استقلال-سپاهان، به یاد هدیه دادن بازوبند به محرم

محرم نویدکیا که رکورددار حضور در دیدارهای استقلال و سپاهان است، این بار در قامت مربی روبروی آبی های پایتخت قرار می گیرد....

به گزارش "ورزش سه"، شاید دیدار استقلال و سپاهان در هفته پانزدهم، حساس ترین دیدار نیم فصل نخست لقب بگیرد. دیداری که اگر برنده داشته باشد، می تواند ۵۰ درصد از قهرمان نیم فصل لیگ را مشخص کند و در صورتی که پرسپولیس نتواند دو دیدار پیش رو را برنده شود، آنگاه برنده نبرد اصفهان می تواند قهرمان نیمی از لیگ بیستم باشد.


دیدارهای استقلال و سپاهان طی سالیان اخیر همواره زیبا، جذاب و دیدنی از آب درآمده که بسیاری از این دیدارها، تکلیف قهرمان جام را مشخص کرده است چه در لیگ برتر و چه در جام حذفی اما تقابل روز شنبه دو تیم، یک تفاوت بزرگ با دیدارهای گذشته دارد و آن، حضور اسطوره سپاهانی ها روی نیمکت این تیم است تا او این بار در قامت مربی به مصاف استقلال برود.


محرم نویدکیا که پس از اتمام دوران فوتبالش سریعا به جرگه مربیان پیوست، تا به اینجای کار نتایج خوبی کسب کرده است. او یک تیم هجومی برای زردپوشان اصفهانی ساخته که خط حمله خطرناکی دارد و بی پروا به روی دروازه رقیبان یورش می برد. به ثمر رساندن ۲۳ گل و کسب عنوان بهترین خط حمله لیگ، نشان از فوتبال تهاجمی سپاهانی ها دارد اما اولین حضور محرم روی نیمکت سپاهان می تواند یادآورد دیداری باشد که او برای نخستین بار بازوبند کاپیتانی سپاهان را مقابل استقلال بر بازو بست.


زمانی که بازی های آسیای سال ۲۰۰۲ تمام شد سپاهان باید در تهران به مصاف استقلال می رفت. در حالی که همه انتظار داشتند مجید بصیرت یا لئون استپانیان بازوبند کاپیتانی را بر بازو ببندند، اما این دو بازیکن تصمیم گرفتند به عنوان هدیه قهرمانی بازی های آسیایی، بازوبند را در میان شگفتی همگان بر بازوی محرم ببندند.


محرم در جدال حساس مقابل استقلال طبق معمول درخشان ظاهر شد و در حالی که بازی دو بر دو مساوی بود پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و گل پیروزی تیمش را وارد دروازه آبی پوشان کرد تا روز شیرینش را تکمیل کند.


 ۱۲ آبان ۸۱ روزی بود که محرم برای اولین بار بازوبند را در سپاهان به بازو بست و سلطه او در سپاهان آغاز شد. اما محرم همانطور که در تقابل های سپاهان و پرسپولیس رکورددار حضور در میدان است، در تقابل های استقلال و سپاهان نیز با ۲۶ بازی رکورددار است.


او همچنین با زدن پنج گل به استقلال بعد از رسول خطیبی و استپانیان و سید صالحی شش گله، در رده دوم بهترین گلزنان سپاهان در برابر استقلال قرار دارد. برد در نیمه نهایی جام حذفی و شکست سنگین ۳ بر صفر در اصفهان و حتی گل به خودی دقیقه ۹۰ محسن ایران نژاد و از دست رفتن قهرمانی در لیگ برتر، تلخ و شیرین محرم در بازی با استقلال است اما این بار باید دید محرم در قامت مربی چه می کند.


سخنگوی استقلال درباره اینکه مشکلات مالی چطور باید حل شود؟ تاکید کرد: در کوتاه مدت تعامل ما با کارگزار می‌تواند کمک کند. کارگزار دارد زحمت می‌کشد ولی خیلی از امکاناتی که می‌تواند در اختیارمان برای تامین منابع باشد را نداریم و پیش از ما به بخش خصوصی واگذار شده است. مثلاً کمپ حجازی تا پایان سال ۱۴۰۰ دست ما نیست. بسیاری دیگر از امکانات دیگر پیش از ما واگذار شده. تلاش می‌کنیم با کمک کارگزاران و با کمک هوادارانی که اعلام آمادگی کرده‌اند کار را پیش ببریم.


نظری در خصوص انتخاب مربی جایگزین به جای محمود فکری برای نشستن روی نیمکت استقلال، گفت: این حرف‌ها از اساس کذب است. صحبتی با هیچ مربی‌ای نداشته‌ایم. فکری از این موضوع اطلاع دارد. چند وقت پیش با فکری ناهار خوردیم و آنجا همه این بحث‌ها را مطرح کردیم. خودش می‌داند که ما این کار را نکرده‌ایم و حمایت ما کامل بوده و هست. مطمئن باشید تا زمانی که فکری خودش بخواهد در استقلال بماند و ما هم بتوانیم تصمیم گیری کنیم، این حمایت بی قید و شرط و کامل خواهد بود.


سخنگوی استقلال درباره وضعیت «شیخ دیاباته» گفت: تا جایی که می‌دانم او مصدوم است. این بازیکن پولش را کامل دریافت کرد. هفته گذشته آقای مددی اعلام کرد دیاباته مبلغی را که طلب داشت، دریافت کرد و الان طلبی ندارد. صادقانه بگویم در همین حد می دانم. اگر ملاحظه دیگری وجود داشته باشد از آن بی اطلاع هستم.


نظری در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال بازگشت «میلیچ» بازیکن کُروات استقلال نیز پاسخ داد: در هیات مدیره تصمیم گرفتیم حتماً مقدمات بازگشت میلیچ را فراهم کنیم. مشکل اینجاست که باید بخشی از منابع را به ارز تبدیل کنیم. مددی پیگیر است. زمان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، در فرودگاه ۵۰ هزار دلار را از استقلال ضبط کردند. قرار است این پول به باشگاه برگردد و آن را به میلیچ ب‌دهیم تا بخشی از مطالباتش را پرداخت کرده باشیم.


وی درباره دلخوری وریا غفوری از باشگاه استقلال گفت: هیچ چیزی بین غفوری با باشگاه و کادر فنی نبوده است. در آبان ماه نامه‌ای به باشگاه استقلال از طرف کمیته اخلاق فدراسیون ارسال و خواسته شد قرارداد غفوری ارائه شود. دو سه هفته بعد یعنی اوایل ماه آذر، آقای مددی قرارداد را به کمیته اخلاق ارائه می‌کند. برایم عجیب بود که این نامه نگاری و محتوای نامه دو ماه بعد منتشر شد. فارغ از اینکه چرا منتشر شد، این سئوال وجود دارد که چرا در مقطعی که استقلال مستعد ورود به حاشیه بود، منتشر شد؟ اینها جای نگرانی دارد.


نظری درباره اینکه قرارداد غفوری توسط چه کسی و با چه هدفی منتشر شده است؟ گفت: هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم. یک نسخه از قرارداد در اختیار باشگاه است و یک نسخه در اختیار هیات فوتبال. زمانی که سعادتمند مدیرعامل بود، در یکی از جلسات هیات مدیره اعلام کرد یک نسخه از قرارداد بازیکنان را به نهادهای نظارتی داده است. اینکه متوجه شویم از کجا درز کرده است سخت است.


سخنگوی باشگاه استقلال درباره افراد غیر مرتبط در تمرین این تیم هم تاکید کرد: اتفاقی که افتاده است را تایید نمی‌کنیم. همه کاری می‌کنیم تا آرامش در استقلال برقرار باشد. حتی بعد از آن اتفاق ناخوشایند، طی اطلاعیه‌ای به تیم مقرر شد شخص متفرقه‌ای در تمرین نباشد و اگر قرار شد میهمانی بیاید، با مدیریت باشگاه هماهنگ شود.


نظری در پایان گفت: امیدوارم بازیکنان عزیز ما که انصافا با کم و زیاد باشگاه ساخته‌اند، در کنار کادر فنی برخی از ناملایمت‌ها را به ما ببخشند. ضعف‌ها را می پذیریم و شبانه‌روز تلاش می‌کنیم نواقص را برطرف کنیم. انتقادها را می‌پذیریم، اما بخشی از این انتقادها بزرگ‌نمایی شده است. در کنار بازیکنان و کادر فنی برای نام بزرگ تلاش می‌کنیم تا در پایان فصل بهترین نتایج را رقم بزنیم.

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان استقلال تهران