استیلی: به حق‌مان نرسیدیم/ امیدوارم برابر چین نتیجه خوبی بگیریم

حمید استیلی سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان در مورد شرایط شاگردانش در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و دیدار برابر چین صحبت کرد...

به گزارش مدال، حمید استیلی، سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان پیش از آخرین دیدار تیم مقابل چین در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: بعد از باختی که مقابل کره جنوبی داشتیم، شرایط‌مان نسبتاً خوب است. علی رغم شایستگی‌هایی که داشتیم نتوانستیم در دو بازی اول به حق‌مان برسیم. همه دیدند که در گروه سختی قرار داریم و حتی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به سختی گروه ما اذعان دارد.
وی افزود: بازی‌ها بسیار نزدیک به هم است. درباره دو بازی ابتدایی باید بگویم شاید توانایی بازیکنان ما بیشتر از اینها بود. در بخش ساختار حمله یک مقدار احتیاج به زمان داشتیم. فرصتی می‌خواستیم تا ساختار تیمی و ساختار دفاعی را درست کنیم. در مدت کوتاهی که داشتیم، توانستیم ساختارمان را درست کنیم، اما به حق‌مان در دو بازی اول نرسیدیم. در بازی با کره جنوبی حداقل باید مساوی می‌گرفتیم که با خیال آسوده‌تری به مصاف چین برویم و این بازی را پشت سر بگذاریم تا با یک برد صعود دست خودمان باشد.
سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان خاطرنشان کرد: بازیکنان‌مان را از نظر روحی آماده کرده‌ایم تا بازی با چین را خوب پشت سر بگذاریم. تیم چین را خوب آنالیز کردیم و پیش از آخرین تمرین نقاط ضعف و قوت بازی چین را به بازیکنان گوشزد کردیم. شرایط تیمی ما و روش بازی‌مان مقابل چین را به بازیکنان گفتیم. از طرفی به نقطه نظرات تمام کارشناسان احترام می‌گذارم، اما ما کنار تیم هستیم و از نزدیک می‌بینیم که کدام بازیکنان آماده‌تر هستند و شایستگی این را دارند که از ابتدا در ترکیب باشند یا تعویض شوند.
استیلی گفت: شرایط آب و هوایی در اینجا گرم و شرجی است. به طور مثال می‌بینید وقتی قائدی را در نیمه دوم به زمین فرستادیم شرایط بهتری داشت و در بازی با کره جنوبی از ابتدا در ترکیب بود. یا شجاعی که تعویض شد، شرایط تیم‌مان بهتر شد یا سایر بازیکنان ما هم همین شرایط را دارند. ما نزدیک تیم هستیم و یکی دو مربی دیگر هم کنار تیم حضور دارند و آنها می‌بینند که شرایط بازیکنان چگونه است. وقتی نزدیک تیم هستیم می‌خواهیم بهترین تیم را در زمین بگذاریم و نفر مهم نیست. می‌خواهیم با بهترین تیم بهترین نتیجه را بگیریم.
وی با اشاره به دیدار مقابل چین و شانس صعود ایران از گروهش اظهار داشت: امیدوارم که بتوانیم مقابل چین بهترین نتیجه را بگیریم و بازیکنان بتوانند مردم را خوشحال کنند. مراقب بازی ازبکستان و کره جنوبی هم هستیم و اگر طبق روال پیش برود، کره باید پیروز شود. آنها خیلی خوب در این مسابقات برنامه‌ریزی کرده‌اند و با ۲۳ بازیکن آماده به مسابقات آمده‌اند و همراه با ازبکستان شانس قهرمانی هم دارند. خودمان هم باید بازی خوبی انجام دهیم و حداقل با دو گل چین را شکست بدهیم تا کره هم ازبکستان را شکست بدهد تا ما صعود کنیم. مردم ما را دعا کنند و ما هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم، همان‌طور که در دو بازی اول بازیکنان و کادرفنی هر چه در توان داشتند گذاشتیم، اما کمی هم بدشانس بودیم. امیدوارم در بازی فردا مقابل چین جبران کنیم.

بیشتر بخوانید:

ناصر ابراهیمی: انتظارات از تیم امید، بیهوده بالاست

تگ ها


تیم فوتبال امید ایران تیم فوتبال امید چین مسابقات زیر 23 سال قهرمانی آسیا حمید استیلی فوتبال ایران تیم ملی ایران فوتبال