استقلال سهامدار اصلی تیم ملی

از چهار تیم لیگ برتری دارای ملی پوش استقلال بیشترین نماینده را در لیست نهایی تیم ملی دارد و پس از سال‌ها یک باشگاه‌ اماراتی نیز جزو باشگاه‌های دارای نماینده در تیم ایران به حساب می‌آید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، همه به این موضوع آگاه هستند که در تیم ملی بحث‌های رنگی و باشگاهی جای ندارد اما با دانستن همین موضوع دعوت شدن تعداد بیشتری بازیکن از یک باشگاه می‌تواند دارای اهمیت باشد.

استقلال تا این‌جا عملکرد قابل قبولی در فصل نقل و انتقالات تابستانی داشته و نکته جالب این است که آبی‌ها در این اردو برای بازی با سوریه چهار نماینده دارند که سه خرید جدید این تیم در این بین دیده می‌شوند. در اردوی قبلی از این تیم تنها مهدی قایدی به عنوان ملی‌پوش حضور داشت اما به یک باره تعداد دعوت شده‌ها از استقلال از تیم‌های دیگر بیشتر شده است.

در لیست نهایی ایران برای بازی با سوریه برچسب استقلالی بودن از روی مهدی قایدی برداشته شده اما با مصدومیت حسینی و پورعلی گنجی در خط دفاع، میدان به عارف آقاسی و سیاوش یزدانی رسیده است. زبیر نیک نفس و جعفر سلمانی نیز دیگر نفرات حاضر از تیم استقلال هستند.جالب است که این چهار بازیکن پیش از آن‌که در تیم باشگاهی هم‌تیمی شوند این فرصت را دارند در بازی‌های حساس تیم ملی برای صعود به جام جهانی کنار یکدیگر باشند و به ایران کمک کنند.

پرسپولیس که در سال‌های اخیر ملی‌پوشان زیادی داشته با جدایی دو ملی‌پوش خود که احتمالا در ترکیب اصلی هم حضور خواهند داشت تعداد نماینده‌هایش به سه نفر تقلیل پیدا کرده است. مهدی ترابی، وحید امیری و میلاد سرلک قرمزهای ملی‌پوش هستند.

سپاهان که در این فصل نزدیک ترین تعقیب کننده پرسپولیس بود و نایب قهرمان شد نیز سه ملی‌پوش توانمند دارند. امید نورافکن، محمد کریمی و همچنین یاسین سلمانی دهه هشتادی تیم ملی نماینده‌های سپاهان هستند.

پس از استقلال، پرسپولیس و سپاهان باشگاه شباب الاهلی بیشترین نماینده را داراست! آنها که با جذب ستاره‌های سرخابی یعنی مهدی قایدی و احمد نوراللهی نقل و انتقالات خوبی را سپری کردند دو نماینده در تیم ملی ایران خواهند داشت.

در لیگ ستارگان قطر دو دفاع اصلی ایران توپ می‌زنند. شجاع خلیل زاده در الریان و حسین کنعانی زادگان عضو تیم الاهلی قطر هستند. صالح حردانی تنها نماینده قهرمان جام حذفی ایران یعنی فولاد است و میلاد محمدی نیز که با تازگی از خنت بلژیک جدا شده تنها ملی پوش بدون تیم است.

هرسه گلر ایران در این دوره لژیونر هستند. بیرانوند از بوآویشتای پرتغال، عابدزاده از پونفرادینای اسپانیا و پیام نیازمند عضو پورتیموننزه پرتغال است. دیگر بازیکنان شاغل در اروپای تیم ملی هیچ کدام هم تیمی نیستند و در لیگ‌های مختلفی بازی می‌کنند.صادق محرمی از دیناموزاگرب کرواسی، علیرضا جهانبخش از فاینورد هلند، سعید عزت اللهی از وایله دانمارک، سامان قدوس از برنتفورد انگلستان، علی قلی‌زاده از شارلوای بلژیک، کریم انصاری فرد از آ.ا.ک یونان، سردار آزمون از زنیت روسیه و در نهایت مهدی طارمی از پورتوی پرتغال در لیست نهایی تیم ملی جزو لژیونرهای اروپایی هستند.

تگ ها


تیم ملی ایران پرسپولیس تهران فولادمبارکه سپاهان استقلال تهران فوتبال ایران پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال