استقلال-فولاد/ مانع فولادی سد راه بازگشت آبی‌ها

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری برگزار خواهد شد ......

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مدال، استقلال و فولاد در هفته پنجم لیگ برتر مقابل هم قرار خواهند گرفت.

اطلاعات بازی:
ساعت: 20:15/چهارشنبه 31 مرداد/ورزشگاه آزادی تهران

غایبین احتمالی:
فولاد پیکان شیرزادی و ناصر سالاری را به دلیل مصدومیت و عارف آقاسی را به دلیل حضور در اردوی تیم ملی امید در اختیار ندارد. استقلال نیز بدون مهدی قائدی که در اردوی تیم ملی امید حضور دارد این دیدار را آغاز خواهد کرد و وضعیت روزبه چشمی برای این دیدار مشخص نیست.

نمای بازی:
پس از ثبت نخستین شکست آبی‌ها در جم، استقلال پیش از بازی حساس آسیایی خود به دنبال کسب پیروزی خانگی مقابل فولاد خواهد بود. تغییرات دیرهنگام در لیست بازیکنان روند آماده‌سازی استقلالی‌ها برای لیگ را دچار اختلال کرده و بازیکنان جدید این تیم به رغم کیفیتی بالایی که دارند هنور در ترکیب استقلال به هماهنگی نرسیده‌اند. قابل پیش‌بینی است که استقلال هفته به هفته بهتر شود و برنامه آماده‌سازی این تیم به گونه‌ای تنظیم شده که تا بازی با السد آبی‌ها به اوج آمادگی برسند. در این مسیر مانع سختی به نام فولاد مقابل شاگردان شفر قرار گرفته، فولادی که از 4 بازی خود 7 امتیاز کسب کرده و در رده پنجم لیگ قرار گرفته است. شاگردان پورموسوی هفته گذشته در بازی خانگی خود مقابل نساجی نزدیک به 50 دقیقه از میهمان خود عقب بودند با این حال با 2 گل متوالی در 6 دقیقه، فولاد پیروز این دیدار شد، هر چند حواشی سکوهای فولاد در این دیدار نیز ادامه داشت، حواشی ناشی از شکست سنگین مقابل پرسپولیس که در نهایت سبب شد تا پورموسوی در پایان بازی 4 گوشه زمین را به نشانه خداحافظی ببوسد. خداحافظی پورموسوی از فولاد با وساطت عده‌ای ختم به خیر شد با این حال وضعیت فولاد چندان پایدار نیست و نتیجه دیدار با استقلال در رابطه به تداوم حضور سرمربی فعلی فولاد در اهواز نقش به سزایی خواهد داشت.

چهره‌های برتر:
وریا غفوری و مرتضی تبریزی 2 چهره تاثیرگذار استقلال در این دیدار هستند و فولادی‌ها در انتظار درخشش سروش رفیعی و لوسیانو پریرا خواهند بود.

دوئل‌ها:
حسن بیت سعید انگیزه بالایی برای این دیدار و تقابل احتمالی با وریا غفوری خواهد داشت. پژمان منتظری و لوسیانو پریرا در یک سوم دفاعی استقلال در تقابل خواهند بود.

تقابل‌های قبلی:
دو تیم پیش از این 32 بار در لیگ برتر مقابل هم قرار گرفته‌اند که 15 بار استقلال پیروز میدان بوده، 9 بازی با نتیجه مساوی به پایان رسیده و 8 بار نیز فولاد به پیروزی رسیده است.

ترکیب احتمالی:
استقلال: مهدی رحمتی، پژمان منتظری، محمد دانشگر، فرشاد محمدی مهر، آرمین سهرابیان، فرشید باقری، علی کریمی، وریا غفوری، طارق همام، فرشید اسماعیلی و مرتضی تبریزی

فولاد: احسان مرادیان، ایوب والی، عبدالله کرمی، رضا میرزایی، فرزاد جعفری، سینا مریدی، فرشاد سالاروند، حسن بیت‌سعید، مهدی زبیدی، سروش رفیعی و لوسیانو پریرا

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال