استقلال می تواند فینالیست لیگ قهرمانان باشد/ محمد مومنی در گفت و گو با مدال: روح الله باقری همه پارامترهای فوروارد خوب را دارد

استقلال در هفته سوم لیگ برتر با نتیجه 3 بر صفر موفق شد تیم خوب و پر مهره تراکتورسازی را شکست دهد در همین خصوص با دکتر محمد مومنی، پیشکسوت استقلال هم کلام شدیم ......

استقلال در هفته سوم لیگ برتر با نتیجه 3 بر صفر موفق شد تیم خوب و پر مهره تراکتورسازی را شکست دهد در همین خصوص با دکتر محمد مومنی، پیشکسوت استقلال هم کلام شدیم ...

استقلال در هفته سوم لیگ برتر با نتیجه 3 بر صفر موفق شد تیم خوب و پر مهره تراکتورسازی را شکست دهد در همین خصوص با دکتر محمد مومنی، پیشکسوت استقلال هم کلام شدیم.

شفر با جوانان بهتر کار می کند

دکتر مومنی در گفت و گو با خبرنگار سایت مدال درباره عملکرد جوانان استقلال در بازی با تراکتورسازی اظهار داشت:
سرمربی استقلال در این مدت نشان داده است که با بازیکنان جوان بسیار بهتر می تواند کار کند و نتیجه بگیرد . شفر تفکرات خودش را در مدت زمانی کوتاه تری در ساق پای بازیکنان جوان می بیند و نتیجه ایده ها و اندیشه هایی را که به آن ها القا می کند، راحت تر و زودتر به نتیجه می رسد. در فوتبال  این یک امر طبیعی است که جوانان ها بهتر به حرف های مربی توجه می کنند. ناگفته نماند که بازیکنان با تجربه استقلال هم در این بازی سنگ تمام گذاشتند.

گل به خودی تراکتور نتیجه فشار بازیکنان استقلال

پیشکسوت استقلال در خصوص گل به خودی تراکتورسازی گفت: اگر چه شاید برخی ها معتقدند که گل به خودی تراکتورسازی فشار را از روی تیم استقلال برداشت، اما نباید از این موضوع غافل شد که این توانایی تیم استقلال بود که حریف را وادار به اشتباه کرد و آن اشتباه هم نتیجه اش به گل ختم شد.

برای تبریزی خوشحالم

محمد مومنی با ابراز خوشحالی از گلزنی تبریزی در اولین حضورش در ترکیب استقلال گفت: برای مرتضی تبریزی خیلی خوشحالم که در اولین حضورش در ترکیب استقلال  موفق به گلزنی شد چرا که اگر پایش به گلزنی در بازی اول باز نمی شد، شاید سرنوشتی که امثال ما در استقلال به آن دچار شدیم گریبانگیر این بازیکن هم می شد چرا که بازی اول بسیار مهم است و اگر یک مهاجم تازه وارد بتواند در همان بازی اول گل بزند، فشار از رویش برداشته می شود و در بازی های آینده می تواند هم بهتر فکر کند و هم بهتر بازی کند. از این جهت برای آقای تبریزی بسیار خوشحالم.

شفر برنده نیمه مربیان

دکتر مومنی در ادامه گفت: استقلال در نیمه دوم که به نیمه مربیان مشهور است، باز هم سوار بر بازی بود و توانست با گلزنی اسماعیلی گل سوم را بزند.این موضوع توانایی های آقای شفر را در مقابل مربی خارجی تیم تراکتور پدیدار کرد. این مساله ساده ای نبود که استقلال آن را حل کرد. تراکتور همیشه یک رقیب بزرگ و یک تیم بزرگ با اندیشه هایی بسیار بزرگ بوده است و کمتر کسی تصور می کرد که استقلال با 3 گل این تیم را شکست دهد.

استقلال نگرانی ها را برطرف کرد

پیشکسوت استقلال با اشاره به رفع نگرانی ها برای استقلال تاکید کرد: استقلال در دو هفته اول 2 امتیاز کسب کرده بود و این دو امتیاز موجبات نگرانی خیلی ها را فراهم کرده بود اما الان با این بازی، نگرانی بسیاری از هواداران و مسئولین تیم استقلال مرتفع شد و قطعا در آینده ما باز هم شاهد این خواهیم بود که استقلال با جوانانی که به خدمت گرفته می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد حتی در لیگ قهرمانان آسیا.

گرو بازیکنی با توانایی های فنی خوب

محمد مومنی درباره بازیکنان خارجی که به تازگی به جمع استقلالی ها اضافه شده اند گفت: الحاجی گرو در بازی با تراکتورسازی هنوز به هماهنگی لازم با سایر نفرات نرسیده بود همانند تیام که روزهای اول همین شرایط را داشت، اما گرو بازیکنی است با توانایی های فنی خوب که می تواند به استقلال کمک کند مهم این است که شرایط محیطی را درک کند و این آمادگی ذهنی را در خودش ایجاد کند که می تواند به استقلال کمک کند و استقلال هم باید به این بازیکن کمک کند تا بتواند توانایی هایش را در زمین نشان بدهد و مثل تبریزی بتواند برای خودش جایگاهی پیدا کند که هم خودش راضی باشد و هم هواداران.

استقلال می تواند فینالیست لیگ قهرمانان باشد

به اعتقاد دکتر مومنی استقلال می تواند در لیگ قهرمانان آسیا یک مدعی باشد. وی درباره شرایط استقلال در آسیا اظهار داشت: استقلال توانایی این را دارد که به عنوان یک مدعی در جام باشگاه های آسیا خودش را معرفی کند کمااینکه تراکتورسازی را می توان حریفی در حد و اندازه حریفان آسیایی دانست. چرا که هم سابقه بازی در لیگ قهرمانان را داشته است و هم بازیکنان زبده ای همچون دژاگه و شجاعی را در اختیار دارد که به تازگی از جام جهانی بازگشته اند و تجربیات ارزنده ای دارند. اگر بخواهیم موشکافانه به بازی با تراکتورسازی نگاه کنیم ، باید گفت حریفی که استقلال باید در آسیا به مصافش برود را می توان حریفی هم رده با تراکتورسازی دانست . جان توشاک مربی با تجربه ای است اگر چه هنوز این تجربیات در بازیکنان این تیم تبدیل به مهارت نشده است ، اما تیم های عربی مربیانشان بزرگتر از توشاک نیستند و بازیکنانشان هم همین شرایط را دارند و به هیچ وجه بزرگتر از دژاگه و شجاعی و ... نیستند استقلال اگر با تجربه تر و با تدبر بهتر به بازی ها نگاه کند می تواند انشالله به عنوان فینالیست این بازی ها خودش را معرفی کند.

روح الله باقری همه پارامترهای یک فوروارد خوب را دارد

پیشکسوت استقلال درباره شاخصه های روح الله باقری با ابراز رضایت از عملکرد این بازیکن گفت: گل به خودی تراکتورسازی در واقع توسط روح الله باقری به ثمر رسید چرا که این بازیکن زمینه ای را فراهم کرد که بازیکن تراکتورسازی تحت فشار توپ را درون دروازه خودی جای داد. این بازیکن با توجه به جوانی و دوندگی که دارد به خوبی خودش را به آقای شفر و کادرفنی ثابت کرده است. به نظر من مهمترین پارامتری که این بازیکن دارد فضاسازی بسیار خوبی است که ایجاد می کند. موضوعی که ما کمتر در فوتبال امروز شاهدش هستیم و باعث می شود کسی که صاحب توپ است چندین انتخاب داشته باشد و این انتخاب ها باعث شود موقعیت هایی هم برای خودش و هم بازیکنان تیمش به وجود بیاید. در دقایق پایانی نیمه اول تبریزی صاحب توپ شد و وریا از سمت راست، تبریزی به به وریا پاس داد و با حرکت روح الله و فضاسازی که ایجاد کرد شرایط گل دوم مهیا شد. تاثیر حرکت بدون توپ باقری باعث به وجود آمدن گل دوم استقلال شد. به نظر من با وجودیکه این سومین بازی باقری برای استقلال بود، اما این بازیکن بسیار پخته و زبده عمل کرده است و از همه مهمتر با دوندگی خوبش هم در امر توپ گیری استقلال را کمک می کند و هم در امر توپ سازی و این برگ برنده است که یک مهاجم می تواند داشته باشد ضمن این که روح الله باقری در جنگ های هوایی هم از قدرت بدنی بالایی برخوردار است و مهم تر از همه این است که تکنیک بسیار خوبی دارد و در کل همه پارامترهایی که باید یک فوروارد داشته باشد رادارا است و می تواند در آینده حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشد.

مسئولین سردار بوکان کم لطف بودند

دکتر محمد مومنی در پایان، درباره عدم ادامه همکاری با باشگاه سردار بوکان گفت: مسئولین سرداربوکان کم لطفی کردند. منابع مالی شان به گفته خودشان مشکل داشت و کار کردن در تیمی که منبع مالی خوبی نداشته باشد کار ساده ای نیست چرا که بازیکن برای ارائه یک بازی خوب باید از لحاظ روحی و روانی در آرامش باشد و اگر نباشد، تیم نمی تواند وظایفش را به خوبی و آن طور که مربی مدنظر دارد، انجام دهد و من هم ترجیح دادم با تیمی با این شرایط کار نکنم.

 

گفت و گو از الهام حسینی نژاد /خبرنگار مدال