استقلال چطور توانست از خطر محرومیت رها شود؟

استقلال موفق شد در نهایت با رایزنی با فیفا پرونده مطالبات پرو پئیچ را ببند و از خطر محرومیت و کسر امتیاز بگریزد....

استقلال از خطر محرومیت گریخت.

به گزارش مدال، شکایت پروپئیچ و پایان مهلت فیفا بابت پرداخت طلب 430 هزار دلاری‌اش می‌توانست همین حالا به محرومیت استقلال از دو پنجره نقل و انتقالاتی منجر شود. اگر تاریخ شکایت پروپئیچ به بعد از به روزسانی آیین‌نامه انضباطی مربوط می‌شد.

ماده چهاری که ایسنا در اعلام خبر محرومیت استقلال به آن استناد کرده بود، در حقیقت بخشی از آیین‌نامه جدید کمیته انضباطی بود که می‌گفت: «اگر مبلغ بدهی به طلبکار پرداخت نشود و رسید آن برای کمیته انضباطی فیفا و فدراسیون فوتبال ایران تا زمان معین شده (۶۰ روز بعد از ابلاغ این حکم یعنی ۲۶ اردیبهشت) مشخص نشود، محرومیت از جذب بازیکن جدید چه ایرانی و چه خارجی برای دو پنجره نقل و انتقالات اعمال می‌شود که این محرومیت از روز اول پنجره نقل و انتقالات بعدی اعمال می‌شود. در صورتی که تاریخ این مهلت به پایان برسد محرومیت از جذب بازیکن در سطح داخلی و بین‌المللی از طرف فدراسیون فوتبال ایران و فیفا به صورت خودکار، اعمال می‌شود، بدون تصمیم رسمی دیگر یا ابلاغ دیگری از طرف کمیته انضباطی فیفا یا دبیرکل آن. این محرومیت شامل تمام رده‌های سنی باشگاه از بزرگسالان تا نونهالان می‌شود.»

آیین‌نامه پیشین انضباطی فیفا اما این مهلت را به باشگاه‌ها می‌دهد که بعد از پایان مهلت مقرر شده، همچنان برای پرداخت بدهی خود زمان داشته باشند. شکایت پروپئیچ هم در زمان آیین نامه قبلی به فیفا رسیده و مطابق با آیین‌نامه قبلی با آن برخورد شده است.

باشگاه استقلال در واقع بابت زمان این شکایت شانس آورده بود چرا که اگر قرار بود برای همین پرونده، مطابق آیین‌نامه جدید انضباطی رأی صادر شود، بی‌تردید باشگاه استقلال در حال حاضر از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم بود و هیچ راه جبرانی هم برای باشگاه وجود نداشت.

بیشتر بخوانید:
هافبک استقلال بالاخره خودش را به استراماچونی معرفی کرد
 

تگ ها


استقلال پرو پئیچ پروپئیچ پروپئیچ استقلال پرونده پروپئیچ طلب پروپئیچ خطر کسر امتیاز خطر محرومیت استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال