استقلال و پنج نبرد تن به تن در 18روز / عرش یا فرش؟

واقعیت این است که برای استقلال در 18 روز 5 نبرد تن به تن وجود دارد که اگر چه میانگین آنها از سه روز بیشتر است اما باید تاکید کرد که مسابقات بسیار سختی هستند....

واقعیت این است که برای استقلال در 18 روز 5 نبرد تن به تن وجود دارد که اگر چه میانگین آنها از سه روز بیشتر است اما باید تاکید کرد که مسابقات بسیار سختی هستند.

هنوز با قاطعیت نمی توان گفت که سیکل «تمرین و مسابقه و تمرین» برای تیم های فوتبال خوب است یا بد . خیلی از کارشناس ها در این رابطه هنوز اتفاق نظر ندارند چون بازی های پی در پی می تواند مضر هم باشد مخصوصا اگر روی سه روز یک بازی ( در اروپا این کار را می کنند ) فوکوس کنیم اما واقعیت این است که برای استقلال در 18 روز 5 نبرد تن به تن وجود دارد که اگر چه میانگین آنها از سه روز بیشتر است اما باید تاکید کرد که مسابقات بسیار سختی هستند. استقلال دهم فروردین ماه به دربی می رود و با پرسپولیسی مصاف می دهد که یک پله از استقلال بالاتر است و آبی ها اگر می خواهند به سکوی قهرمانی حمله کنند باید حتما این دیدار را ببرند که این موضوع کار را بسیار سخت تر از یک دربی عادی می کند که می توان در آن برای کسب تساوی هم به میدان رفت. دیدار بعدی استقلال با سایپا است در روز چهاردهم فروردین. دیدار با علی دایی و یارانش اصلا ساده و راحت نیست هر چند باید این بازی را نسبت به بازی قبلی و بعدی آسان تر دانست چون 19 فروردین استقلال باید به مصاف الهلال عربستانی برود که فعلا انگار قویترین تیم گروه مرگ است و بدتر اینکه بلافاصله و در تاریخ 23 فروردین استقلال به مصاف سپاهانی می رود که علاوه بر سپاهان بودن و رقیب قهرمانی بودن در لیگ امیر قلعه نوعی را هم با خود دارد که خیلی از استقلالی ها روی او حساسیت دارند و این بازی هم اگر اندازه دربی تهران داغ نشود در هملان حد داغ و مهم خواهد بود.

البته که 28 فروردین استقلال میزبان ماشین سازی است یعنی برادر خوانده تراکتور سازی که اگر هنوز این تیم در کورس قهرمانی باشد با قدرت مضاعف به مصاف استقلال می آید تا این تیم را متوقف کند. در این مدت ریکاوری، آرامش سفر، هتل محل اقامت، تماس با خانواده ها، حتی وضعیت آب و هوا باید برای این تیم به شدت برنامه ریزی شده باشد چون این هجده روز می تواند استقلال را از ذیل به راس و متقابلا از راس به ذیل بکشاند.