استیلی: یحیی راه برانکو را ادامه داد

حمید استیلی با تمجید از کریم باقری نقش او را در قهرمانی پرسپولیس بسیار مهم دانست....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، حمید استیلی پیشکسوت سابق و سرمربی پیشین این تیم که حالا در تیم امید فعالیت می‌کند، در گفتگویی که با تسنیم داشته با اشاره به قهرمانی تیم پرسپولیس اعلام کرده که یحیی گل محمدی راه برانکو را ادامه داده است. او از نقش کریم باقری می‌گوید و همچنین اعتقاد دارد که سرخ ها شخصیت یک تیم قهرمان را پیدا کرده اند.

* یحیی راه برانکو را ادامه داد


مسیر موفقیت پرسپولیس در لیگ برتر با تلاش های برانکو آغاز شد و دیدیم که در این سال ها پرسپولیس چه کیفیت بالایی را از خودش نشان داد تا با اقتدار و شایستگی قهرمان لیگ برتر و مسابقات جام حذفی شود. با این وجود کسب چهارمین عنوان پیاپی قهرمانی با حضور یحیی گل محمدی در این فصل کار بزرگی بود و سرخپوشان با شایستگی توانستند این موفقیت را رقم بزنند. در واقع یحیی راه برانکو را به خوبی ادامه داد و البته با توجه به توقف مسابقات لیگ کار سختی برای حفظ آمادگی روحی و فنی تیمش داشت.

* نقش کریم باقری بسیار مهم بوده


در فوتبال روز دنیا حفظ انگیزه یک تیم برای استمرار موفقیت کار بسیار سختی است که یحیی گل محمدی ، کریم باقری ، افشین پیروانی و سایر اعضای کادر فنی به بهترین شکل این کار را انجام دادند و حتی توقف مسابقات لیگ هم نتوانست هیچ تغییری در این روند موفق ایجاد کند. به عقیده من کادر فنی و بازیکنان کار بزرگی کردند که هم از نظر فنی و هم از نظر روحی و انگیزشی در بالاترین سطح ممکن کار خودشان را دنبال کردند و با اقتدار و شایستگی چهارمین قهرمانی پیاپی را به هواداران تقدیم کردند. به اعتقاد من نقش کریم باقری در این چهار سال بسیار مهم بوده و توانسته رابطه کادر فنی و بازیکنان را به بهترین شکل تنظیم کند.

* پرسپولیس شخصیت برنده دارد


ثبات اصلی ترین عامل موفقیت در فوتبال است و پرسپولیس همچنان این امتیاز را نسبت به رقبا دارد که با حفظ استخوان بندی تیم قهرمان در فصل های بعد هم مدعی اول باشد. این تیم می تواند همچنان با حفظ انگیزه در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم مسیر موفق خودش را دنبال کند و باعث افتخار هواداران باشد. پرسپولیس در این سال ها مثل همان سال های دهه هفتاد یک شخصیت برنده و پیروز پیدا کرده و اصطلاحا به بردن عادت دارد. این دستاورد کوچکی نیست و می تواند زمینه‌ساز ادامه موفقیت ها باشد.

بیشتر بخوانید:

استیلی از کمیته فنی فدراسیون کنار کشید

جلسه یحیی با رسول پناه بعد از پوکر قهرمانی

 

 

تگ ها


تیم امید ایران پرسپولیس تهران حمید استیلی فوتبال ایران یحیی گل محمدی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال