استیلی از کمیته فنی فدراسیون کنار کشید

کاپیتان سابق تیم ملی و عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در آنچه اعتراض به برخی تصمیمات این کمیته عنوان شده از این سمت کناره گیری کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، حمید استیلی در آبان سال ۹۷ به عضویت کمیته فنی فدراسیون فوتبال در آمد و یکی از اعضای فعال این کمیته بود. او همزمان مدیرتیم زیر۲۳ سال ایران هم بود و در نهایت هم به عنوان سرمربی همراه این تیم به رقابت های قهرمانی آسیا و مقدماتی المپیک رفت و اگر کمی خوش شانس بود شاید می توانست تیم امید را بعد از سال ها به المپیک ببرد.


استیلی در دوران حضورش در کمیته فنی و مدیریت و سرمربیگری تیم امید علاوه بر مسایل فنی در زمینه تهیه امکانات و منابع مالی تلاش زیادی انجام داد که البته در بسیاری از موارد تلاش های او به ثمر ننشست. 


استیلی در حالی از کمیته فنی فدراسیون کنار کشید که به نظر می رسد قصد دارد ماجراجویی جدیدی را در عرصه مربیگری باشگاهی آغاز کند. او شاید در نقل و انتقالات فصل آینده یکی از مربیان حاضر در بازار باشد. با توجه به تغییرات زیادی که معمولا روی نیمکت تیم های باشگاهی در ایران انجام می شود او این شانس را دارد که بار دیگر بتواند به عنوان سرمربی در لیگ برتر حضور داشته باشد.

 
استیلی که هنوز به اندازه دوران بازی اش در مربیگری خوش شانس نبوده ، پس از کسب تجربه لازم در طی مدت بیش از ده سال که از حضورش در این عرصه می گذرد شاید به فکر رقم زدن آن اتفاقی است که همیشه از او انتظار می رفته است. استیلی با توجه به اینکه کاپیتان تیم ملی و پرسپولیس بود و قدرت رهبری در زمین داشت و همچنین به خاطر ویژگی های شخصیتی اش به عنوان یک استعداد برای آینده مربیگری ایران نامش مطرح بود. او کارش را هم با دستیاری علی پروین، آری هان ، دنیزلی و قطبی شروع کرد و در استیل آذین توانست در اولین سال های حضورش تیم را به رتبه پنجم برساند. 


اما شاید بتوان گفت دو نقطه مهم و کلیدی در کارنامه مربیگری استیلی وجود دارد که سیر موفقیت آمیز او را با مشکل مواجه کرد؛اولی فوت برادرش درست زمانی که هدایت شاهین بوشهر را به عهده گرفته بود و دومی وقتی سرمربی پرسپولیس شد و در همان هفته اول اسیر یک جریان منفی غیرفوتبالی شد. 


او در راه آهن هم در زمینه میدان دادن و کشف استعدادهای خوب عملکرد خوبی داشت و بعد از آن در تیم امید شاید اگر شانس می آورد و توپ هایمان تبدیل به گل می شد اتفاقات بزرگی در مربیگری اش رقم می خورد. با این وجود استیلی شاید از تمام فراز و نشیب های دوران مربیگری و حتی بازی کردنش درس گرفته باشد و بتواند سرانجام آن انتظاری که از او در این حرفه به عنوان یک بازیکن ملی موفق وجود دارد را رقم بزند.

بیشتر بخوانید:
بشار: دیگر در پرسپولیس نمی‌مانم/ گفتند رقم قراردادت را کاهش بده!
سفر استقلال به جم و بلوف پورموسوی! 
اظهارات مشکوک سرمربی برایتون؛ جدایی جهانبخش قطعی است؟ 

تگ ها


حمید استیلی فدراسیون فوتبال فوتبال ایران تیم ملی ایران فوتبال