استیلی: پرسپولیس نباید شجاع را از دست دهد

پیشکسوت پرسپولیس معتقد است این باشگاه در صورت جدایی شجاع خلیل زاده نمی تواند جانشین خوبی برای او پیدا کند.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، حمید استیلی که سابقه سرمربیگری پرسپولیس و حضور در راس تیم فوتبال امید را در کارنامه دارد، معتقد است تیم ملی می تواند با اسکوچیچ موفق شود. او از جوانگرایی در نیمکت های لیگ برتری حمایت می کند و نکاتی را هم درباره باشگاه پرسپولیس مطرح می کند. 


استیلی درباره اولین لیست اسکوچیچ برای تیم ملی به "ورزش سه" گفت: من در لیست بازیکنان جوانتری را نسبت به قبل می بینم. این موضوع نشان می دهد اسکوچیچ خیلی خوب لیگ را زیر نظر داشته و از تیم ها و بازیکنان شناخت پیدا کرده است. او روی بازیکنان خارج از ایران هم اشرف دارد. امیدوارم کار سرمربی جدید تیم ملی خوب پیش برود و در همین بازی اول با ازبکستان موفق شود.


او در بخش دیگری از صحبت هایش پیرامون احتمال جدایی شجاع خلیل زاده از پرسپولیس عنوان کرد: شجاع مهره ارزشمندی است و به نظر من برای فصل جدید هم سرمربی تیم روی فرماندهی او در خط دفاعی حساب کرده. شجاع نسبت به قبل آرام تر شده و حالا به تیم ملی هم دعوت شده است. امیدوارم که او در پرسپولیس بماند چون اگر این اتفاق نیفتد، قطعا پرسپولیس نمی تواند مدافعی در سطح او جذب کند و با مشکل مواجه خواهد شد.


پیشکسوت پرسپولیس درباره تغییرات مدیریتی متعدد در راس باشگاههای استقلال و پرسپولیس گفت: تغییرات در بخش مدیران دولتی زیاد است. قطعا با این اوصاف یک باشگاه نمی تواند با برنامه مشخصی کار خود را پیش ببرد. باشگاهها باید برنامه سه ساله و یا حتی پنج ساله داشته باشند. تغییرات زیادی در باشگاهها می بینیم که نتیجه اش در تیم ها هم دیده می شود. کمتر از یک ماه دیگر لیگ برتر آغاز می شود و هنوز هم برخی تیم ها به دنبال انتخاب سرمربی هستند. یک تیم برای اینکه بتواند در طول فصل از نظر بدنی به مشکل نخورد، حداقل نیاز به ۸ هفته بدنسازی دارد. 


استیلی در پایان در رابطه با پوست اندازی نیمکت های لیگ برتری اضافه کرد: تحولاتی در مربیگری تیم های لیگ برتری شده. مربیان جوان می توانند علم و دانش روز به فوتبال ایران اضافه کنند. امیدوارم جوان های بیشتری را در لیگ برتر ببینیم تا شاهد پویایی در لیگ باشیم. البته می توان از تجربه هم در این میان استفاده کرد. خیلی مهم است که مربیان جوان دستیارهایی را برای خود انتخاب کنند که واقعا کمک حالشان باشند، نه اینکه بار اضافی ایجاد کنند.

تگ ها


حمید استیلی پرسپولیس تهران شجاع خلیل‌زاده