استقلال 6 میلیارد تومان «پیش‌خور» کرده

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت باشگاه استقلال همواره از مشکلات مالی گلایه کرده و این در حالی است که علاوه بر یک اسپانسر اصلی، حامیان مالی دیگری نیز دارد ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت باشگاه استقلال همواره از مشکلات مالی گلایه کرده و این در حالی است که علاوه بر یک اسپانسر اصلی، حامیان مالی دیگری نیز دارد. همین مشکلات  مالی بهانه ای شد برای اینکه بگویند نتوانستند پول عادل شیحی را بدهند و این اتفاق عامل زمینه ساز محرومیت آنها از نقل وانتقالات زمستانی شد. این در حالی است که پیگیری ها نشان می دهد استقلال در دو سال اخیر پول کمی از اسپانسر و البته سایر منابع دریافت نکرده است.

اسپانسر اصلی استقلال (وابسته به یک اپراتور تلفن همراه) در دو سال اخیر بیش از 35 میلیارد تومان به این باشگاه داده است. استقلال البته اسپانسرهای دیگری هم روی پیراهنش داشت و پولی هم بابت تبلیغات محیطی، بلیت فروشی و حق پخش تلویزیونی دریافت کرده است. با این شرایط و در دو سال گذشته مجموع دریافتی باشگاه استقلال از اسپانسرها و همچنین دیگر منابع، به بیش از 50 میلیارد تومان می رسد.  

از طرف دیگر باشگاه استقلال اعلام کرده که مبلغ قرارداد چند بازیکنش در فصل گذشته بیشتر از یک میلیارد و سایر نفرات کمتر از 700 و 500 میلیون بوده است (اگر چه برخی بازیکنان آپشن هایی دارند که مبلغ قراردادشان را بیشتر می کند). اگر حرف باشگاه استقلال را بپذیریم باید گفت که آنها می توانستند با توجه به مبلغی که از اسپانسرها دریافت کرده اند، بخش قابل توجهی از مشکلات را برطرف یا حداقل پول عادل شیحی را پرداخت می کردند تا استقلال در جذب روزبه چشمی، آندرانیک تیموریان و سرور جپارف - بازیکنان مدنظر منصوریان- ناکام نماند و از نقل و انتقالات محروم نشود تا بعد از بازی با العین گفته نشود بازیکن نداشتیم و از کمبود هافبک رنج می بردیم.

نکته قابل توجه اما این است که استقلالی ها بیش از 6 میلیارد تومان از رقم فصل بعدشان را از اسپانسر اصلی خود گرفته و در واقع «پیش خور» کرده اند تا بتوانند پول بازیکنان را بدهند. در واقع مبلغی که قرار است هفته آینده به بازیکنان استقلال داده شود (از طریق چک هایی که پیش از این داده شده بود) از همین پول پرداخت می شود. به این صورت چه مسئولان کنونی در استقلال بمانند و چه بروند، بیش از 6 میلیارد تومان از پول فصل آینده «پیش خور» شده است.

اگر چه باشگاه استقلال اعلام کرده 3-2 میلیارد پول بابت بدهی بازیکنان خارجی پرداخت کرده اما باید این سؤال را پرسید که بیش از 50 میلیارد تومانی که در دو فصل به باشگاه استقلال از طُرق مختلف رسیده چگونه هزینه شده و چرا استقلال با این وجود دچار مشکلات زیادی شده است. سؤال دیگر اینکه با پیش خور کردن بیش از 6 میلیارد از پول فصل آینده چگونه می توان پول سال آینده را مدیریت کرد؟

 

 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال