استقلال 1 - العین 0؛ برد شیرین با پنالتی

پنالتی کاوه رضایی در دقیقه 1+90 استقلال را صاحب هر سه امتیاز این مسابقه کرد تا آبی ها در صورت بسته نگه داشتن دروازه در بازی بعدی به جمع 8 تیم آسیا صعود کنند ......

پنالتی کاوه رضایی در دقیقه 1+90 استقلال را صاحب هر سه امتیاز این مسابقه کرد تا آبی ها در صورت بسته نگه داشتن دروازه در بازی بعدی به جمع 8 تیم آسیا صعود کنند ...

پنالتی کاوه رضایی در دقیقه 1+90 استقلال را صاحب هر سه امتیاز این مسابقه کرد تا آبی ها در صورت بسته نگه داشتن دروازه در بازی بعدی به جمع 8 تیم آسیا صعود کنند.

به گزارش مدال به نقل از  "ورزش سه"،  بازی نزدیک و کم حادثه استقلال مقابل العین با یک پنالتی به سود استقلال تمام شد. تک گل این بازی با ضربه کاوه رضایی به ثمر رسید تا آبی ها با این برد با ارزش خانگی امیدوار به بازی برگشت باشند.

  مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا/ ساعت 20:45
استادیوم آزادی / تعداد تماشاگر: 65 هزار نفر
داور: فومینگ / کمک ها: هائو ویمینگ و وانگ دکسین

  ترکیب استقلال

 مهدی رحمتی، رابسون جانواریو، لئوناردو پادوانی، خسرو حیدری، هرایر مگویان (87 - جابر انصاری)، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، مجید حسینی، مجتبی حق دوست (70 - میلاد زکی پور)، محسن کریمی و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان

 ترکیب العین

 خالد عیسی، اسماعیل احمد، سعید جمعه، خالد عبدالرحمن، سالم جمعه، محمد عبدالرحمن(80 - محمد احمد القریب)، لی میونگ جو، احمد برمن، دانیلو آسپیریلا (61 - یوسف احمد)، عمرعبدالرحمن و کایو.
سرمربی مامیچ

 اخطار
خالد عبدالرحمن(37) از العین

فرشید باقری(81) از استقلال

 اخراج

  سعید جوما(76) از العین

فرشید اسماعیلی(84) از استقلال

شرح گل

 1-0 (استقلال): در دقیقه 92 کاوه رضایی ضربه پنالتی اش را برخلاف جهت حرکت دروازه بان زد و استقلال را با نتیجه یک بر صفر پیش انداخت.

شرح بازی

 استقلال در نیمه اول کاملا بازی را برتر از حریفش آغاز کرد و در تمام لحظات این نیمه آبی ها مشغول فشار آوردن به روی دروازه حریف بودند. جالب اینکه منصوریان در تمام دقایق نیمه اول مجید حسینی را مامور یارگیری عمر عبدالرحمن کرد و این بازیکن در طول 45  دقیقه نیمه اول کمتر فرصت خودنمایی پیدا کرد. استقلال در این نیمه چند بار دروازه العین را تا آستانه فروپاشی پیش برد اما عملکرد خوب خط دفاع حریف مانع از این اتفاق شد. در نیمه اول العین هرچند در بعضی از دقایق توپ را در اختیار داشت اما حتی یک فرصت هم نتوانست روی دروازه استقلال ایجاد کند تا ثابت شود فرشید باقری و مجید حسینی به خوبی توانسته اند جای نورافکن و امید ابراهیمی را پرکنند. استقلالی ها برای اینکه بتوانند راه صعود به مرحله یک چهارم نهایی را هموار کنند باید بتوانند در نیمه دوم حداقل یک گل یه حریف خود بزنند و البته گلی هم دریافت نکنند.
شاگردان منصوریان با شروع نیمه دوم شکل هجومی بیشتری نسبت به 45 دقیقه ابتدایی گرفتند و از شیوه های مختلف برای رسیدن به محوطه جریمه العین استفاده کردند؛ بازیکنان استقلال چندین بار با فرستادن توپ پشت مدافعان العین و نفوذ از سمت چپ زمین ایجاد فرصت کردند ولی بیشترین تاکتیک تیم منصوریان در این دیدار که نتیجه بخش هم بود استفاده از نفوذها و سرعت خسرو حیدری از جناح راست بود که نتیجه هم داد و در دقایق پایانی روی سانتری که خطرناک نبود و اشتباه مدافع العین، آبی ها صاحب پنالتی شدند و با آن به گل رسیدند؛ العین نیز که بیشتر به دنبال مساوی بود در نیمه دوم دو، سه بار به دروازه استقلال نزدیک شد ولی خطر جدی ایجاد نکرد؛ هر دو تیم در این دیدار یک اخراجی دادند که خیلی در روند مسابقه تاثیر نداشت و در نهایت استقلال به پیروزی یک بر صفر رسید.

بهترین بازیکن

  کاوه رضایی ستاره خط حمله استقلال بود و مجید حسینی در پست هافبک دفاعی نمایش خوبی ازخود نشان داد. در تیم العین هم عمرعبدالرحمان چهره ای انگشت نما بود که باید برای بازی برگشت نیز روی او برنامه ویژه ای داشت.

 اتفاق ویژه

 2 اخراج و یک پنالتی در نهایت بازی را به سود استقلال به اتمام رساند، مسابقه ای که با اعتراض شدید مربیان و بازیکنان العین به داور چینی به پایان رسید تا آبی ها همچنان در رقابت های آسیایی روی دور موفقیت باشند.
 
در حاشیه:

*تماشاگران استقلال امروز یاد ناصر حجاری اسطوره باشگاه خود را زنده نگه داشتند و درپیش از شروع باز به شدت او را تشویق کردند.
*
پندار توفیقی، سیدرضا افتخاری و امین نوروزی به همراه امین منوچهری، بازیکن سابق این تیم در استادیوم آزادی حضور دارند و بازی را از نزدیک تماشا می کنند.
*
هواداران استقلال به شکل جالبی بازیکنان تیم شان را تشویق می کنند، آنها ابتدا نام بازیکن مورد نظر را صدا می زنند و بعد از آن او را تشویق می کنند.
*
پیش از شروع بازی روابط عمومی اسنتادیوم آزادی از هواداران خواست که از پرتاب مواد منفجره و انداختن لیزر به صورت هواداران جدا خودداری کنند تا استقلال با محرومیت و جریمه های نقدی روبرو نشود.

*محسن کریمی در دقیقه 19 بازی بعد از ضربه ای که به سمت دروازه العین زد دستش آسیب دید اما بازیکنان دو تیم بدون این که متوجه این موضوع بشوند به بازی ادامه دادند. نکته جالب این بود که خالد ایسا تلاش زیادی کرد که بازیکنان دو نیم را متوجه مصدومیت محسن کریمی کند.

* در دقیقه 22 هواداران استقلال یاد منصور پورحیدری را زنده نگه داشتند و او را تشویق کردند.

*در دقیقه 76 سعید جوما محسن کریمی را در موقعیت مسلم گل زد تا داور به او کارت فرمز مستقیم بدهد.
*
تماشاگران در دقایق پایانی بازی به شدت نسبت به وقت کشی دروازه بان العین اعتراض می کنند.