Banner

اسطوره فوتبال هلند موافق تبعیض جنسیتی!

فرانک دی‌بوئر از اسطوره‌های فوتبال هلند موافق پرداخت حقوق برابر به فوتبالیست‌های زن و مرد نیست و به نوعی موافق تبعیض جنسیتی در ورزش است....

به گزارش مدال؛ رقابت‌های جام جهانی بانوان به تازگی با قهرمانی آمریکا به اتمام رسیده اما حواشی آن همچنان ادامه دارد. یکی از حواشی بسیار مهم این رقابت‌ها درخواست پرداخت دستمزد یکسان به بازیکنان زن و مرد بود. اما در این بین «فرانک دی‌بوئر»، اسطوره فوتبال هلند و سرمربی کنونی تیم «آتلانتا یونایتد» باور دارد که پرداخت دستمزد برابر به بازیکنان تیم ملی بانوان و آقایان هلند به هیچ عنوان ایده خوبی نیست و به این ترتیب به نوعی موافقت خود را با تبعیض جنسیتی اعلام کرد.

او در این خصوص گفت: «دستمزد یکسان به بازیکنان مرد و زن به نظر من مسخره است! اگر مخاطبان را در نظر بگیریم؛ فینال جام جهانی آقایان اگر 500 میلیون مخاطب داشته باشد، فینال جام جهانی بانوان 100 میلیون مخاطب دارد و این فاصله آنها است و دستمزدها نیز باید بر اساس همین فاصله باشد.»

دی‌بوئر در ادامه گفت: «اگر فوتبال بانوان مانند آقایان مشهور و محبوب بود، باید دستمزدها برابر میشد اما تبلیغات و مسائل مالی فوتبال آقایان بسیار بزرگتر است. پس چرا باید دستمزدها برابر باشد؟ مسخره است، درک نمی‌کنم.»

این در حالی‌ست که فدراسیون فوتبال هلند پیش از جام جهانی 2019 بانوان اعلام کرد که از سال 2023 ستارگان تیم ملی زنان هلند به اندازه مردان دستمزد خواهند گرفت.

البته دی‌بوئر می‌گوید که مخالف برابری حقوق زن و مرد به صورت کلی نیست اما در ورزش با آن مخالفت دارد: «فکر می‌کنم این داستان از مشاغل دیگر شروع شد که بانوان با انجام کار مشابه مردان، پول کمتری می‌گرفتند که عادلانه نبود اما راه یافتن آن به ورزش درست نیست و این مسئله در فوتبال صدق نمی‌کند.»

بیشتر بخوانید:

کوتینیو به بارسا و نیمار پشت پا زد!

تگ ها


فرانک دی‌بوئر تبعیض جنسیتی حقوق برابر بازیکنان زن و مرد UEFA Champions League فوتبال