استیلی: عابدزاده رقم زیادی را درخواست کرد

به گزارش مدال به نقل ازخبرگزاری تسنیم، حمید استیلی در مورد آخرین وضعیت تیم فوتبال المپیک کشورمان گفت: ما در حال ارزیابی بازیکنان هستیم تا انشاءالله 20 بازیکن از جمع نفرات موجود انتخاب کرده و به رقابتهای جاکارتا اعزام کنیم ......

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمید استیلی در مورد آخرین وضعیت تیم فوتبال المپیک کشورمان گفت: ما در حال ارزیابی بازیکنان هستیم تا ان‌شاءالله 20 بازیکن از جمع نفرات موجود انتخاب کرده و به رقابت‌های جاکارتا اعزام کنیم. عوامل برگزاری بازی‌های آسیایی برخلاف رقابت‌های دیگر فقط اجازه حضور 20 بازیکن را صادر کرده‌اند که سه نفر از آنها باید دروازه‌بان باشند در حالی که در رقابت‌های دیگر تیم‌ها با 23 بازیکن حاضر می‌شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه رقابت‌های باشگاه‌های تهران در رده‌های جوانان و امید، اواخر دی ماه به اتمام رسیده است تعدادی از بازیکنان امیدی را که ما انتخاب کرده بودیم سه چهار ماهی می‌شود که تمرین نداشته‌اند و این خیلی بد است. چرا باید مسابقات پایه‌های ما دی ماه تمام شود اما لیگ‌مان اردیبهشت ماه؟! هیچ جای دنیا به این شکل نیست، بلکه همه جا بازی‌های تیم‌های پایه همزمان با مسابقات لیگ برتر شروع می‌شود و به پایان می‌رسد. در حال حاضر اگر ما بخواهیم این بازیکنان ناآماده را به مرز ایده‌آل برسانیم هشت هفته وقت نیاز است، که فرصتش فراهم نیست. من این موضوع را در کمیته فنی مطرح کردم و از اعضای آن همچنین آقای شیعی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال خواستم قانونی بگذارند که بازی‌های رده پایه همزمان با لیگ برتر شروع شود و به اتمام برسد تا این مشکلات وجود نداشته باشد.

مدیر تیم فوتبال المپیک ایران درباره اینکه چه نفراتی در نهایت عازم بازی‌های آسیایی خواهند شد، عنوان کرد: زمانی که ما کارمان را آغاز کردیم فدراسیون لیستی را متشکل از بازیکنان جوانان و امید دوره قبل تیم ملی به ما معرفی کرد و آنها را در تمرینات زیر نظر گرفتیم. تعدادی از آنها را برای اردوی جدیدمان انتخاب کردیم و یکسری بازیکنان را هم از با مشورت مربیان تیم‌های امید پیکان، مقاومت، شاهین بوشهر و... انتخاب کردیم که در حال حاضر در تمرینات شرکت دارند. با صحبت‌هایی که با کرانچار داشتیم هدف‌مان این هست که یک تیم خوب و آماده را راهی بازی‌های آسیایی کنیم و دنبال این هستیم که طبق قانون بازیکن بزرگسال را با خود به جاکارتا ببریم.

استیلی درباره این که در مسابقات آسیایی دنبال نتیجه‌گیری هستند و یا هدف دیگری را دنبال می‌کنند، عنوان کرد: توقع از تیم‌های ملی در هر مسابقاتی بالا بوده است، چرا که واقعاً ما پتانسیل موفقیت در هر رقابتی در قاره آسیا را داریم. هدف اصلی ما صعود به المپیک و در کنار آن حضور موفق در رقابت‌های آسیایی هست. نمی‌گویم در جاکارتا ما به دنبال نتیجه‌گیری نیستیم، اما تأکید می‌کنم هدف اول ما این است که بتوانیم راهی المپیک شویم.

وی راجع به بازی‌های دوستانه تیم المپیک کشورمان خاطر نشان کرد: ما از عراق یک دعوتنامه داریم که قرار است ورزشگاهی در کربلا افتتاح شود و احتمالاً یک یا دو بازی با تیم المپیک این کشور داشته باشیم. با چین هم صحبت‌هایی شده است که اگر در رقابت‌های جاکارتا هم‌گروه نشویم یک بازی هم با آنها انجام دهیم. حشمت مهاجرانی در سفری که به عمان داشت صحبت‌هایی را در مورد بازی دوستانه تیم المپیک با این کشور انجام داد. ما نمی‌توانیم با تیم‌های اروپایی بازی کنیم، چرا که سفر به اروپا ویزا می‌خواهد و خیلی از بازیکنان امید ما پاسپورت ندارند. ان‌شاءالله برای بازی‌های مقدماتی المپیک اردوی اروپایی خواهیم داشت و در آن صورت بازیکنانی که در لیست نهایی باشند مشکل خروجی‌شان را حل خواهیم کرد.

مدیر تیم فوتبال المپیک ایران در مورد وضعیت دستیاران کرانچار نیز تصریح کرد: کادر فنی تیم المپیک تقریباً تکمیل شده است. رضا شاهرودی و محمود کریمی به‌عنوان دستیاران ایرانی کرانچار انتخاب شده‌اند که البته کریمی به خاطر شرایط کاری‌اش در اصفهان از حضور در تیم المپیک عذرخواهی کرد و به زودی یک مربی ایرانی دیگر به کادر تیم المپیک اضافه خواهد شد. ضمن اینکه یک مربی بدنساز کروات و یک مربی دروازه‌بانی از این کشور که با کرانچار در سپاهان کار کرده است کادر فنی تیم المپیک را تکمیل خواهند کرد. ما صحبت‌هایی هم با احمدرضا عابدزاده داشتیم که او به خاطر افتتاح چند شعبه فست‌فود در شهرستان‌های مختلف نتوانست با ما همکاری کند. البته رقم درخواستی او هم برای همکاری با تیم المپیک بالا بود و نمی‌توانستیم از پس آن بر بیاییم.

تگ ها


اخبار روز فوتبال