استیلی: بزرگ‌ترها نمی‌گذارند مشکلات پرسپولیس درز کند

حمید استیلی پیشکسوت تیم ملی و پرسپولیس راجع به تیم ایران و بازی حساس پرسپولیس صحبت کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، حمید استیلی ملی پوش سابق تیم ملی ایران در خصوص بازی با امارات گفت: سه امتیاز حساسی بود که ما گرفتیم و شروع فوق العاده خوبی داشتیم و فکر می‌کنم راه صعودمان به جام جهانی هموارتر شد و انشاالله کره را هم ببریم. ما در این بازی هیچ تغییری در نفرات نداشتیم و همان نفرات قبل شروع بازی را انجام دادند. تیم امارات از لحاظ قدرت بدنی به تیم ما نمی‌رسید؛ یعنی آنها دفاع کننده بودند و ما حمله کننده و آنها در کار دفاعی در نیمه اول موفق بودند ولی در نیمه دوم شرایط تیم ما با توجه به تغییراتی که دادیم بهتر شد. امیدنورافکن را به دلیل اخطاری که گرفت تعویض کردیم تا اخطار دوم را نگیرد. با تعویض‌هایی که انجام شد تیم چند تغییر در پست بازیکنان داشت و قدرت هجومی ما بیشتر شد.

استیلی در مورد نقاط قوت ایران گفت: ما در تیم ملی زوج‌های عمقی تیم‌مان فوق العاده خوب هستند مثل شجاع خلیل‌زاده با کنعانی‌زادگان که فوق العاده در خط دفاعی کار می‌کنند. احمدنوراللهی و سعید عزت اللهی در خط میانی ما هستند و سردار آزمون و مهدی طارمی در خط حمله، که قدرت هجومی ما را خیلی بیشتر می‌کنند. همچنین اگر ما بتوانیم کاری کنیم زوج‌های کناری‌مان هم مثل زوج وسط خوب حرکت کنند می‌توانیم تیم کاملی داشته باشیم. ضمن اینکه از لحاظ تکی وحید امیری یک طرف و جهانبخش یک طرف در کنار تاثیرگذارند ولی مهره‌های دو نفره ما در عمق خیلی هماهنگ تر هستند.

او ادامه داد: سه امتیاز بازی با امارات خیلی شیرین بود و با گل مهدی و سردار که خیلی خوب همدیگر را در زمین درک می‌کنند بردیم. روی هم رفته تیم امارات هیچ جوره زورشان به ما نمی‌رسید فقط حدود شصت دقیقه خیلی خوب دفاع کردند و ما با تغییراتی که دادیم خیلی خوب نتیجه گرفتیم.

سرمربی سابق سرخ‌ها در مورد بازی با الهلال گفت: بازی پرسپولیس یکی از سخت ترین بازی‌هاست چرا که هم در عربستان بازی می‌کنیم هم بازیکنان را کامل در اختیار نداریم و در تیم ملی هستند و مورد دیگر اینکه پرسپولیس در شرایط مسابقه نیست و هنوز مسابقات شروع نشده و این‌ها نکاتی است که شاید دردسر ساز بشود برای پرسپولیس. علاوه بر این مسائل مالی مطرح است و امیدوارم در این مدت مسئولین به پرسپولیس که تنها نماینده ما در آسیا است نگاه ویژه‌تری داشته باشند.

استیلی در پایان گفت: شاید به دلیل کادرفنی و بزرگترهای تیم مشکلات به بیرون درز نکند ولی ما می‌دانیم این‌ها چه مشکلاتی دارند، مخصوصا از لحاظ مالی و امیدوارم در این مدت یک شارژ مالی خوب انجام بگیرد که با روحیه خوبی جلوی الهلال قرار بگیرند. در نهایت با تجربه خوبی که کادرفنی و بازیکنان دارند و تحلیل و آنالیزی که قطعا کادرفنی انجام می‌دهند امیدوارم نتیجه خوبی حاصل شود.

تگ ها


حمید استیلی پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال