Banner

استقلال دن کیشوت وار با دشمن فرضی می جنگد

هوادار استقلال هر سال متهم به خط گرفتن می شود اما واقعیت اینست که هوادار همانطور که اسطوره اش را بدون خط گرفتن تشویق می کند، در پیکان شهر و سعادت آباد هم حق انتقاد دارد....

مدت هاست استقلال نتیجه نمی گیرد و در هنگام نتیجه نگرفتن در حال مبارزه با آسیاب های بادی است آن هم به سبک دون کیشوت. 
دن کیشوت مبارزی بود که آسیاب های بادی را دشمن خود می پنداشت و باآنها وارد مبارزه می شد. به نظر می رسد استقلال هم مدت هاست چنین می کند، آنها به جنگ دشمن فرضی می روند و بعضا شکست هم می خورند از این دشمن فرضی!
زرینچه مصاحبه کرد، نوری فر هم مصاحبه کرد، پیش از این خطیر هم مصاحبه می کرد، قبل تر از آن توفیقی و افشارزاده و افتخاری هم مصاحبه می کردند و هوادار استقلال را خط گرفته می نامیدند، احتمالا منظور زرینچه خط گرفتن از خطیر است، احتمالا منظور خطیر خط گرفتن هوادار از توفیقی بود، احتمالا منظور توفیقی خط گرفتن از فتح الله زاده بود. 
اما آیا هوادار استقلال که در پیکان شهر و در سعادت آباد اعتراض می کند، حتما باید خط گرفته باشد؟ 
یعنی اینکه استقلال در فاصله یک هفته مانده به دیدار های لیگ برتر به هم می ریزد، بازیکن مربی را نمی گیرد، مربی اش تهدید به استعفا می کند و خبر تا ایتالیا می رود و تحی در تهران نیست، خطیر استعفا داده و به قول زرینچه رها کرده و رفته و بازیکن از فرودگاه تهران دیپورت می شود، جای نگرانی اصلا ندارد و باید حتما کسی خط بدهد تا مردم نگران تیمشان شوند؟
هوادار استقلال حق دارد، آنها بی نظمی می بینند، ناکار آ؛مدی می بینند، می بینند که بازیکنشان و مربیشان نگران است و سنگ های زیر پای کادر فنی لق هستند. 
آنها می بینند که تیم کامل نیست، نگرانی های استراماچونی را می بینند. در نتیجه نگران هستند. برای این نگرانی نیازی به خط گرفتن ندارند. 
پارسال هم که در نبود شفر توفیقی برای استقلال از لیست خودش بازیکن می گرفت و همه اشان هم مصدوم بودند هوادار نگران بود. پارسال هم که تیام و جباروف و نورافکن و مجید حسینی و امید ابراهیمی از استقلال رفتند هوادار نگران بود. 
هوادار برای نگران شدن نیازی به خط گرفتن ندارد، همانطور که برای تشویق اسطوره مورد نظر خودش نیازی به خط و خط بازی ندارد.

محمد سررشته‌داری

بیشتر بخوانید:

عادت دعوا با مربی در استقلال!/ لشکر کشی استراماچونی حرفه ای نبود

تگ ها


اختلافات استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال