استقلال 3 – 0 ذوب‌آهن/ پاتوسی آبی‌ها را به رده چهارم رساند + ویدیو

استقلال امروز در ورزشگاه آزادی میزبان ذوب‌آهن بود....

تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن امروز در دیداری معوقه از هفته هفدهم لیگ برتر به مصاف هم رفتند.

شناسه بازی:
ساعت: 18:30/ یکشنبه 5 اسفند/ ورزشگاه آزادی تهران

تیم داوری:
داور وسط: علیرضا فغانی/ کمک داوران: علی‌اکبر نوری و ایوب غلام‌زاده/ داوران پشت دروازه: حسین زرگر و یاسر همرنگ/ داور ذخیره: مهدی عالیقدر/ ناظر داوری: محمدجواد تقی‌پور

کارت زرد:
روزبه چشمی (38) از استقلال
هادی محمدی (38)، کریستین اوساگوانا (72) از ذوب‌آهن

ترکیب استقلال:
مهدی رحمتی، پژمان منتظری، محمد دانشگر، وریا غفوری، امید نورافکن، روزبه چشمی، فرشید باقری، آیاندا پاتوسی (81 – مرتضی تبریزی)، الهیار صیادمنش، فرشید اسماعیلی (70 – محسن کریمی) و گادوین منشا (74 – داریوش شجاعیان)/ سرمربی: وینفرد شفر

ترکیب ذوب‌آهن:
محمدرشید مظاهری، محمد نژاد‌مهدی، هادی محمدی، میلاد ‌فخرالدینی، مسعود ابراهیم‌زاده (57 – حمید ملکی)، حمید بوحمدان، قاسم حدادی‌فر، مارین سیلوا، محمدرضا حسینی (66 – رضا حبیب‌زاده)، ارسلان مطهری (76 – محمدرضا عباسی) و کریستین اوساگوانا/ سرمربی: علیرضا منصوریان

شرح گل‌ها:
دقیقه 7، استقلال 1 – ذوب‌آهن 0 : شوت آیاندا پاتوسی از پشت محوطه جریمه توسط رشید مظاهری برگشت داده شد و ضربه برگشتی در محوطه جریمه به فرشید اسماعیلی رسید تا این بازیکن کار دشواری برای باز کردن دروازه ذوب‌آهن نداشته باشد.
دقیقه 40، استقلال 2 – ذوب‌آهن 0: روی یک کار تیمی میان فرشید باقری، وریا غفوری و الهیار صیادمنش و با پاس عرضی وریا غفوری، آیاندا پاتوسی در محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ شد و با یک ضربه آرام دروازه مظاهری را برای بار دوم باز کرد.
دقیقه 52، استقلال 3 – ذوب‌آهن 0: کرنر ارسالی آیاندا پاتوسی با ضربه سر محمد دانشگر تبدیل به گل سوم استقلال مقابل ذوب‌آهن شد.

نمای بازی:
استقلال بازی را بهتر از ذوب‌آهن آغاز کرد و در نخستین حمله جدی خود موفق شد دروازه حریف خود را باز کند. شاگردان وینفرد شفر در این دیدار فوتبال با کیفیت فنی بالا از خود ارائه دادند و با کنترل میانه میدان هافبک‌های ذوب‌آهن را از جریان بازی خارج کردند. استقلالی‌های روی یک همکاری تیمی زیبا اختلاف را با ذوب‌آهن به دو رساندند و در آغاز نیمه دوم نیز گل سوم را وارد دروازه ذوب‌آهن کردند تا در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم کار ذوب‌آهن تمام شده باشد. ذوب‌آهن عملا مقابل استقلال حرفی برای گفتن نداشت و اگر شاگردان شفر در زدن ضربات پایانی دقت کافی را چاشنی کار می‌کردند شاید شاهد شکست به مراتب سنگین‌ترین برای ذوب‌آهن بودیم. آیاندا پاتوسی هافبک خلاق آبی‌ها باز هم ستاره این تیم بود و در این دیدار نیز یک گل به ثمر رساند و یک گل ساخت و روی یک گل دیگر تاثیر مستقیم داشت. نهمین برد فصل آبی‌ها در لیگ برتر این تیم را به امتیاز 34 رساند تا استقلالی‌ها با تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتورسازی در ره چهارم جدول لیگ برتر قرار بگیرد. ذوب‌آهن نیز برای هفتمین بار در فصل جاری لیگ برتر با شکست از زمین بازی شد تا همچنان با 14 امتیاز و با دو بازی کمتر در رده پانزدهم جدول لیگ برتر حضور داشته باشد.

 

دقایق حساس:
دقیقه 10: حرکت در عمق مطهری با ضربه این بازیکن همراه شد که این ضربه را رحمتی مهار کرد.
دقیقه 17: روی یک حرکت تیمی و با پاس عرضی غفوری، پاتوسی در محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی با فاصله نه چندان زیادی از بالای دروازه مظاهری به بیرون رفت.
دقیقه 31: ضربه ایستگاهی محمدرضا حسینی از پشت محوطه جریمه استقلال به تیرک دروازه این تیم برخورد کرد و راهی به دروازه رحمتی نیافت.
دقیقه 43: ضربه پاتوسی با فاصله زیاد نسبت به دروازه مظاهری راهی اوت شد.
دقیقه 46: ارسال بازیکنان ذوب‌آهن و ضربه سر اوساگوانا با فاصله نسبتا کم از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 51: پاس در عمق صیادمنش در محوطه جریمه به باقری رسید که ضربه این بازیکن را مظاهری راهی کرنر کرد.
دقیقه 60: شوت از راه دور بوحمدان با فاصله‌ای کم و به شکلی کاملا خطرناک از کنار دروازه رحمتی به بیرون رفت.
دقیقه 62: ارسال باقری در محوطه جریمه به صیادمنش رسید که ضربه این بازیکن با واکنش مظاهری راهی کرنر شد.
دقیقه 67: حرکت انفرادی منشا با ضربه وی از پشت محوطه جریمه همراه شد که این ضربه را مظاهری مهار کرد.
دقیقه 71: روی یک کار تیمی و با پاس عرضی باقری، کریمی در محوطه جریمه ذوب‌آهن در شرایط ایده‌آل گلزنی قرار گرفت هر چند ضربه این بازیکن با فاصله از کنار دروازه مظاهری به بیرون رفت.
دقیقه 79: ارسال بازیکنان ذوب‌آهن از سمت راست با ضربه سر اوساگوانا همراه شد که این ضربه از کنار دروازه رحمتی راهی اوت شد.
دقیقه 81: ضربه سنگین صیادمنش با فاصله از بالای دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.
دقیقه 90: محسن کریمی در محوطه جریمه توسط میلاد فخرالدینی متوقف شد و داور بازی این صحنه را پنالتی تشخیص داد. ضربه پنالتی را محسن کریمی وارد دروازه ذوب‌آهن کرد اما فغانی دستور تکرار ضربه را داد و در دومین تلاش مظاهری ضربه این بازیکن را مهار کرد.