استقلال 1 نساجی 1؛ گل از راه دور جان آبی‌ها

تیم فوتبال استقلال در هفته بیست و ششم لیگ برتر برابر نساجی به نتیجه تساوی رسید تا دو امتیاز دیگر را در راه کسب سهمیه از دست برود....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، دیدارهای هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران از امروز پنجشنبه با برگزاری هفت دیدار آغاز شد. در یکی از این دیدارها، تیم استقلال در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم نساجی مازندران رفت که این بازی با نتیجه تساوی یک - یک تمام شد.

در این بازی که از ساعت ۲۱ آغاز شد، شیخ دیاباته (۴۰) برای استقلال از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد. محمد میری (۴۲) با یک شوت از راه دور کار را به تساوی کشید.

دیدار دو تیم در حالی برگزار شد که اعضای کادر فنی تیم نساجی سابقه بازی و یا مربیگری در تیم استقلال را داشته اند؛ از جمله محمود فکری، صمد مرفاوی، سیروس دین محمدی و حنیف عمران زاده.

استقلال که هفته گذشته موفق به شکست تیم صنعت نفت آبادان شده بود، برای برد در این مسابقه و باقی ماندن در کورس کسب سهمیه آسیایی انگیزه زیادی داشت. 

فرهاد مجیدی امروز تیمش را با ترکیب  سید حسین حسینی، میلاد زکی‌پور، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی، فرشید باقری، علی کریمی، شیخ دیاباته، روزبه چشمی، وریا غفوری، هرویه میلیچ و مهدی قایدی وارد زمین کرد.

استقلال در نیمه نخست برتر از تیم نساجی ظاهر شد و توسط میلیچ و مهدی قائدی صاحب موقعیت هایی برای گلزنی شد که راه به جایی نبرد. در دقیقه ۳۹، بازیکنان نساجی مهدی قائدی در محوطه جریمه نساجی زمین خورد و داور این صحنه را پنالتی تشخیص داد. شیخ دیاباته پشت توپ قرار گرفت و با یک مکث، گل نخست بازی را برای استقلال به ثمر رساند تا تعداد گل های این مهاجم هم در لیگ به عدد ۱۰ افزایش یابد.

دو دقیقه بعد محمد میری بازیکن نساجی در حالی که نزدیک به خط قوس وسط زمین قرار داشت، با یک شوت سنگین و از راه دور دروازه سیدحسین حسینی را باز کرد تا مانع برد آبی ها در نیمه نخست شود.

در نیمه دوم استقلال و نساجی تلاش خود را برای به ثمر رساندن یک گل دیگر به کار بستند. در این بین نساجی حتی در دقیقه ۶۲ دروازه استقلال را باز کرد اما داور این گل را قبول نکرد. دوندگی بازیکنان دو تیم در ادامه نتیجه نداشت و بازی با همان تساوی یک - یک تمام شد.

استقلال با این تساوی ۴۲ امتیازی شد تا با سپاهان، شهرخودرو و تراکتور برای کسب سهمیه آسیایی رقابت کند. 

بیشتر بخوانید:
فولاد قهرمانی پرسپولیس را به تاخیر انداخت/ تساوی تیم‌های قعر جدول
سپاهان 1 نفت آبادان 0؛ یاران قلعه‌نویی در کورس کسب سهمیه 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال نساجی مازندران لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران استقلال استقلال نساجی مازندران استقلال-نساجی مازندران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال