استقلال و پرسپولیس تنها ۵۰۰ تایی های لیگ

استقلال و پرسپولیس پیش از دربی یک آمار مشترک را برجای گذاشته اند....

به گزارش ورزش سه؛ تیم های استقلال و پرسپولیس روز دوشنبه در دیداری حساس به مصاف هم خواهند رفت. استقلال در حال حاضر با ۱۸ امتیاز از ۹ بازی در صدر جدول و پرسپولیس با دو بازی کمتر از این تیم و کسب ۱۱ امتیاز در مکان دهم قرار دارد.

استقلالِ فعلی یکی از آماده ترین استقلال های چند سال اخیر است و پرسپولیس هم به عنوان مدافع عنوان قهرمانی و نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا از شرایط روانی بسیار خوبی برای دربی برخوردار است. این موضوع باعث شده تا همه در انتظار یک دربی جذاب باشیم. اما از نظر آماری هم یک مشترک جالب بین دو تیم وجود دارد.

بر اساس آمار متریکا، استقلال و پرسپولیس تا اینجای لیگ، بیشترین تعداد پاس ها را در بازی هایشان رد و بدل کرده اند. در آمار مربوط به تعداد پاس های تیم های لیگ بیستم، استقلال و پرسپولیس تنها تیم هایی هستند که در هر بازی به طور میانگین بالاتر از ۵۰۰ پاس داده اند. پرسپولیس با ۵۲۳,۱ و ۵۰۸,۱ در این رتبه بندی اول و دوم هستند.

این موضوع می تواند رقابت در میانه میدان را که اصلی ترین منطقه برای تبادل پاس هاست در دربی روز دوشنبه جذاب تر کند. یک نکته جالب دیگر در مورد دو تیم از نظر آماری، قدرت دو تیم در مالکیت توپ است. پرسپولیس از این حیث در رتبه اول قرار دارد (۵۸درصد) و استقلال (۵۵درصد) سومین تیم در ارائه بازی مالکانه است.

تگ ها


استقلال تهران دربی پرسپولیس تهران