استقلال شرایط برد در دربی را دارد/ «رشید» بهترین دروازه‌بان است

مدافع پیشین استقلال گفت: محمود فکری تیم خوبی را ساخته است و شرایط به گونه ای است که استقلال توان پیروزی در دربی را دارد....

داریوش یزدی مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استقلال در دیدار مقابل آلومینیوم نه تنها بازی را برد، بلکه توانست نمایش خوبی از فوتبال ارائه دهد که این نمایش خوب در نیمه دوم دلپذیرتر هم شد. به خصوص از زمانی که «دیاباته» وارد بازی شد ما شاهد فوتبالی زیبا از آبی پوشان بودیم و برتری آنها کاملاً بر حریف دیکته شد.

مدافع پیشین آبی پوشان بیان داشت: با همه انتقاداتی که از ابتدای فصل به استقلال و نوع بازی این تیم به عمل می‌آمد، اما آنها رفته رفته راه خود را پیدا کردند. باید گفت محمود فکری با اینکه فرصت مناسبی برای تمرینات پیش فصل نداشت، اما تیم خوبی ساخته و شرایط این تیم روز به روز هم بهتر می‌شود. روند تیم و موقعیت آن در صدر جدول گفته مرا تایید می‌کند.

یزدی در خصوص دیدار پیش روی استقلال و حضور در دربی بزرگ پایتخت بیان داشت: اگر از دید استقلالی‌ها نگاه کنیم، این بهترین زمان برای حضور در دربی بود. پرسپولیس به دلیل مشکلات روحی و عدم نتیجه‌گیری در بازی‌های متوالی امروز از روحیه مناسبی برخوردار نیست و شرایط فنی این تیم هم ایده آل نیست. در مقابل آبی پوشان از روحیه مناسبی برخوردارند و حضور آنها در صدر جدول انگیزه‌های شان را دو چندان می‌کند. به خصوص که اگر استقلال تیم پیروز این میدان باشد، اختلاف امتیاز ۱۰ امتیازی با پرسپولیس ایجاد کرده که این برای این تیم خیلی مهم و تعیین کننده است.

وی اضافه کرد: خط حمله استقلال در اوج آمادگی قرار دارد. قائدی و مطهری طعم گلزنی در دربی را چشیده و برای تکرار این تجربه شیرین بی تابی می‌کنند و شیخ دیاباته که به جز ابعاد فنی در ابعاد اخلاقی هم بازیکن بزرگی است، برای گلزنی در دربی اشتیاق فراوانی دارد.

پیشکسوت آبی پوشان گفت: یکی از بازیکنانی که در دربی‌های اخیر هم نقش مهمی داشته و حتی گلزنی کرده، وریا غفوری است. با اینکه وریا از شرایط آرمانی فاصله دارد اما در این بازی خاص می‌تواند از جمله بازیکنان مهم باشد و قطعاً فکری وظایف خاصی برای کاپیتان تیمش در این بازی تعریف خواهد کرد.

یزدی که بازی‌های خوبی در قلب دفاعی آبی پوشان در دهه هفتاد ارائه می‌داد و خود سابقه چندین حضور در دربی را دارد در ادامه به رشید مظاهری و درخشش او در دیدارهای اخیر استقلال اشاره داشت و گفت: دروازه بانی مثل مظاهری برای تیم بزرگی مثل استقلال یک نعمت است. من خودم سال ۸۶ رشید را که یک نوجوان بود به تیم استقلال اهواز معرفی کردم و در سال ۸۸ که خودم سرمربی استقلال اهواز شدم برای اولین بار از او به عنوان دروازه‌بان اصلی استفاده کردم و این در حالی بود که رشید هنوز ۲۰ سال هم نداشت. همان زمان نشان می‌داد قرار است یکی از بهترین دروازه‌بان‌های ایران شود؛ امروز با قاطعیت می‌گویم او نه یکی از بهترین‌ها، بلکه بهترین دروازه‌بان ایران است و از اینکه سهم کوچکی در رشد و ارتقای او داشتم بسیار خوشحالم.

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران داریوش یزدی تیم فوتبال پرسپولیس محمد رشید مظاهری دربی کانتی