استیلی: بازیکنان تیم ملی فلسفه سرمربی را می‌شناسند

به گزارش مدال به نقل از حمید استیلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارسدر خصوص دیدار فردا شب ایران و ازبکستان و در پاسخ به این سوال که آیا قبل از این دیدار هم می توان گفت صعود تیم ملی کشورمان به جام جهانی قطعی شده است یا خیر، گفت: قطعاً تا زمانی که بازی نکرده ایم حداقل روی کاغذ صعودمان قطعی نشده اما دور از انتظار نیست که بتوانیم برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران دومین صعود پیاپی را تجربه کنیم ......

به گزارش مدال به نقل از حمید استیلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص دیدار فردا شب ایران و ازبکستان  و در پاسخ به این سوال که آیا قبل از این دیدار هم می توان گفت صعود تیم ملی کشورمان به جام جهانی قطعی شده است یا خیر، گفت: قطعاً تا زمانی که بازی نکرده ایم حداقل روی کاغذ صعودمان قطعی نشده اما دور از انتظار نیست که بتوانیم برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران دومین صعود پیاپی را تجربه کنیم.

وی ادامه داد: به خاطر درایت فدراسیون فوتبال و ثباتی که در کار کی روش و حفظ این مربی به وجود آمد که به واسطه آن امروز کی روش 6 سال را در فوتبال ایران سپری می کند؛ همه این ها باعث شده تا تیم ما بعد از سالیان سال با شرایط خوب و خیلی زودتر از موعد مقرر راهی جام جهانی شود.

استیلی گفت: برای بازی فردا شب مقابل ازبکستان این شرایط وجود دارد که بتوانیم با حمایت پرشور و حداکثری هواداران کار را تمام کنیم تا ضمن صعود به جام جهانی، 2 بازی پایانی گروه برایمان حکم بازی تشریفاتی را داشته باشد و آن زمان با نگاهی تدارکاتی به این دیدارها بتوانیم از بازیکنان جوان و کم تجربه تر بهره بگیریم.

بازیکن اسبق تیم ملی در مورد شرایط تیم ملی ازبکستان یادآور شد: در این چند سال شرایط تیم ملی ایران بسیار بهتر شده اما ازبک ها هم بیکار ننشسته و آنها هم رشد خوبی داشتند. شاید در بازی گذشته مقدماتی جام جهانی روی یک ضربه ایستگاهی ما را در تهران شکست دادند اما این دلیل نمی شود که ازبکها پر قدرت تر از تیم ملی ایران باشند و زورشان به ما بچربد، هرچند که در آن بازی هم تیم ملی در زمین بهتر بود اما ازبکستان نتیجه گرفت.

استیلی افزود: الان هم شرایط روحی و روانی تیم خوب است ضمن اینکه کی روش و بازیکنان هم به خوبی حریف را آنالیز کرده و می شناسند و از سوی دیگر کادر فنی نیز شناخت خوبی از آمادگی روحی و جسمانی بازیکنان خودمان دارد و با این پتانسیلی که داریم دور از انتظار نیست که بازی را ببریم. تیم ملی این روزها از بازیکنان جوان و خوبی بهره می برد که از جمله آنها می توان به لژیونرها اشاره کرد که روز به روز در حال پیشرفت و بهتر شدن هستند.

وی در مورد اینکه اگر تیم ملی در 3 بازی باقیمانده گل نخورد یک رکورد استثنایی برای فوتبال ایران به دست خواهد آمد، گفت: فلسفه کاری کی روش در این چند سال این چنین بوده که تیم ملی ابتدای امر گل نخورد و هم اینکه تمامی بازیکنان خیلی خوب در کارها دفاعی شرکت کنند. این موضوع هم به خاطر ثبات کی روش در فوتبال ایران است و باعث شده تا همه بازیکنان فلسفه او را به خوبی بدانند. در این بین بهترین فاکتور تیم ملی این است که همه در کار گروهی شرکت می کنند.

سرمربی سابق پرسپولیس درباره اینکه کی روش تمامی کادر فنی و آنالیز تیم ملی را پرتغالی کرده است، گفت: بعضی چیزها همه جای دنیا وجود دارد و شاید یکسری مسائل از ضعف مدیریت باشد. هر چیزی باید جای خودش باشد. نمی شود مدیر رسانه ای تیم ملی هم پرتغالی باشد و این از ضعف مدیریت فدراسیون است.

وی گفت: درست است که باید همه جور امکانات را برای موفقیت تیم ملی یک کشور در اختیار کادر فنی قرار داد اما یک مربی هم باید در حد وظایفش رفتار کند. اینکه با استفاده از مربیان ایرانی در کنار کی روش بتوانیم یک کلاس درس را برای آنها فراهم کنیم، هیچ شکی نیست اما حتماً ضعف مدیریت است که کار را به اینجا کشانده و این اشکالات امروز در تیم ملی به وجود آمده است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال