرونا و ابتلای چند نفر از اعضای این تیم، قادر به شرکت در این رقابت ها نیست.


تیم الوحده که به همراه استقلال در گروه A این رقابت ها حضور دارد، به همراه الاهلی عربستان ۴ امتیازی بود که اکنون با انصراف این تیم، کار استقلال برای صعود از گروهش راحت تر شد.


بنا بر برنامه قبلی که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده بود، استقلال و الوحده می بایست که در تاریخ های ۲۴ و ۲۷ شهریور به مصاف هم می رفتند که بدین ترتیب هر دو بازی استقلال و این تیم اماراتی لغو شد و آبی پوشان می توانند با استراحت بیشتر، در تاریخ ۳۰ شهریور به مصاف الشرطه عراق بروند که در صورت پیروزی در این مسابقه، به احتمال فراوان از گروه خود صعود خواهند کرد.


اما در صورتی که استقلال از گروهش صعود کند، در مرحله یک شانزدهم نهایی این رقابت ها باید به مصاف یکی از تیم های گروه B برود. هم اکنون در گروه B تیم های الهلال و پاختاکور ۶ امتیازی بوده و بخت اصلی صعود از این گروه محسوب می شوند.


تیم های شهرخودرو مشهد و شباب الاهلی امارات دیگر تیم های حاضر در گروه B هستند. استقلال در صورت صعود به عنوان تیم دوم گروه خودش، باید با تیم اول گروه B دیدار کند که به نظر می رسد آن تیم، الهلال عربستان باشد. البته پاختاکور نیز تیم قدرتمندی است و در صورتی که این تیم بتواند نتایج لازم را در دیدارهای رودررو مقابل الهلال کسب کند، آنگاه این تیم ازبکستانی به عنوان تیم اول گروه B راهی مرحله یک شانزدهم نهایی خواهد شد.


به هر حال باید منتظر ماند و دید تکلیف تیم های صعود کننده از این گروه ها چگونه خواهد شد و باید این نکته را نیز در نظر گرفت که تیم استقلال نیز شانس این را دارد که در صورت برتری در دو دیدار مقابل الشرطه و الاهلی و توقف نماینده عربستان حداقل در یکی از دو دیدارش مقابل نماینده عراق، به عنوان تیم نخست گروه A، راهی مرحله بعدی شود.

تگ ها


استقلال تهران لیگ قهرمانان آسیا