استقلال و پرسپولیس در آستانه ورود به فرابورس

دو تیم پرطرفدار پایتخت پس از سال‌ها گمانه‌زنی و طرح صحبت‌های مختلف گویا سرانجام در آستانه خصوصی‌سازی قرار گرفته‌اند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یکی از مهم‌ترین موضوعات حل نشده فوتبال ایران در طی سال‌های اخیر موضوع خصوصی سازی سرخابی‌های پایتخت بوده است که دولت‌های اخیر تلاش زیادی صورت گرفته تا این مهم سرانجام عملیاتی شود اما همچنان گمانه‌زنی و صحبت درباره چگونگی اجرای این طرح وجود دارد؛ هر هفته نشستی با حضور وزیر ورزش، مدیران عامل استقلال و پرسپولیس و مسئولان ذی‌ربط برگزار می‌شود تا آخرین تصمیم‌گیری‌ها درباره خصوصی سازی این دو تیم پرطرفدار صورت گیرد.

سالهاست که براساس قانون استقلال و پرسپولیس به صورت مستقیم پولی را از دولت دریافت نمی‌کنند و ملزم به درآمدزایی هستند؛ البته که ساختار دولتی آن‌ها مشکلات متعددی را در این راه به وجود می‌آورد. وزارت ورزش در تلاش است تا بتواند به زودی این پروژه تاریخی را به سرانجام برساند. البته که شیوه واگذاری تیم‌ها هم مهم است اما تلاش مسئولان وزارت ورزش بر آن است تا صددرصد سهام دو تیم واگذار شود و دولت دیگر سهمی از آن‌ها نداشته باشد.

به نظر می‌رسد با توجه به آخرین اقداماتی که در راستای خصوصی سازی این دو تیم در حال انجام است، باید به زودی منتظر ورود سرخابی به فرابورس باشیم تا پروسه خصوصی‌سازی آن‌ها به شکلی رسمی اتفاق افتد؛ مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه این خبر را تایید کرد.

بیشتر بخوانید:
همه رکوردهای بهترین گلزنان لیگ برتر/هیچکس به یک فولادی نرسیده است

واکنش باشگاه ذوب آهن به توافق دانیال اسماعیلی‌فر و پرسپولیس

 

 

تگ ها


استقلال تهران پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال