استیصال بارسلونا؛ لاپورتا دست به دامان مربی گمنام!

امروز موندودپورتیوو نشریه نزدیک به باشگاه بارسلونا ادعا کرد که احتمال دارد پس از اخراج کومان، هدایت تیم تا انتهای فصل به دست یک مربی ناشناخته سپرده شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیگر چیزی به پایان دوران مربیگری رونالد کومان در بارسا نمانده و سرمربی هلندی پس از یک سال پر فراز و نشیب جای خود را به یک فرد دیگری خواهد داد.

کومان بارسا را فصل قبل به کوپا دل ری رساند ولی در رقابت های دیگر عملکردی ناامیدکننده داشت و روند بد بارسا در فصل جاری نیز ادامه داشته است. نبود یک گزینه مناسب برای جانشینی کومان، دلیل اصلی تاخیر در اخراج او بوده و سران بارسا این روزها در حال ارزیابی درست برای پیدا کردن بهترین مربی هستند.

گفته می شود که گزینه مورد علاقه خوان لاپورتا رئیس بارسا آندره آ پیرلو است ولی هیئت مدیره روی ژاوی نظر مثبت دارد. باب مارتینز مربی بلژیک و مارسلو گایاردو مربی ریوپلاته نیز دیگر گزینه ها هستند.

مارتینز دیروز در نشستی خبری اعلام کرد که مطلقا هیچ تماسی از بارسا با وی گرفته نشده ولی همچنین گفت که کسی از فردای خودش خبر ندارد و شاید اتفاق دیگری رخ بدهد.

گایاردو نیز بامداد امروز به شایعات پاسخ منفی داد و گفتتمام تمرکزم روی بازی برابر بوکاجونیورز است و علاوه بر این، همه می دانند که دوست دارم تا پایان قراردادم در ریور بمانم. من جزو مربیانی نیستم که در نیمه های فصل، تیمم را رها کنم، حتی به خاطر بارسلونا. دلیلی ندارد که ذهنم را به مسائل حاشیه ای معطوف کنم. با ریور قرارداد دارم و به این تیم متعهدم. می خواهم مربی ریور بمانم و در ذهنم چیز دیگری نمی گذرد. اینکه با من تماس گرفته شده یا خیر هم دلیلی برای مطرح کردن ندارد. فقط می توانم بگویم که تا پایان قراردادم خواهم ماند و سپس خواهیم دید چه می شود.»

طبق ادعای امروز رادیو کاتالونیا، لاپورتا اکنون تغییر عقیده داده و معتقد است که "اریک تن هاگ"، سرمربی ۵۱ ساله آژاکس می تواند بهترین جانشین برای کومان باشد. کسی که در آژاکس با سبک و فلسفه نزدیک به بارسلونا تیمش را روانه میادین می کند و دو سال پیش توانست با بازیکنانی مستعد و جوان، تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان نیز صعود کند. بسیاری او را مربی شایسته ای برای آبی اناری ها می دانند.

مشکل اینجاست که تن هاگ دو سال دیگر با آژاکس قرارداد دارد و به نظر دشوار می رسد که در ابتدای فصل تیم خود را رها کند.

ضمن اینکه دستمزد تن هاگ بالاست و بارسا در صورت جذب این مربی باید به آژاکس نیز غرامت بدهد. وضعیت اقتصادی بد بارسلونا باعث شده تا چنین به نظر برسد که باشگاه کاتالان تا انتهای فصل صبر کرده و سپس با تن هاگ قرارداد امضا خواهد کرد.

طبق ادعای موندودپورتیوو، در شرایطی که ژوردی کرویف احتمال مربیگری بارسا را رد کرده و سرجی بارخوان نیز مربی تیم دوم است، احتمال می رود تا آلبرت کاپیاس مربی تیم زیر ۲۱ ساله های بارسا تا پایان فصل هدایت تیم را برعهده بگیرد. او تا چند ماه پیش مربی تیم زیر ۲۱ ساله دانمارک بود.

او سال ۲۰۱۷ در دورتموند نیز دستیار بود و سابقه حضور در فوتبال چین و نیز تیم های پایاه بروندبی دانمارک را هم دارد. کاپیاس هرگز شانس هدایت تیمی در سطح اول فوتبال دنیا را نداشته است.

تگ ها


روبرتو مارتینس رونالد کومان ژاوی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال