اقبالی: استقلال کارگاه آموزشی نیست

کارشناس فوتبال با تاکید بر اینکه مدیران باشگاه استقلال نباید پشت محبوبیت مجیدی پنهان شوند، گفت: یکی از معضلات مهم استقلال کم تجربگی همزمان تیم مدیریتی و تیم فنی این باشگاه است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، مسعود اقبالی کارشناس، فوتبال و مدرس رسمی AFC و مربی پیشین استقلال اظهار داشت: شرایط استقلال اصلا امیدوار کننده نیست. این تیم در کنار مشکلات فنی کمبودهای مدیریتی هم دارد و این دو مشکل دست به دست هم داده تا آنها شرایط خوبی نداشته باشند.

مدرس ارشد فدراسیون فوتبال ایران بیان داشت: عموم افرادی که به عنوان کادر فنی در استقلال فعالیت می‌کنند کم تجربه و بعضا تجربه اول شان است که این برای تیم بزرگ استقلال خوب نیست. در کنار آن می‌بینیم تیم مدیریتی این باشگاه هم بسیار کم تجربه هستند و بسیاری از آنها هم از کم ترین تجربه در عرصه مدیریت فوتبال بهره می‌برند. وقتی هم تیم مدیریت و هم تیم فنی کم تجربه باشند، خروج از بحران بسیار سخت می شود و برای همین من نمی توانم به آینده تیم در این فصل امید چندانی داشته باشم.

وی اضافه کرد: برخی از مشکلات فنی که به آن اشاره می کنم باعث شد تیم یکی دو نتیجه نا مطلوب بگیرد و تداوم این نتایج می تواند برای تیمی به بزرگی استقلال بحران ایجاد کند. در این شرایط تنها تجربه است که می تواند استقلال را از بحران خارج کند. در حال حاضر این تیم در سه بازی پشت سر هم مقابل گل گهر و فولاد شکست خورد و مقابل سایپا مساوی کرد. حالا باید دید آیا تجربه کادر فنی و تیم مدیریتی می توند تیم را از این شرایط خارج کند یا خیر.

مربی پیشین آبی‌ها گفت: به برنامه ریزی فدراسیون فوتبال هم برای از سرگیری مجدد رقابتها ایراد وارد است. برای آمادگی کامل یک تیم فوتبال بین ۶ تا ۸ هفته زمان لازم است و این در حالی است که تیم هابین هر فصل یک ماه تا ۴۰ روز استراحت می‌کنند. چطور در حالی که به دلیل شیوع بیماری کرونا تیم ها سه چهار ماه تعطیل بودند تنها ۳ هفته برای آمادگی زمان می دهند؟ این بر پایه کدام علم و منطق است؟

اقبالی بیان داشت: همه بازیکنان دوست دارند بعد از پایان دوران بازی کردن خیلی زود مربی و حتی سرمربی شوند. بعضا هم پیش می آید که مدیران تیم های پر هوادار برای حفظ وجهه خود مقابل هوادار به سراغ چهره‌های محبوب برای سرمربیگری می‌روند. اتفاقی که در استقلال افتاده و حالا هم مدیران باشگاه خودشان را پشت محبوبیت سرمربی پنهان کرده‌اند. 

مدرس رسمی AFC تاکید کرد: باشگاه‌های ما قرارداد بستن با مربی و بازیکن را بلد نیستند و قراردادها نقص دارد که در طول فصل مشکلاتی ایجاد می‌شود. این مشکلات در همه تیم‌ها وجود دارد اما چون موضوع بحث ما استقلال است در این گفتگو فقط به مشکلات این باشگاه می پردازیم. 

وی بیان داشت: در شرایطی که تیم کمبود بازیکن دارد و بازیکن مهمی مثل دیاباته همینطوری هم از شرایط خوب بدنی برخوردار نیست، به راحتی اجازه خروج از کشور می‌گیرد؟ از نظر من در مورد دیاباته هم سرمربی راحت کوتاه آمد و هم مدیرعامل. به هردلیلی دیاباته نباید ایران را ترک می‌کرد. مگر چند بازی از فصل باقی مانده که یک بازیکن مهم مثل دیاباته به راحتی تعدادی از آنها را از دست بدهد؟ ممکن است اگر او یک روز زودتر هم به آمادگی مطلوب برسد در یک بازی گلی بزند که آن گل مثلا منجر به کسب سهمیه آسیا شود و غیبتش می تواند باشگاه را متحمل ضرر و زیان بزرگی کند. 

کارشناس فوتبال خاطرنشان ساخت: امیدوارم پیش بینی های مجیدی در خصوص آینده تیمش درست از آب دربیاید و این تیم رنگ آرامش و موفقیت را ببیند و در کنار سهمیه آسیا، به قهرمانی جام حذفی هم رسیده و در لیگ قهرمانان آسیا هم از گره خود صعود کند. 

بیشتر بخوانید:
واکنش تند پرسپولیسی‌ها به توافق تیم ملی و باقری
پیشنهاد یک تیم بزرگ چینی به مدافع تیم ملی فوتبال ایران

طارمی دوباره روی جلد روزنامه «رکورد»/ توافق برای انتقال به بنفیکا؟

تگ ها


مسعود اقبالی لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال استقلال تهران فرهاد مجیدی احمد سعادتمند فوتبال ایران استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال