اسدی: پزشک هستم و مخالف برگزاری لیگ

رئیس هیأت مدیره باشگاه نساجی مازندران با بیان دلایل پزشکی، مخالفت خود را با ادامه برگزاری بازی‌های لیگ اعلام کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علیرضا اسدی در گفت‌وگو با رادیو ورزش درباره علت مخالفت باشگاه نساجی با ادامه برگزاری لیگ اظهار کرد: باید نگاه کنیم اولویت نگاه ما بر چه مبنایی است، اگر اساس ما سلامت‌محوری باشد، هزینه خسران نتیجه عکس آن، جبران‌ناپذیر است.

او ادامه داد: اگر نگاه ما، بازگشت به امور روزمره و اقتصاد پویا همچون جوامع مختلف باشد، با توجه به گستردگی ساختاری که کرونا در سطح جهان ایجاد کرده و عدم شناخت اثرات کوتاه و بلندمدت آن، باز هم این کار ریسک است.

رئیس هیأت مدیره باشگاه نساجی مازندران اضافه کرد: خوشبختانه در تمام دنیا تحقیقات و بررسی‌های علمی در خصوص این ویروس در حال انجام است، اما هنوز از نوع رفتار این ویروس در رابطه با قلب و عروق، ریه و ارگان‌های دیگری که به‌ویژه ورزشکاران با آن درگیر هستند، اطلاعات کافی نداریم.

اسدی با اشاره به اینکه بنده یک پزشک هستم، ابراز کرد: توضیح ساده‌ای که به‌راحتی می‌شود در رابطه با این ویروس ارائه کرد، این است که کرونا نقاط زیادی را درگیر می‌کند که آثارش به این زودی مشخص نمی‌شود. ریه را درگیر می‌کند، اما آثاری که در ریه ایجاد می‌کند، چه نهفته، چه بهبودیافته و چه بدوی، ظرفیت تنفسی را کاهش می‌دهد. کاهش ظرفیت تنفسی مهم‌ترین عامل برای آریتمی‌های قلبی است و در ورزشکارانی که با ریت بالای قلب مثل فوتبال که ۹۰ دقیقه در حال بازی هستند، مشکلات خطرناکی را ایجاد می‌کند.

او با اعلام اینکه رفتار این ویروس را نمی‌شناسیم و از طرفی هزینه پرداخت این اشتباه در تصمیم‌گیری، جبران‌ناپذیر است، عنوان کرد: هر خسارت مالی را می‌توان جبران کرد، اما اگر خدای ناکرده ۴ نفر از بازیکنان شاخص لیگ برتر ما کشته شوند، جامعه چه برخوردی با این تصمیم خواهد داشت؟ چه کسی مسوولیت آن را مستقیماً قبول می‌کند؟

رئیس هیأت مدیره باشگاه نساجی مازندران تصریح کرد: ما هم راغب هستیم شرایط به حالت عادی برگردد و جامعه پویایی داشته باشیم. بالاخره مشکلات عدیده‌ای هم در داخل کشور در رابطه با فوتبال وجود دارد و هم در خارج از کشور تیم‌های‌مان باید برای مسابقات جهانی و آسیایی آماده شوند. باید مشارکت درستی در بحث پرداخت هزینه‌های احتمالی داشته باشیم. آن جامعه‌ای پویاست که اگر اتفاقی در جامعه می‌اُفتد، هم مردم و هم به تبع آن دولت در پرداخت هزینه‌ها پیش‎قدم شوند، نه اینکه یک نفر تصمیم بگیرد و بعدش هم جوابگوی تصمیم خودش نباشد و نهایت استعفا بدهد و برود.

اسدی یادآور شد: هر تصمیمی گرفته شود ما تابع قانون هستیم و خارج از ساختار فوتبال ایران نیستیم؛ حتماً مقررات را رعایت و از آن حمایت می‌کنیم، اما حرف‌مان را به‌عنوان منتقد مطرح می‌کنیم که دیدگاه ما کاملاً شفاف باشد.

بیشتر بخوانید:
داوری که شانس قهرمانی را از استقلال گرفت! 
خورشیدی: قلعه‌نویی من را ببخشد، اشتباه کردم
سراج: با تیم دوم جدول تنها ۴ امتیاز فاصله داریم 

تگ ها


ویروس کرونا علیرضا اسدی فوتبال ایران نساجی مازندران فوتبال