استقلال 1 – 0 نساجی/ گزارش لحظه به لحظه

استقلال امروز در ورزشگاه آزادی میزبان نساجی بود....

استقلال امروز در ورزشگاه آزادی میزبان نساجی بود.

تیم‌های استقلال و نساجی امروز در دیداری از هفته بیست و دوم لیگ برتر به مصاف هم رفتند.

شناسه بازی:
ساعت: 19:00/ شنبه 25 اسفند/ ورزشگاه آزادی، تهران

تیم داوری:
داور وسط: محمدرضا اکبریان/ کمک داوران: سعید قاسمی و عسگر محمدی/ داوران پشت دروازه: محمدحسین ترابیان و حسین زیاری/ داور ذخیره: مهدی سیفی/ ناظر داوری: مسعود عنایت

کارت زرد:
داریوش شجاعیان (67)، گادوین منشا (2+90) از استقلال
مهرداد عبدی (41)، محمد آبشک (67) از نساجی

ترکیب استقلال:
حسین حسینی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، پژمان منتظری، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، فرشید باقری، آیاندا پاتوسی، محسن کریمی (56 – طارق همام)، اسماعیل گونکالواس (63 – داریوش شجاعیان) و مرتضی تبریزی (90 – گادوین منشا)/ سرمربی: وینفرد شفر

ترکیب نساجی:
محمدامین رضایی (29 – حامد لک)، حامد شیری (55 – احمد عبدالله‌زاده)، لاشا توتادزه، مجتبی ممشلی، فرشاد فرجی، محمد آبشک، مهرداد عبدی، آرفنگ دافه، سجاد آشوری (81 – امید سینگ)، علی‌اصغر عاشوری و رحمان جعفری/ سرمربی: مجید جلالی

نمای بازی:
استقلال بازی را بهتر از نساجی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی بازی می‌توانست توسط تبریزی و کریمی به گل برسد. با این حال انتظار آبی‌ها برای باز کردن دروازه نساجی تا دقیقه 42 بازی ادامه داشت و در نهایت نیز شاگردان شفر توسط تبریزی از روی نقطه پنالتی به گل دست یافتند. نیمه اول بازی به دلیل توقف‌های متعدد کیفیت بالایی نداشت و استقلال آن طور که باید در پیاده کردن برنامه‌های تاکتیکی خود موفق نبود. نساجی نیمه دوم بازی را بهتر آغاز کرد و در چند صحنه نیز موقعیت‌های گلزنی داشت که این موقعیت‌ها توسط مهاجم جوان این تیم از دست رفت. با ورود بازیکنان تعویضی استقلال به زمین، آبی‌‎ها بار دیگر کنترل توپ و میدان را در اختیار گرفتند هر چند آبی‌ها در زدن ضربات نهایی دقت کافی را نداشتند تا بازی در نهایت با برتری یک گله این تیم به پایان برسد و استقلال با 43 امتیاز و تفاضل گل بهتر بالاتر از تراکتورسازی در رده دوم جدول قرار بگیرد.  

شرح گل:
دقیقه 42، استقلال 1 – 0 نساجی: مرتضی تبریزی روی پاس در عمق آیاندا پاتوسی وارد محوطه جریمه شد و پیش از زدن ضربه مهرداد عبدی وی را متوقف کرد. ضربه پنالتی را خود تبریزی درون دروازه حامد لک جای داد.

دقایق حساس:
دقیقه 11: شوت پرقدرت کریمی با تیرک عمودی دروازه نساجی برخورد کرد و به زمین بازی بازگشت.
دقیقه 17: روی پارس زیبای باقری، منتظری در محوطه جریمه نساجی صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی با واکنش رضایی راهی کرنر شد.
دقیقه 32: ضربه دافه از گوشه محوطه جریمه با تیرک افقی دروازه استقلال برخورد کرد.
دقیقه 37: روی حرکت اتفرادی ایسما، کریمی صاحب توپ شد و با یک پاس کات بک باقری ار در موقعیت گلزنی قرار داد که ضربه این بازیکن با فاصله از بالای دروازه نساجی به بیرون رفت.
دقیقه 46: ضربه جعفری در شرایطی نامتعادل از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.
دقیقه 49: روی یک کار تمرین شده، رحمان جعفری در محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی با فاصله اندک از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت. 
دقیقه 55: روی حرکت انفرادی باقری، ایسما پشت محوطه جریمه نساجی صاحب موقعیت شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی از بالای دروازه لک راهی اوت شد.
دقیقه 60: شوت فنی پاتوسی از پشت محوطه جریمه را لک در یک ضرب مهار کرد.
دقیقه 78: روی یک کار تیمی زیبا، پاتوس در شرایطی تک به تک با لک صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی را دروازه‌بان نساجی برگشت داد.
دقیقه 79: کرنر ارسالی بازیکنان استقلال و ضربه دانشگر را لک از روی خط دروازه برگشت داد.
دقیقه 87: ضربه ایستگاهی پاتوسی از پشت محوطه جریمه نساجی از کنار دروازه لک به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

حاشیه بازی:
* محمد امین رضایی در نیمه نخست به دفعات به دلیل مصدومیت باعث توقف بازی شد و در نهایت جای خود را به حامد لک داد.
* اعتراض بازیکنان نساجی در صحنه اعلام پنالتی برای استقلال باعث توقف چند دقیقه‌ای بازی شد.
* 6 دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول و 3 دقیقه وقت اضافه برای نیمه دوم بازی در نظر گرفته شد.