استقلال 2 – 0 پارس جنوبی/ برد شیرین آبی‌ها با درخشش پاتوسی +ویدیو

استقلال در هفته نوزدهم لیگ برتر میزبان پارس جنوبی جم است....

تیم‌های استقلال و پارس جنوبی جم امروز در هفته نوزدهم لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند.

شناسه بازی:
ساعت: 18:30/ چهارشنبه 1 اسفند/ ورزشگاه آزادی تهران

تیم داوری:
داور وسط: حسن اکرمی/ کمک داوران: بابک داوری و احمد حاج‌محمدی/ داوران پشت دروازه: موعود بنیادی‌فر و علی میرغفاری/ داور ذخیره: حمید سبحانی/ ناظر داوری: مسعود مرادی

کارت زرد:
روزبه چشمی (23)، پژمان منتظری (64)، وریا غفوری (84)، اسماعیل گونکالوس (90+2) از استقلال

ترکیب استقلال:
مهدی رحمتی، محمد دانشگر، پژمان منتظری، وریا غفوری، امید نورافکن، روزبه چشمی، فرشید باقری، آیاندا پاتوسی (76 – داریوش شجاعیان)، فرشید اسماعیلی، الهیار صیادمنش (88 – مرتضی تبریزی) و گادوین منشا (86 – اسماعیل گونکالوس)/ سرمربی: وینفرد شفر

ترکیب پارس جنوبی جم:
رحمان احمدی، حامد نورمحمدی، مجتبی لطفی، سعید محمدفر، شهرام گودرزی، میثم نقی‌زاده، حسین پورامینی، کیوان امرایی (59 – فرزاد حاتمی)، مجید علیاری، محمد نوری (76 – ابراهیم صالحی) و میرهادی میرجوان (50 – روح‌الله سیف‌اللهی)/ مهدی تارتار

شرح گل:
دقیقه 11، استقلال 1 – پارس جنوبی 0: کرنر ارسالی پاتوسی با دفع اشتباه میرجوان، مدافع پارس جنوبی، وارد دروازه این تیم شد. 
دقیقه 38، استقلال 2 – پارس جنوبی 0: ارسال پاتوسی بدون برخورد به بازیکنی و با اشتباه خط دفاعی پارس جنوبی درون دروازه احمدی قرار گرفت.

نمای بازی:
استقلال بازی را بهتر از پارس جنوبی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی روی اشتباه مدافعین پارس جنوبی به گل رسید. پس از گل نخست آبی‌ها در چند صحنه دیگر نیز روی دروازه پارس جنوبی خطرآفرین شدند. پارس جنوبی نیز بیشتر روی پاس‌های قطری و فضای خالی پشت سر مدافعین کناری استقلال حساب باز کرده بود و چند بازی از این کانال‌ها به دروازه استقلال نزدیک شد اما هیچ کدام از این توپ‌ها حتی منجر به موقعیت خطرناک نیز نشد. استقلال در همان نیمه نخست روی اشتباه مدافعین پارس جنوبی باز هم به گل رسید و پس از گل دوم سعی در کنترل بازی داشت. تعویض‌های تهاجمی تارتار در نیمه دوم نیز سودی به حال این تیم نداشت تا استقلال در این دیدار به برتری دست یابد و با سه امتیاز این بازی در جدول لیگ برتر 31 امتیازی شود.

دقایق حساس:
دقیقه 1: ضربه گادوین منشا از کنار دروازه رحمان احمدی به بیرون رفت.
دقیقه 8: شوت از راه دور غفوری با فاصله زیاد از بالای دروازه پارس جنوبی راهی اوت شد.
دقیقه 13: ضربه وریا غفوری از پشت محوطه جریمه پارس جنوبی توسط احمدی مهار شد.
دقیقه 24: ضربه ایستگاهی نوری از پشت محوطه جریمه استقلال با فاصله زیاد نسبت به دروازه رحمتی به بیرون رفت.
دقیقه 28: ارسال صیادمنش در محوطه جریمه به پاتوسی رسید که ضربه سر این بازیکن را احمدی مهار کرد.
دقیقه 31: صیادمنش در محوطه جریمه توسط لطفی متوقف شد که داور این صحنه را پنالتی تشخیص داد. ضربه پنالتی غفوری را احمدی با تشخیص درست مسیر توپ راهی کرنر کرد.
دقیقه 32: دانشگر با فرار از آفساید در موقعیتی تک به تک قرار گرفت و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی را احمدی با پا برگشت داد.
دقیقه 48: شوت آرام از پشت محوطه جریمه را رحمان احمدی در یک ضرب مهار کرد.
دقیقه 56: روی یک کار تیمی و با پاس پاتوسی منشا در محطوه جریمه صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی را احمدی برگشت داد.
دقیقه 73: روی اشتباه نورافکن، سیف‌اللهی در فضای پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی را رحمتی دفع کرد.
دقیقه 74: شوت از راه دور حاتمی را رحمتی در یک ضرب مهار کرد.
دقیقه 75: ارسال سیف‌اللهی با ضربه سر نوری توپ همراه شد که این ضربه را رحمتی مهار کرد.
دقیقه 75: توپ در فضای پشت مدافعین پارس جنوبی به منشا رسید و این بازیکن در موقعیتی تک به تک با احمدی قرار گرفت اما پیش از آن که وی موفق به ضربه زدن شود احمدی با واکنشی به موقع توپ را از آن خود کرد.
دقیقه 84: توپ در محوطه جریمه استقلال به پورامینی رسید که ضربه این بازیکن با برخورد به منتظری راهی کرنر شد.
دقیقه 88: با پاس بلند صیادمنش و اشتباه لطفی در خط دفاعی پارس جنوبی، گونکالوس در موقعیتی ایده‌آل صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی را احمدی در دو ضرب مهار کرد.
دقیقه 90+1: ضربه فنی پورامینی از پشت محوطه جریمه پارس جنوبی از کنار دروازه رحمتی به بیرون رفت.

تگ ها


ویدئو استقلال پارس جنوبی جم لیگ برتر خلیج فارس فوتبال