استقلال ۳ فینال تا پایان نیم فصل در پیش دارد

پیشکسوت آبی پوشان گفت: نه تنها نفت مسجد سلیمان، استقلال به جز آن دو بازی دشوار و فینال گونه دیگر تا پایان نیم فصل پیش رو دارد....

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال در یکی از دیدارهای حساس نیم فصل نخست خود روز جمعه به مصاف نفت مسجد سلیمان می‌رود که در صورت پیروزی در این دیدار می‌تواند صدرنشینی خود را در هفته سیزدهم هم ادامه دهد.

ایوب اصغرخانی پیشکسوت آبی پوشان در خصوص این دیدار اظهار داشت: استقلال به مرحله‌ای رسیده که همه دیدارهای این تیم حساسیت بالایی دارد و این تنها مختص به نفت مسجد سلیمان نیست. آنها باید بعد از نفت با نساجی و سپاهان هم دیدارهای مهمی انجام دهند.

وی اضافه کرد: با اینکه پیشتاز بودن در نیم فصل مهم نیست و به قول معروف به قهرمان نیم فصل هم جام نمی‌دهند، اما این عنوان تشریفاتی می‌تواند در روحیه تیمی که به دنبال قهرمانی است تاثیر گذار باشد.

مدیر فنی آکادمی استقلال تاکید کرد: آبی پوشان ظرفیت و پتانسیل‌های لازم برای پیروزی در هر سه دیدار دارد و از نظر من این تیم باید ۹ امتیاز باقی مانده تا پایان نیم فصل را کسب نماید.

پیشکسوت آبی پوشان گفت: در مسجد سلیمان هم نقطه قوت و برتری آبی پوشان در خط حمله است. مهاجمان این تیم در بازی با سایپا به خوبی تغذیه نشدند و این معضل باید در بازی‌های پیش رو حل شود. مهاجمان استقلال در صورت تغذیه شدن قادرند دروازه هر تیمی را در هر کجای ایران باز کنند.

هافبک پیشین آبی پوشان بیان داشت: خط دفاعی نفت مسجد سلیمان هماهنگ و منسجم است و آنها به راحتی به تیم‌های مقابل فرصت نمی‌دهند. اما بزرگ‌ترین نقطه قوت این تیم در خط میانی آنهاست. هافبک‌های نفت مسجد سلیمان با تمرکز در مرکز زمین این قابلیت را دارند تا نبض بازی را مقابل هر تیمی در دست بگیرند و بعد از تثبیت مالکیت، برنامه‌های خودشان را در زمین پیاده کنند.

اصغرخانی بیان داشت: به نظرم در این بازی نقش هافبک‌های دفاعی استقلال بسیار مهم است. آنها باید فضای بین خودشان و مدافعان میانی را به خوبی پوشش دهند تا مهاجمان سرعتی نفت مسجد سلیمان در این منطقه صاحب توپ نشوند.

وی در پایان گفت: پیروزی بر نفت مسجد سلیمان دشوار، اما کاملاً در دسترس است؛ اما مجموعه تیمی استقلال باید نهایت هوشیاری را برای این بازی داشته باشد.

تگ ها


ایوب اصغرخانی تیم فوتبال استقلال تهران لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان