استقلال - پارس جنوبی؛ بدون مساوی، همیشه برنده در خانه

استقلال و پارس‌جنوبی جم در حالی امروز به مصاف هم می‌روند که پیش از این ۵ بار در تاریخ رقابتهای لیگ برتر برابر هم قرار گرفته‌اند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، استقلال و پارس جنوبی جم امشب برگزار کننده دیداری معوقه مربوط به هفته بیست و سوم لیگ برتر هستند. دیداری که به دلیل کثرت بیماران کرونایی استقلال در موعد مقرر خود برگزار نشد و سپس با رای کمیته انضباطی و تایید کمیته استیناف، به امشب موکول شد.

پارس جنوبی جم از تیم‌هایی است که به تازگی به لیگ برتر راه یافته و سومین فصل حضورش در این مسابقات را تجربه می‌کند. این تیم خوش ساختار مربوط به استان بوشهر، در حالی با سرمربی جدیدش انتظار آبی پوشان را می کشد که با ۲۵ امتیاز در رده یازدهم قرار داشته و از حاشیه امنیت نسبی برخوردار است.

دو تیم پیش از این در همه ادوار گذشته لیگ برتر ۵ بار با یکدیگر دیدار کرده‌اند که هیچ یک از ۵ دیدار گذشته دو تیم با نتیجه مساوی به پایان نرسیده و در این ۵ بازی ۲ بار مدافعان به اشتباه دروازه خودی را باز کرده‌اند.

جمی‌ها دو بار در این ۵ بازی موفق به شکست آبیها شده‌اند که هر دو پیروزی را در شرایط میزبانی به دست آورده‌اند و آبیها در ۳ دیدار بعدی حریف خود را شکست داده‌اند که هر  ۳ بار آن در تهران اتفاق افتاده است.

اولین گلزن تاریخ بازیهای دو تیم علی دشتی، مهاجم این فصل آبی پوشان است که البته بازی امشب را به دلیل مصدومیت از دست داده است. پارس جنوبی جم در اولین دیدار دو تیم با تک گل علی دشتی آبی پوشان را شکست داد.

بهترین پیروزی استقلال به پرگل ترین بازی دو تیم باز می‌گردد. این دومین تقابل تاریخ دو تیم بود که آبیها با هدایت شفر توانستند در تهران با ۴ گل تیم جمی را در ورزشگاه آزادی شکست دادند. در این بازی ابتدا سرور جباروف از روی نقطه پنالتی دروازه محسن فروزان را باز کرد. سپس بهنام برزای در شرایط تک به تک با فروزان دومین گل تیمش را به ثمر رساند. در نیمه دوم بازی هم علی قربانی دبل کرد و با زدن ۲ گل مشابه تیمش را به پیروزی ۴ بر صفر رساند.

سومین تقابل دو تیم هم با شکست استقلال در شهر جم همراه بود که این شکست با تک گلی که آرمین سهرابیان به اشتباه وارد دروازه تیم خودی کرد ثبت شد.

آبیها بعد از آن دو بار در تهران با پارس جنوبی دیدار کردند که یکبار با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شدند که آیاندا پاتوسی و عماد میرجوان (بازیکن پارس جنوبی) دروازه جمی‌ها را باز کردند و سپس در آخرین بازی دو تیم که نیم فصل نخست لیگ نوزدهم بود که آبی پوشان با دو گل مهدی قائدی و علی کریمی، تیم خوش ساختار پارس جنوبی را شکست دادند.

نکته جالب در بازیهای دو تیم این است که به صورت ۱۰۰درصد در بازیهای دو تیم، تیم میزبان پیروز شده و اگر قرار باشد این آمار حفظ شود، امشب شانس تیم پارس جنوبی برای پیروزی بیشتر از آبی پوشان خواهد بود.

هیچ گاه در بازیهای گذشته دو تیم، تیم بازنده موفق به گلزنی نشده و نکته دیگر این که هیچ یک از دو تیم خارج از خانه موفق به باز کردن دروازه هم نشده‌اند. 

بیشتر بخوانید:

داور دیدار استقلال – سپاهان مشخص شد

ترکیب احتمالی استقلال برای ماندن در کورس سهمیه

 

 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال پارس جنوبی جم لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران پارس جنوبی جم استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال