استقلال نباید فولاد را دست کم بگیرد/ کسر مبلغ قرارداد منطقی نیست

پیشکسوت آبی پوشان با بیان این که تیم‌ها در هفته‌های نخست هنوز شکل و غالب اصلی خود را پیدا نکرده‌اند گفت: استقلال نباید به هیچ وجه فولاد را دست کم بگیرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، علی چینی، اظهار داشت: نکونام از مربیان جوان و خوش فکر در فوتبال ایران است و با استمراری که در فولاد داشته توانسته افکارش را به خوبی در این تیم جا بیندازد. لذا باید در این فصل به فولاد کاملاً احترام گذاشت و این تیم را مثل سال گذشته تیمی قدرتمند و مدعی دانست. چنینی تیمی در خانه بسیار خطرناک‌تر است و امتیاز گرفتن از آن به راحتی میسر نخواهد بود.

مربی پیشین آبی پوشان تاکید کرد: اینکه تیم ما هفته اول را پیروز شده و آنها تساوی کردند، ملاکی برای ارزیابی این بازی نیست و این بازی شرایط خاص خودش را دارد و هر دو تیم در این بازی با شرایطی متفاوت نسبت به دیدار قبل به میدان می‌روند.

وی اضافه کرد: اینکه استقلال می‌تواند به واسطه استفاده از بازیکنان جدیدی که در این فصل به خدمت گرفته تنفسی داشته باشد اتفاقی کاملاً خوب است و امیدوارم این بازیکنان جدید بتوانند خیلی زود در این تیم جا بیفتند. چون مهمتر از خرید بازیکن جدید، جا افتادن آن در تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس است.

پیشکسوت آبی پوشان بیان داشت: با اینکه استقلال در زمان نقل و انتقالات فاقد مربی بود، اما آنها توانستند درست در پست‌هایی که احساس نیاز به بازیکن داشتند نفراتی را جذب کنند و می‌توان گفت نقاط ضعف این تیم ترمیم شد. تنها نگرانی من فاز دفاعی تیم است. ما بی تعارف فصل گذشته در فاز دفاعی مشکلاتی داشتیم و در هفته اول هم مس رفسنجان نتوانست به تیم فشار وارد کند تا مشخص شود آیا این مشکلات از بین رفته یا هنوز به قوت خود باقی است. شاید فولاد بتواند تیمِ فکری را در فاز دفاعی هم محکی خوب و جدی بزند.

چینی با بیان اینکه در بازی اول مشخص شد هنوز جانشین بازیکن مهمی مثل علی کریمی در استقلال یافت نشده بیان داشت: کریمی بازیکن مهم و بزرگی بود. او تنها یک هافبک بازیساز نبود و ویژگی‌های منحصر به فردی داشت که مهمترین آن کارگردانی در تیم بود. کریمی خیلی زود خودش را به بازیکن صاحب توپ می‌رساند و قبل از آنکه توپ را تحویل بگیرد با آنالیز سریعی که در ذهن داشت بهترین گزینه را انتخاب کرده و بهترین پاس را می‌داد. در واقع او سرعت انتقال بالایی داشت و مهمتر از آن اعتمادی بود که به لحاظ فنی کل مجموعه تیم به او داشت. از شوتزنی و گلزنی‌های او هم که به راحتی نمی‌توان گذشت.

مدافع اسبق تیم استقلال در ادامه بیان داشت: ما هنوز مهدی پور را در ترکیب استقلال ندیدیم و ممکن است او بتواند رفته رفته وظایفی که علی کریمی در این تیم بر عهده داشت را انجام دهد. مهدی پور شباهت‌های زیادی به علی کریمی دارد و باید عملکرد او را دید. زمانی امید ابراهیمی فرمانده میانه میدان بود و حتی تصور روزی که امید در استقلال نباشد هم دشوار بود. بعد از جدایی ابراهیمی خیلی‌ها ناامید بودند اما علی کریمی چنان خوب جای خالی او را پر کرد که خیلی زود ابراهیمی فراموش شد. حالا باید دید مهدی پور چطور می‌تواند جای خالی علی کریمی را در مرکز میدان پر کند. او می‌تواند امسال پدیده این تیم و یکی از بهترین خریدها باشد.

بیشتر بخوانید:

مصدومیت‌های طولانی یک مدافع/ استقلالی‌ها حق دارند نگران باشند!

بهترین گلزنان استقلال و فولاد/ عنایتی آقای گل بازی‌های متقابل

 

 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال فولاد خوزستان علی چینی فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال